Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evicaka
1. dec 2013

@maya30 všetky kráááásne 🙂 🙂 🙂 🙂

akapulko
1. dec 2013

@maya30 kraaaaasa ako si prosim ta robila tu milku?na vrchu mas oplatku alebo mas to malovane? 😝

bubobubina
1. dec 2013

@maya30 kraaasne, a ta milka? no mnaaaam, by som si odhryzla! 😀 😀 😀

maya30
1. dec 2013

@evicaka
@bubobubina
@akapulko baby dakujem 😵 to je obrazok, kdeze malovat 😀 dala som robit tristvrte obrazka na A4 😉

mia114
1. dec 2013

@maya30 perfektne torticky, krasne 🙂

mamina1978
1. dec 2013

@dm1 Ja som potierala , len vajickom 😕

mamina1978
1. dec 2013

@stupacik @daja55 dakujeeeem ... 🙂

mamina1978
1. dec 2013

@jakelina dakujem Majka, no moja parketa to nie je 😉 a krtkoooooooo perfektnyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 Nieco ti prezradim, mam vsetkych tvojich krtkov ulozenych v extra zalozke a v roku 2014 si ho 100 pro urobim, aj keby na moje vlastne narodeniny 😎 😀 😀 😀 😀

elamaslakova
1. dec 2013

@maya30 Prekrásne tortičky všetky, všetky , úžasné

mamina1978
1. dec 2013

@lokalistin Zanet dakujeeem 🙂 ......... aj ja som to len skusila, no neviem ci sa na to este niekedy dam 😅 a ja som si napichla tie deko na sparatka, zapichla do podstavca ( kvetinky ) a potom dala dole, ozdobila a opät zapichla na miesto....... Neviem, ci sa to tak robi a este ako som zdobila ten spodok ( kvetinku ) dala som si do tych dierok sparatka , aby som vedela, kde zapichnut ozdoby po ozdobeni. No pri stromceku som na sparatko zabudla ,tak je trosku posunuty 😅 😀 😀

zuul
1. dec 2013

moje 😀

maya30
1. dec 2013

@lokalistin krasne vyzera ta torticka a tu krajku by som chcela aj aj 😵

maya30
1. dec 2013

@pristela krásna, ulozila som si do zalozky "babicky" 😉 ale si sa namodelovala zeleninky co ? 😅

maya30
1. dec 2013

@lamps juuj rozkosna 😵 😵 😵

mamina1978
1. dec 2013

Konecne aj ja pridavam moju torticku pre najmladsieho synceka k 3. narodeninam. Stale si prial nieco ine , no nakoniec sa rozhodol pre zlty bager a auticka. Ale ten bager musel byt bezpodmienecne zlty, lebo on tuto farbu proste miluje.
No a co sa mi stalo 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Povodne mala byt torticka dvojposchodova, lenze smola ...bager bol prilis velky na vrchne poschodie , chybali mi cca 2 cm 😝 😝 😝 a pre maleho bol ale velmi dolezity, takze musel byt na vrchu..... A vymodelovat novy bager alebo upiect novy korpus by som uz nestihla..... 😠 Tak som zrusila vrchne poschodie a mal len takuto jednoposchodovku...... 😔 Ale tesiiiiiiil sa velmi....... 🙂 A najprv vyjedom vsetky kamienky z vrchu... 😀 😀 😀 Bagra nedovolil nikomu sa ani len dotknut ..... 😅 😅 😅
U nas musime davat pozor na to ze zlte salky, zlte misky, zlty uterak, vsetko je len jeho. Strasne je na tej farbe zavisly 😅 😅 😅 Aj darceky si na narodeniny prosil , ze on chce zlteeee . Ale aspon som ho prehovorila, ze na tej torticke budu tie auticka ine ( 1 modre a 1 cervene ) Iba bager hore zlty.
Korpus vanilkovy , plnka karamelova s cokoladovymi struzlinkami a bananom...... 🙂

mamina1978
1. dec 2013

@pipka Jani, zlatuckych pomocnikov mas..... 😵 😵 😵 😵 😵
Citala som aj to smutne ☹ no drzkaj sa ......... si velmi silna zienka ....... 😔
Aj ja by som taaak strasne rada s vami na stretko isla ...... 😵 😵 😵
Ale ked pridem najblizsie do Bratislavy tak dame to nase planovane kaficko , ja nezabudam 😀 ....... ale tento rok uz mi to urcite nevide, drobec je stale chory uz zase soplikujeme a co je najhorsie zase zacina bronchialny kasel.... ☹
Prajem aj tebe skore uzdravenie a peknu stretavku 🙂 Dufam, ze aspon hodite fotecku z maleho stretka 😉

pipka
1. dec 2013

@mamina1978 dakujeeem, neboj, zvladnem 😉

pipka
1. dec 2013

@maya30 uuuzasneeee 😎 zena nechapacky ako to ty zvladas 😕 😅 klobuk dole 😉

som sa len pozastavila nad tou, kde je ze Tristanko 😅 😅 😅 milujem ked niekto da dietatu taketo meno a potom ho zdrobnuje 😝 😅 😀 😀 pre mna smeisne...nuz ale kazdy sme iny, ze? 🙄 😅 😝

pipka
1. dec 2013

@mamina1978 kraaasna je torticka, aj bagrik 😎 😎 😎
normalne som sa teraz rozpamatala, ze sme mali jednu profku na skole a ta zas neznasala zltu farbu 😅 😅 to akonahle mal na sebe niekto nieco zlte, okamzite siel k tabuli a ci vedel ci nie..patka 😝 😅 😅
ale vsetci sme to dobre vedeli, takze na jej hodiny nikto nic zlte nenosil..ani len sponku vo vlasoch 😀 😀 😀

a pritom zlta je taka kraasna, slnieckova optimisticka 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
1. dec 2013

@mamina1978 ty jsi zlatá, tak se těším na tvůj narozeninový dort 😉

pipka
1. dec 2013

@mamina1978 fotecky porobime...uz len kvoli tebe 😵 😵 😵 😵 😵
pristelka uz mi rano volala, takze uz sa tesiiiim 😎

mamina1978
1. dec 2013

@pipka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tesiiiiiim 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
1. dec 2013

@lokalistin waauuuuuu nadhernaaaaaaaaaaaaaa tortuska 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
1. dec 2013

@lamps jeeeeeeej ,aj ty mas bambulky v kuchyni....... 😵 😵 😵 😵 😵
tisko zavidim, ale v dobrom 😵 😵 😵 😵

bubobubina
1. dec 2013

pridavam aj ja moju, nastastie som mala len jednu, tento tyzden bol aj bez toho napratany 😝

bubobubina
1. dec 2013

a este moje sikovnice na kruzku, sice mame kuchynku s 37rocnym zariadenim 😝 na valkanie pouzivame stare police zo skrin a na foto je vidiet jeden z nasich super valcekov 😀 aj tak ficiiiiimeee 😅

lokalistin
1. dec 2013

@maya30 dakujem ja ju uz mam rok a pouzita je druhy krat 😢 kedze moc nepeciem

jakelina
1. dec 2013

@mamina1978 malému vše nej a dortík má krásný 😉

lokalistin
1. dec 2013

@mamina1978 dakujem Zdeni

lokalistin
1. dec 2013

@maya30 vsetko krasne torty, ja nechapem jak to zvladas, ja jak som sa piplala s tymi gulickami by som uz nic ine nezvladla