Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

veronika0
29. nov 2013

@kvietok23 pravdaze to zvladnes... ja som to tiez robila 1x 🙂 a to som robila v lete ked sa mi strasne topila potahovka..

kvietok23
29. nov 2013

@veronika0 treba nejake speci vyrezavatko ci nie? 😕

veronika0
29. nov 2013

@kvietok23 ja som to vyrezavala len nozikom..

cuoredi
29. nov 2013

Ahojte dievcata. Je tu 5 tis stranok a neda sa to cele preluskat tak by som vas chcela poprosit o radu.. ideme s mamou urobit babke na 80 tortu. Predstava je 2 poschodia, biely fondan, ruzicky+lístočky a otazka znie: co davate - ak davate lemovanie okolo torty? Klasicke stuzky kupene v galanterke?
Dakujem za kazdu radu a nazor 🙂

lucula73
29. nov 2013

@cuoredi ahoj,ak ccheš stužku,tak klasickú z galanterky 😉 ,ja ju podlepujem bielou priesvitnou páskou,aby sa nezmáčala od zarosenej poťahovky,ale niekto len tak dáva okolo torty 😉

laumi
29. nov 2013

k tým Vašim nádherným výtvorom pridávam ďalší pokus 🙂

cuoredi
29. nov 2013

@lacula73 dakujem za tip 😉

lamps
29. nov 2013

pridávam aj ja moju tortušu pre našu Veronku 😵 musela som fotiť teraz, keď Veronka spí, aby ju zajtra nevidela a mala ju ako prekvapko

mrka2
29. nov 2013

@lamps jeeeeeeeej 😵

jakelina
29. nov 2013

@lamps úúúúúúúúúúúúúúúžasná

zuul
29. nov 2013

@jakelina nadherna, juj to bude zajtra stastia na rozdavanie 🙂

akapulko
29. nov 2013

@pipka ano aj ja mam insiraciu odtial 🙂) 😀 😀 😀

denisak77
29. nov 2013

@lamps tie tvoje postavičky sú úžastné,aj ja chcem také vedieť ☹

akapulko
29. nov 2013

@lamps kraaaaaaasna 😵 😵 😵

pipka
29. nov 2013

@lamps nebudem ani komentovat...nemam hlas 😀 😀 😅
tak napisem len 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lamps
29. nov 2013

@pipka odklikla som ti páči sa mi, ale znamená to ďakujem za pochvalu a to že si chorá sa mi teda vôbec nepáči, urobím ti čajíček?

kacen84
29. nov 2013

Holky tak jsem dělala svůj první potahovany dort.ach jo! Koupila jsem fondan od Dr.Oetker a hrozně se mi trhal. ☹ nevíte čím to je? Hrozně me to teda naštvalo 😢 a hlavně tam píšou že vystačí na celý dort a to teda vůbec. Ještě že jsem koupila dva...

pipka
29. nov 2013

@lamps ano plosíííím, s medíkom 😵 😵 😵

lamps
29. nov 2013

@pipka aj rum? alebo radšej niečo domáce? 😀

pipka
29. nov 2013

@kacen84 na tuto zavadzajucu "reklamu" tu uz doplatilo veeela zacinajucich cukrarok 😅 😝 napis reklamaciu Dr. Oetkerovi 😅 😅 😅 😀

ale aj tak je to na potahovanie uplne o nicom 😝 to tak max vyvalkat a vykrojit z toho par kvietkov, inak nic 😅 😝

pipka
29. nov 2013

@lamps blaaaaznis, sak to nie ze by sa mi hlas nevratil, ale by som nerozpravala dalsi tyzden 😅 😅 😀
to ticho doma by moje deti asi neprezili 😅 😅 😅 😀 😀 😀

som dnes napriek mojmu hendikepu tu robila "poriadky" s detmi, ked porozhadzovali asi 15 roznych pexies po celom byte 😝 a malý na mna pozera...ze maminka, preco ti to tak píska v puse? 😕 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
29. nov 2013

@pipka 😀 😀 😀 ale nie, veď to len bacila treba utopiť 😀 😀 😀 ale pravda je, že na sebe som to ešte neskúšala

katarina51
29. nov 2013

@lamps prekrááááááááásna

pristela
29. nov 2013

Holky torta dorobená a teda potahovala som Stellou a žiaaadny rozdiel oproti smartu v tom nevidííím /pri poťahovaní/ 😕 😕 ale ze absolut, mala som ju v pracovni kde mam chladnejsie , torta bola studena a asi aj moje ruky 😀 ked som do nej davala farbu som si ju musela aj v mikre nahriat 😀 😀 potahovalo sa s nou uplne tak isto ako smartom, rozdiel bol jediny- pri prenásaní na tortu že to bolo maksie , ale ako som to polozila na chladnu tortu tak ako smart , a aj žehličkou som ju obšahávala v pohode , nic sa nelepilo 😉

kacen84
29. nov 2013

@pipka takže je asi lepší si udělat vlastní co...me z toho nešly ani moc udělat postavičky 😖

pipka
29. nov 2013

@lamps no vies co mojka, ja uz som za tieto tri dni na sebe vyskusala tolko, ze sa sama nestiham divit 😅 🙄 kloktam, cmulam, pijem, vyplachujem...a stale efekt nulovy 🙄
tak uz fakt jedine, ze si vytnem za jeden 😝 😅 😅 😀 😀 😀 uz horsie mi snad nebude 😀
aj ked ja abstinent totaaalny, to by ma asi zabilo 😝 😅

lamps
29. nov 2013

@pipka to chce len hlasový kľud 😉, ale obávam sa, že pri deťoch je to nemožné

pipka
29. nov 2013

@kacen84 bud urobit z cukrikov, alebo kupit hotovu hmotu na potahovanie...na vyber ich mas veeela na nete 😉 treba si vybrat ...ci podla kvality, ceny.... 😉
ja robim so smartflexom a maximalna spokojnost 😉 😉 😉
ale baby robia aj s inymi a kazda chvali ine..takze zalezi aj co komu vyhovuje 😉

ine hmoty v lete, ine v zime, bo niektore sa viac topia...atd 😉 to skratka treba skusat a co ti sadne, to pouzivat 😉

pipka
29. nov 2013

@lamps no to teda je...najma pri mojich 😅 😝
ale ide vikend, tak duuufam, ze malinko oddychnem 😉 este zajtra dokoncim tu jednu firemnu a poobede uz nerozpravam, len ukazujem 😀
a nech dorast pecie 😎 😎 😎

lamps
29. nov 2013

@pipka tak to ti silno držím palce, hlavne pri pečení dorastu 😀