Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
27. nov 2013

@gelinka75 netvrdim, ze za to mozu 😀 len som nahlas prehodnotila, ci mi to za danych podmienok za to stoji.... nic viac, nic menej...

mysiatkoo
27. nov 2013

@lucula73 najvacsi pruser je, ze vela sa to zda aj mne samej 😀 😀 😀 😀 preto ako prva moznost co bude nasledovat je uvedena, ze to nebudem robit 😝

dm1
27. nov 2013

@pristela juuuj to je daleko pre mnaaaa na taky solo vylet :p. tak niekedy nabuduce alebo hadam niekedy na stretku v TN ci Ludaniciach. Aj ked rada by som bola keby sme si urobili stretko my tu kocky opat niekde na vikendos 😵

lucula73
27. nov 2013

@mysiatkoo 😀 ,no asi z toho vyjde len tá prvá možnosť 😉
Ono sa na tom ani nedá zbohatnúť,ale zas ja to beriem ako koníčka popri práci,iba jednu tortu za týždeň a mám aj relax,aj malý úžitok 😉

mysiatkoo
27. nov 2013

@lucula73 v tom pripade je vsetko ako ma byt 😉

halienka
27. nov 2013

Ahojte babky, vkladám moje Miňušky robené na objednávku, stojaca je inšpirovaná Majkinou ( @jakelina ) ale až tak som sa nestrafila, no snáď sa aj tak bude páčiť 🙂 😵 😵

K tým nákladom, ja sa až niekedy bojím spočítať tie náklady na tortu, lebo viem že je to dosť a za tú robotu fakt človeku zostane málo, hlavne pri tých malých. Kedysi mi jedna kočka čo je ekonómka vravela, že za prácu by sme mali mať aspoń toľko koľko dáme za náklady. To znamená ak náklady na tortu výndu 20E tak cena práce by mala byť tiež aspoň 20E a teda konečná cena torty 40 E . pri väčších tortách sa mi to aj niekedy darí takto keď to dávam na váhu že teda 1kg 10E, ale pri tých malých vôbec. Tak tiež uvažujem, že začnem požívať tento systém ako mi ona hovorila a proste pri každej zákazke prepočítam čo najpresnejšie koľko ma výndu náklady a rovnakú sumu zapýtam za prácu. Možno by to bolo predsalen o čosi reálnejšie, čo myslíte?

mysiatkoo
27. nov 2013

@halienka drzim palce, aby si nedospela potom do bodu, do ktoreho som po prehodnoteni nakladov dospela ja...
a Minnie su podarene 😉

evala777
27. nov 2013

ahojte baby chcem sa opýtať máte niektorá skúsenosti s českým internetovým e-shopom www.dortovepomucky.cz a ako je to u nich s objednávkami so Slovenska, uvádzajú tam že zo Slovenska sa platí na slovenský účet, skúšali ste niektorá, bol nejaký problém pri platení???? Idem "písať Ježiškovi" a nerada by som prišla o peniažky. Ďakujeeeeeem veľmi pekne 🙂

halienka
27. nov 2013

@mysiatkoo práve toho sa bojím 😀 že tam raz aj ja dospejem, pretože teraz je to pre mňa veľké hobby, ozaj to robím s veľkým potešením, a to vo mne trochu ten rozum potláča 😀 ale viem že aj to raz, ako každá iná zamilovanosť 😉 prejde a potom budem na to pozerať už inými očami. Sama netuším, ako to u mňa celé dopadne...

mysiatkoo
27. nov 2013

@halienka tak nepreratavaj, aby rozum nemal sancu 😝

aduskatt
27. nov 2013

@evala777 pokial viem, tak posielaju na dobierku a poštovné je 10 EUR plus 6 EUR poplatok postovej banke za zmenu kurzu.aspon ja som to tak mala, ked som od nich brala, takze celkovo mas okolo 16 EUR (zalezi od kurzu CZK voci EUR) poštovné

evala777
27. nov 2013

@aduskatt a prevodom sa nedá? a ďakujem za rýchlu odpoved 🙂

aduskatt
27. nov 2013

@evala777 mne striktne nariadili dobierku, tak potom teda neviem......

pristela
27. nov 2013

@evala777 @aduskatt ale ak tam maju uvedene ze slovensko moze platit na slovensky ucet , tak neexist aby si platila nejaky poplatok za prevod meny , aky poplatok za prevod ked posielas so slovenska na slovensko ? od nich netusim ci som ja nieco uz brala ale uz milion krat som brala z inych cz e shopov kde mali ponuku aj platba na sk ucet a nebol poplatok ziadny , ved im napis ze ci si zaratavaju nejaky navyse, za opytanie predsa nic nedas , a zvacsa su vsade ustretovy odpovedat 😕 a hej postovne z ciech je zvacsa 240kč 😝

aduskatt
27. nov 2013

@pristela ja sa nehadam, ja len pisem moju skusenost s nimi...........proste ja som nakupovala takto od nich, mozno za poslednu dobu nieco zmenili, to uz neviem

evala777
27. nov 2013

@pristela @aduskatt baby ďakujem za odpovede veľmi pekne 🙂

pristela
27. nov 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 že nehádam 😀 😀 😀 by som si musela ísť natupírovať vlasy najskor keby sa chcem 😀 😀 😀 😀 ale mozno by to bola sranda 😀 😀

aduskatt
27. nov 2013

@pristela a sak aj ja som krpec🙂

pristela
27. nov 2013

@aduskatt a tiež si skočíš natupírovať vlasy ? 😀 😀 😀 to je aby som mala ohnivý výraz aspon vo vlasoch ked uz na tvary je úsmev 😀 😀

aduskatt
27. nov 2013

@pristela ja uz ohnivy vyraz mam.........od pondelka den blbec☹
ale natupirovat sa mozem🙂

jakelina
27. nov 2013

@halienka krásnou ji máš

dada2007
27. nov 2013

@mysiatkoo a mica......kedže nerobíš na váhu......tak napr. torta kruh 26cm mascarpone plnka, čoko korpus a maliny......hore jedna postavička.....nejaké tie kvetky, meno a vek........čo by to u teba vyšlo?
....nevyrývam 😉 len sa pýtam.......a inak, súhlasím s tvojim názorom. Ja som mala mať od januára robotu-------ja som sa taaaaaaak tešila, že prestanem piecť 😅 a robota nevyšla 😝

luciahromadkova
27. nov 2013

@pristela @ pipka idete v sobotu alebo nedelu? mohla by som ist v nedelu, v sobotu je manzel v robote 😒 a odkazuje, ze mate by opatrne, ma byt zas v meste nejake protestne zhromazdenie, tak aby vas neobtazovali protestujuci /samozrejme nepisem ze to urcite bude, len budte opatrne....manzel ich bude sledovat/

zuul
27. nov 2013

@mysiatko suhlasim s tebou.
podla mna nie je mozne, aby nas robenie tort uzivilo. Ja ich tiez robim popri RD este chvilu. vzdy v sobotu v nedelu hrdo oznamujem ze som zarobila 30e (ak som robila 3 torty naraz) a moj muz len hmkne a veru neuzivilo by ma za mesiac 120e a to samozrejme suroviny treba stale. uz len potahovka....
je to zlozite, drahe, no velmi mile hobby. mam vela znamych co chcu tortu, ale ked im poviem cenu tak uz vymyslaju a davaju si ich robit zbytocne male (napr. pre 34ludi 5kilovu) ALE upozornujem, ze ja sa hanbit nebudem ze niekomu nevyjde...
je to tazko, kazda nakupuje inde, ine (ja napr. vzdy v akcii vo velkom, napr. 50ks masiel som kupila naposledy za 50e) takze vela krat je to v tej chvili za moje peniaze platene.
no dost.

dievcata prosim chcu odomna tortu na piatok, treba tam lepit jedly papier a niekam ju nesu, myslite ze to vydrzi do nedele (az vtedy je oslava)?
d.

luciahromadkova
27. nov 2013

@mysiatkoo pisala som ti uz aj na FB, jasne, strucne, vystizne, mne tvoj jazyk vobec nepride arogantny, prave naopak, mas take naklady, preco by si mala cudzim robit zadarmo.... /komu chces samozrejme urobis.../ a tiez nebudes cudziemu darovavat svoju pracu a suroviny /tebe toiez elektrikari nezohladnia vyssi odber, ci? ze sorry vy peciete, odoberate viac elektriky, vam dame zlavu...., to asi nefunguje..../
ano je to vela penazi za tortu, ktora sa zje za posedenie, ale ved ked sa niekomu vidi vela, nech si upecie... cukrarske obchody su, nech skusi, ci si upecie lacnejsie...
a cena prace.... podla mna raz taka.... ked si IT ludia a pravnici, lekari, obkladaci iní... za odbornu pracu uctuje aj cca 150 E /niekedy aj viac/ na hodinu, tak preco by to tak nemalo byt, ked pecies....
a co sa tyka kremov... tak urobim taky aky komu chuti...., ak chce maslovy urobim, ale upozornim, ze mne teda chutia slahackove.... a na potahovanie tiez pouzivam SFV, lebo MMF neviem urobit, hlavne farebny... a tiez chutovo sa skor zje SF
a este otazka ja pouzivam lidl slahacku 33%, ale skusila som slahacku 40% len 200 ml http://www.mlekarna-kunin.cz/produkty/smetany-n... a cena je asi 1,09,
ty pouzivas aku slahacku ? lebo uz sa mi stalo, ze sa mi lidl slahacka nevyslahala a zrazila sa 😒 , dakujem

artepf
27. nov 2013

ahoj holky, přidávám svoje poslední tři dorty a trošku jsem se začetla do diskuze o nákladech, tak mi to nedá a musím se vás zeptat, jestli nemáte strach z toho, konkrétně teda @mysiatkoo, psát takhle veřejně na FB o cenách dortů a "objednávkách" 😕 . Já z toho od začátku nemám dobrý pocit, že co kdyby mě někdo závistivý (i když teda ty megavydělaný prachy za dorty jsou fakt záviděníhodný, to víme všechny tady 😀 ) prásknul, nedávno jsem se byla zeptat známé, která dělá pro taťku účetnictví a zjistila jsem, že pokuta by mohla být až 200.000,- Kč 😨 Tak jsem si radši úplně zrušila svoje webovky a i jsem vymazala všechny fotky dortů z FB, protože jak už tady párkrát zaznělo, oficiálně se ty dorty fakt dělat nedají ☹

dm1
27. nov 2013

@zuul robenim tort sa samozrejme uzivit nedaaaa jedine tak mozno robit ich tyzdenne 10 a viac s rovnakym kremom a korpusom, lacnejsou potahovkou inak nic. Ja som bola vzdy stastna ked som mala aspon an nove pomocky ktore su straasne drahe. Ale to mas tak vo vsetkom rucnom kto sije musi mat v zasobe u seba kopu materialu, kto koralkuje detto proste tieto rucne prace so sebou prinasaju taketo "mrtve" peniaze ci uz v pomockach ci v matrosi

pristela
27. nov 2013

@dm1 joooj to mas velku pravdu, ja mam v pracovni tolko vela penazi natlacenych a ani to nieje vidieť ☹ ☹ ☹ látky nemám stale a to nevravím že za kazdy maly balicek v ktorom mam snad len šesť roznych latok vzdy platím nad 70€ a vsetky tie male prkotinky co clovek potrebuje a niesu vidieť, des. To iste torty, ja som preto prestala nakupovat na torty pomocky bo sa to nevráti 😅 a po pravde moc niesom vyznávač ani torticiek robenxch stylom len nacapene kade tade krajky a kvietky z formiciek i ked niekto to vie krásne zladiť 😉

pipka
27. nov 2013

@luciahromadkova na trhyyyy, ak by si sla, pridem pre teba aftom 😎