Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
2. dec 2013

@sikag aj ostatne baby ... nemusite smutit, ved my nemizneme odtialto ...a sme sa zhodli, ze by sa patrilo dake MK stretko... take poriadne, vikendove... uz len najst zodpovedneho organizatora 😝

mysiatkoo
2. dec 2013

@govinda to su tazke otazky - kazdy ma svoj oblubeny recept, kazdy robi plnky ine - ale skus sa prehrabat v teme https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ ... tam najdes osvedcene a vyberies si podla vasej xuti... uvidis aky vysoky korpus sa ti podari urobit a podla toho ho prerezes... ovocie do plnky je v pohode... tiez podla xuti ... mozes kludne aj mrazene

jakelina
2. dec 2013

@dagmarmustafa oba jsou rozkošné, fakt úžasné

tamara2307
2. dec 2013

@muffinka8 ďakujem 🙂 ja už len spravím tú na mamkinu 50 a končím.

muffinka8
2. dec 2013

@tamara2307 prečo?

lokalistin
2. dec 2013

@blcha Perníčky měkké hned po upečení (od Lucie Reithmaierová)

SUROVINY:

200g Hery
300g moučkového cukru
4 vejce
1PL sody
8 PL teplého tekutého medu
3 čl perníkového koření
800g hl. mouky
1 čl mleté skořice

POSTUP:

Rozehřát heru a přidat tekuté ingredience. Suché ingredience smíchat a přilít tekutou směs. Propracovat těsto - je trochu tekutější, ale když se dá na den do lednice, tak se s ním nádherně pracuje 🙂

Vyválet, vykrájet tvary,dát na plech s pečícím papírem. Dát do vyhřáté trouby (péct při cca 160°C).Před skoro dopečením vytáhnout z trouby, pomašlovat žloutkem s vodou a dát ještě tak cca na 2 minutky dopéct, nepopraská povrch a jsou vytečné 🙂

Perníčky se vůbec nemusí nějak specialně skladovat aby byly měkké. Jsou měkké po vytažení z trouby a čím déle vydrží, tím jsou vláčnější - jen u nás nikdy tak dlouho nevydrží 🙂

stankapk
2. dec 2013

Ahojte kocky.
Pridavam po dlhsom case tortu pre moju dcerku k 4-tym narodeninam. Mroz nie je modelovany, je to oblubena hracka 🙂

blcha
2. dec 2013

@lokalistin dakujem pekne 😉

lokalistin
2. dec 2013

@mysiatkoo Evi a ako robis ty tu mascarpone plnku?
mam robit jahodovo-mascarpone-nasla som recept,ze uvarit z mixovanych jahod puding a zamiesat do mascarpone-robili ste to niekto?

lokalistin
2. dec 2013

@mysiatkoo a este nieco, robila som tu ganaz na jogurtovu plnku aj na pribinaka a neztuhla mi na torte, co myslis, preco? na tej trojposchodke bola dole maslova plnka tam stuhla super, hore parizska z kindercokoladiek aj ta stuhla super, ale na tej jogurtovej strednej ako keby nasavala vlhkost z tej plnky a neztvrdlo to poriadne a teraz na tej s tou nevestou tiez -pribinak-no ja ho nerobim taky husty ako recept

lokalistin
2. dec 2013

@blcha rada

mamina1978
2. dec 2013

@lifinka Dakujeme krasne 😵 😵 😵

mamina1978
2. dec 2013

@lamps Krasna detska kuchynka..... a Veronike vsetko najlepsie k narodeninam 😵 😵 😵 😵 Mimochodom...... cela Mamina 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
2. dec 2013

@pipka dakujeeeem za fotku, kocky ste vsetky 😵 😵
Vidno, ze vam bolo fajn 😵 a tesim sa ,mozno nabuduce aj ja budem moct 😵 😵 😵

mamina1978
2. dec 2013

@lokalistin medovnicky krasnunke, ved boli prve, vsak nie sme ,,Naturtalent" ako @pristela 😵
Ta, co chyti do ruky, sa zmeni na skvost 😵 😵 😵 My musime tvrdo pracovat , aby sme sa aspon na dialku priblizili 😀 😀 😀 Ale ja tie medovnicky asi necham tak, to nie je moja parketa 😅 😅 😅

mysiatkoo
2. dec 2013

@lokalistin neviem ktoru mascarpone plnku myslis ?? jahodovu som robila jednu, ale to som mala cerstve jahody popucene a uvarene s troskou cukru a citronovej stavy a uz si za ten svet nespomeniem co som tam este davala .... asi si to fakt zacnem pisat, lebo to tak dopadne vzdy ked nieco skusam a potom to uz neviem zopakovat 😀 a teda mne sa nestalo zatial, ze by to tuhlo inak pri roznyx plnkax... vzdy si naplnenu tortu nexam vyxladit cca 2-4h v xladnicke a potom ganazujem... takto mi to sedi popri deckax, nie zeby som to nejak planovane takto riesila...

woman04
2. dec 2013

@lifinka ja mám túto uloženú 🙂

tamara2307
2. dec 2013

@muffinka8 neviem, nejak nemám potrebu piecť od nevidím do nevidím..ak sa bude na oslave torta páčiť a niekto z rodiny by si poprosil, ok..ale dúfam, že najbližšie až na synčekove narodky 🙂

muffinka8
2. dec 2013

@tamara2307 no veď tak stačí 🙂 mne tiež stačia max. 2 torty na týždeň 🙂 teraz som nemala žiadnu, tak som sa venovala iným činnostiam 🙂
kebyže mám dieťa do obeda v škôlke a som bez práce tak si doobeda pomodelujem, popečiem ... ale pri malom môžem robiť až večer po 22:00 a to ma tiež nebaví každú noc ťahať, to už potom nie je hobby, aj keď to robím rada.

tamara2307
2. dec 2013

@govinda ahoj, ja ti odporučím korpus mramorový, nájdeš ho na strane 4009 úplne dolu od muffinka8..robila som ho dvakrát v 24cm forme a dal sa mi krásne prerezať na tri časti. Plnky som robila rôzne, najviac rodine chutila čokoládová s pravým maslom alebo pribináčkový krém s mrazeným ovocím-letná zmes z tesca 🙂 a už neviem, čo viac si sa pýtala..
opravujem, pečiem v 21cm forme..ale aj tá 24 by mala ísť dvakrát prerezať.

tamara2307
2. dec 2013

@muffinka8 u mňa by bolo veľa 2 týždenne..a otváram oči, ak vidím u niekoho 4 a viac :D u mňa je tiež na prvom mieste malý, takže času nazvyš nie je. možno, ako píšeš, škôlka+doma nezamestnaná, tak sa s tým hrám celé dni. ale zas u teba by bola škoda, keby si to nerobila, máš zlaté ručičky (sledujem ťa na fb 😀 )

govinda
2. dec 2013

@mysiatkoo @tamara2307 ďakujem, poprezerám aj odporúčanú tému. 😉 A s tým pribináčikovým krémom sa dobre pracuje? Nie je taký nejaký nadýchanejší, taký vzdušnejší?Ja len či sa mi bude dobre torta poťahovať, tk to teda budem robiť prvýkrát 😀 A čo sa týka toho mrazeného ovocia, to len rozmraziť a poukladať na plnku? Nejde z toho potom voda, šťava ... ? 😕 Doteraz som len ananás dávala do krému, prípadne broskyne zavárané, ale nikdy nie mrazené ovocie.

woman04
2. dec 2013

@govinda neboj,pribinák je tuhý a ovocie nerozmraziť,dať zmrznuté 🙂

muffinka8
2. dec 2013

@tamara2307 😀 😀 ja pred malým nemôžem vytiahnuť hmotu, lebo hneď kričí a chce ju jesť 😝 takže pri ňom max. korpus upiecť, naplniť a to je tak všetko ... ostatné až keď zaspí čo je po 22:00

govinda
2. dec 2013

@woman04 čiže do už vymiešanej plnky zamiešať zmrazené ovocie? A keď sa potom rozmrazí v tej torte, tak nebude to príliš tekuté - myslím ten krém v okolí ovocia 😀 😀 😀 Neviem to inak napísať.

@mysiatkoo @tamara2307 @woman04 A ešte jedna vec ma napadla, že keď chcem robiť jednu tortu o priemere cca 24 cm, aké množstvo toho krému - pribináčikovského si pripraviť?
Našla som rôzne množstvá krému a keďže sa jedná o prvú tortu, nemám vôbec odhad ☹ Prepáčte, že vás takto zahlcujem takými primitívnymi otázkami, ale fakt neviem, koho iného by som sa spýtala 😎

lifinka
2. dec 2013

@woman04 díky, je krásná, ale nejsou to macešky?

lokalistin
2. dec 2013

@mysiatkoo no co si pisala ten rozpis surovin,kolko stoji,pisala si mascarpone plnku, tak ja len ze aku robis? vyskusam aj ja

lokalistin
2. dec 2013

@mamina1978 moja parketa to asi tiez nebude,ale chcela som nieco ine darovat kolegyni,tak som skusila 😉

lokalistin
2. dec 2013

@govinda plnku si urob natri na korpus a do toho povtlacaj ovocie prikry korpusom ten ti nadbytocnu stavu potom vsiakne doseba,ale kludne mozes dat aj broskyne-ja ich mam velmi rada

mysiatkoo
2. dec 2013

@lokalistin jaaaj no to je v podstate pribinak upraveny... davam na 18tku : 1 smotana, 1 mascarpone 1 5oog tvaroh, vanilkovy lusk, van. cukor (podla xuti aj praskovy, ale to tak za lyzicku) a asi 1/4 creme ole...len aby to netieklo (slahacku bez stuzovaca)