Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
27. nov 2013

@pipka to netreba, ved ja vystupim pod mostom SNP priamo z autobusu, len napis kedy... ak v nedelu.. mohla by som...

pipka
27. nov 2013

@luciahromadkova ak sa to dozviem ja, tak napisem 😀 lebo ani ja to este sama neviem 😅 😅

luciahromadkova
27. nov 2013

@pipka ok

pristela
27. nov 2013

@pipka ako keby som to ja vedela 😀 😀 😀 😀

dm1
27. nov 2013

@pristela ved to poznam vies co mam doma koralikov a vsetkych tychto somarin! A vzdy je nieco co potrebujem dokupit lebo prave to nemam :p

mysiatkoo
27. nov 2013

@artepf Nemyslim si, ze spisanie nakladov, ktore som urobila je nejakym dokazovym materialom. Su domacnosti, ktore si robia zaznam z kazdeho nakupu a robia si rozne tabulky.... je to teda len suhrn nakladov na jednu tortu s odrazom skutocnych cien platnych k dnesnemu dnu, ktory nie je ziadnym cennikom sluziacim k predaju....ci?
Kedze torty peciem pre svojich znamych a priatelov, mam za to, ze tento podraz z nich nikoho nenapadne a po zverejneni nakladov uz vobec nie, pretoze im musi dojst, ze na tom nezarabam.... Neoverenym zdrojom torty nepeciem. Pokial by predsa len niekto mal v umysle poslat nejaku kontrolu, musela by mi to dokazat. Vsetky slova ako “zakaznik” ci “objednavka” sa snazim pouzivat v uvodzovkax, aby bolo jasne, ze to nie je pisane v pravom slova zmysle.
A keby uz na to doslo, tak mi treba a budem si svoju drzkovu polievku varenu v naivite musiet zjest sama,.......... no napriek tomu si myslim, ze je dolezite otvorit ludom oci a priznat, ze sa to nerobi same za 5 korun...a hlavne som otvorila oci sama sebe, ze sice je to mile, pekne a prinasa mi to nesmiernu radost, ale pokial doplacam na kazdej torte cca 10E, tak pri 50tich tortach rocne sme mohli mat kraaaaaaaaaaaaasnu dovolenku a o toto kvoli svojej sebarealizacii svoje deti nebudem uz ukracovat... to nex im radsej castejsie ziaria oci z torticky pre nich...
....a ked mi sama zenska na urade povie,ze sa mam na zivnost vykaslat.....hmmm... neviem, ale moja snaha o oficialnu cestu bola...

@dada2007 cica to je uz v tejto dobe uplne bezpredmetne, kedze ako citas vyssie, nesla som ani na uroven svojix nakladov doteraz...a popravde zatial netusim ako sa postavim k pripadnym dalsim objednavkam, pretoze skor ocakavam, ze ziadne nebudu....a robotka ma mrzi :/ drzim palce, nex najdes nieco k spokojnosti cim skor...aj mna to o par mesiacov caka...

@zuul dakujem za prejaveny suhlas ;)

@luciahromadkova Lucka, odpisala som na fb, nebudem kopirovat... a smotanu pouzivam najradsej rajo, pripadne presne tebou spominany kunin... lidl mi vysiel 1x z 3 pokusov, takze na tuto smotanu siahnem len v pripade, ze inu neviem zohnat

ajka82
27. nov 2013

vcera pecena, varena...dnes doobeda odovzdana 😉 a kedze tejto maminke robievam 2 kremy do torticky, poctivo sa zviezli aj moje baby...ako vzdy pri ich tortickach 😀 Pískle- nariadenie podla hracky do vane, teraz velmi oblubena 🙂

zienkajaninka
27. nov 2013

Ahojte dievcata neviete mi poradit ako sa volata hmota s ktorou sa daju dobre modelovat postavicky...mne sa to vzdy krivilo roztapalo a vselico ine robilo len to nedrzalo formu...vraciam sa k tortam po dvoch rokoch a teraz by som to rada skusila lepsie. Dakujem za kazdu radu.

aduskatt
27. nov 2013

@zienkajaninka Smartflex Flower, napriklad

zienkajaninka
27. nov 2013

@aduskatt dakujem

luciahromadkova
27. nov 2013

@mysiatkoo dakujem za odpoved, a pises mi opatovne z duse....ho mam/ mala som aj ine hobby a vzdy ma to cosi stalo .... ale zas aj znamy musia pochopit, ze urobim rada a aj sa potesim, ale teda nie na ukor svojej seba a svojej rodiny a s tou dovolenkou svata pravda, nehovoriac o pomockach... a to som teda este nevrazila do ziadneho kurzu a pravdepodobne uz ani nevrazim, pokial minister skolstva nezrusi kreditovy system a ja po navrate do prace hor sa chytat kredity /a vzdelavať sa/, ktoré mi sice pri praci s detmi nepomozu, ale v duchu... legislativa napisala a mas papier tak si lepsi /rozumej mas papier, tak si ochotný niekde sediet.../ 😒 a kedze sa mi nepaci niekde neskonale dlho travit cas budem musiet investovat do overenia mojich ucitelských kompetencii v sume cca 50-80 E, aby som aspon 25-30 E stupla na ucitelskom plate....a nebola medzi kolegynami za uplneho neschopaka, kedze na skolenia som sice prihlasena bola, ale z dovodu MD a RD som nebola pozvana MPC.....

mysiatkoo
27. nov 2013

@luciahromadkova vrrrr pri takyxto informaciax o skolskom systeme mi stoja vlasy dupkom.... a len pevne dufam, ze to moje starsie cudo do doby rozhodovania sa o skutocnom povolani zabudne na ucitelstvo...obdivujem vas tu vsetky do jednej, co na to mate silu...

no... tesim sa na tu kavu cez vikend, priepustku mam 😉

timuss
27. nov 2013

@mysiatkoo no ja osobne s tebou súhlasím na 100%....a práve preto mi je jasné, že na zákazky nezačnem piecť nikdy...možno raz za čas sa dám ukecať na nejakú tortu pre širšiu rodinu, ale inak nič viac...akurát teraz som rátala čo mi vyjde torta pre babku na 90-ku a teda vlasy mi stáli dupkom....no ale babka je babka, a ja ju ľúbim, tak to je ok 🙂 😀 😝

mysiatkoo
27. nov 2013

@timuss vdaka, no je smutne, ze vobec so mnou musi niekto suhlasit.... o co krajsie by bolo, keby naozaj ludia poxopili, ze torta sa nerobi sama a ze suroviny a ostatne naklady nevyxadzaju na 15E...a zaroven - keby si ohodnotit nasu pracu mohol dovolit ktokolvek.... ale hold je realita inde.... a uz nepisem k tejto teme nic.............., dnes mi tu vonaju medovnicky, ktore sme s babami napiekli a zajtra usilovne pokracujeme, tak teraz dobru noc! 😉

luciahromadkova
27. nov 2013

@mysiatkoo aj ja dufam, ze v nedelu a ze to vyjde 😉

sikag
28. nov 2013

@zuul aj tak malo pytas, za 3 torty 30e a robis ako blazon cely tyzden.... ved ked sam im to zda vela tak nech si to nekupia... ty ich nemusis lutovat. ja by som si napriklad nikdy takuto "drahu" tortu nekupila 😀 😀 😀 😀 😀
@misiatkoo uplne s tebou suhlasim a podla mna je clanok pekne napisany, ziaden neprijemny ton tam nevidim. ked pouzivam bezne domace suroviny tiez ma to tak vyjde, preto nepeciem pre inych, bo by to nezaplatili 😝 a za 10e by som 2 noci nespala... to sa mi nezda umerne, aj napriek tomu ze ma to velmi bavi. ako moj manzel vravi za to by ani cigan nekopal 😀 😀 😀 😀 😀 tak peciem iba pre rodinu a darceky a sem tam pre kamosky

pristela
28. nov 2013

Holky @pipka @mysiatkoo @mamcas @sikag a aj iné ktore sa chcete zrazit v BA , nedela 1.12.2013 o 13-14hodke Aupark BA hore v "Mekáči" kto má problem s tymto americkym pohostením 😀 tak moze navrhnuť ine kde sa da sadnut aj s deťmi mojimi 😀 / len nie nejaky detsky kutik kde nebudeme pocut ani slovo 😕 /

pipka
28. nov 2013

@pristela a na tie trhy nejdemeeeeee? 😕 sak ja sa cely cas tesim na trhy 😒

pristela
28. nov 2013

@pipka Pipa !!!! a na co idem do BA ???? šáák , kvôli malemu na trhy 😀 😀 😀 ja dojdem busom do ba o 16hodke to ma vraj pride vziat Lusilka k nej a od nej pojdeme MHD :D na trhy , ale o kolkej a do kolkej tam budeme netusim a hlavne ja tam budem mat deti a budeme chciet pobehat cele trhy, ne len stanok s punčom 😀 😀 no a neviem kde by sme si tam vonku na mraze vsetky pokecali v klude, hlavne ked ja sa budem musiet otacat stale za vrieskajucim Kubom , ze on sa tu nudííí 😀 😀 😀 ale inak jasne ze ta cakam aj na trhoch, aj ostatné holky, len kecat sa tam nebude dať si myslím 😅

pipka
28. nov 2013

@pristela sak to vieeem, ale ja som myslela, ze s nami vsetkymi sa lepsie stretnut na trhoch neee???!!! co my budeme s tebou v mekaci 😅 😝 tam si chod s malym sama...teda aspon ja si myslim, ze prijemnejsie by bolo sa stretnut v meste...ci? 😉 a tam potom sadneme dakam do tepla 😎

pipka
28. nov 2013

ci akoze mam prist aj v sobotu aj v nedelu? 😕 bo som dost chora a neviem ci budem zvladat oba dni ☹ najma ked aj na nedelu peciem 🙄 🙄 🙄 ☹

pristela
28. nov 2013

@pipka no mne je jedno 😀 😀 ja sadnem hocikam 😀 😀 len to naplanujte niekde kde sa zmestime, ak dojdu vsetky co chceli to mas 8 miest na sedenie/ teraz myslím v sobotu na trhy ,netusim ci Lusil pojde na trhy bez deti ci s nimi , nezaratala som ich , no v nedelu uz trebars by Lusil do mekáču nešla,takže tam nas bude menej / hlavne ja to potrebujem vediet dopredu ako sa dohodnete nie az v sobotu 😉

pipka
28. nov 2013

@pristela no ved aj ja to potrebujem vediet co najskor 😅 tak mne je jedno..ja kludne aj do mekacu..len som myslela, ze taka fajna atmoska skor na trhoch nez v mekaci 😅 😝

katkak23
28. nov 2013

baby poradte nieco jednoduche ze 12rocna baba tema pariz :( ja som uuuplne mimo chora ako das ledva stojim na nohach a na zajtra torta :(((( k tomu 2 deti doma jedno s teplotou pomoooc a uz mi nic do zajtra nevytvrdne hrozneeee
a na sobotu ze pre kuchara :( ziadny napad jednoduchy

dakujeem za zachranu

mysiatkoo
28. nov 2013

@pristela @pipka ja som za mekac, lebo parkovanie v meste je peklo...a to by som si punc aj tak ani nemohla dat 😝 ....sice asi ani aupark nebude v prvu adventnu nedelu vyhra, ale ine mi nenapada tiez....

halienka
28. nov 2013

@katkak23 k tomu parížu mám takéto z tých jednoduchších, ak by sa ti chcelo malovať 😅 posledná je moja, stačilo zhruba vyrezať tvar eiffelovky , šoajdle dole zapichnúť aby si to potom mohla pichnúť do torty, to do druhého dňa vytvrdlo a potom som tam čiernou fixou pokreslila tie čiary. Pár kvetov k tomu a hotovo 😉 Kuchárske bohužiaľ nemám 😔 Inak som na tom rovnako, od včera užívam ATB a ledva sa vlečiem a 3 torty predomnou...

kikina84
28. nov 2013

baby chcem kupit mandlovy smartflex,potahovku a maju len s prichutou jahoda (tam kde chcem objednat)..mate s tymto konkretnym skusenost? ako chuti? je biely? alebo cerveny? dakujem

kikina84
28. nov 2013

@halienka no z tejto ,,ajfelovky,,by moja mala odpadla 😀 ..krásna 😉

aduskatt
28. nov 2013

@kikina84 je biely, len ma vonu po jahodach