Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
2. dec 2013

@govinda vyskusaj si na prvu tortu z tej davky, co je uvedena v druhej teme.... napln tak, ako uznas za vhodne a podla toho si upravis pomer na dalsie torty... ten krem ak ostane, mozes urobit este nejake pohare... vacsine ludi xuti a nemyslim si,ze by sa vyhodil 😉

govinda
2. dec 2013

@lokalistin no broskyne by som dala, ale sestre nedávno zistili alergiu na broskyne, tak hľadám alternatívu 😉

govinda
2. dec 2013

@mysiatkoo no tá torta bude pokus-omyl 😀 a nedá sa napríklad krém zamraziť? 😕 asi blbá otázka, ale keby náhodou 😀

mysiatkoo
2. dec 2013

@govinda samotny krem nie, cela torta ano...

govinda
2. dec 2013

@mysiatkoo ok, dík za info 🙂 Takže ak sa mi zvýši krém, urobím roládku 😀

pristela
2. dec 2013

@mamina1978 😀 😀 😀 naturálne možes akurat tak po prdelke dostať 😀 😀 😀 ja medovniky tiež nerobím , nemam na to čas, nervy a chrbát 😀 😀 😀

lifinka
2. dec 2013

Tak ať hledám, jak hledám dorty s fialkami žádné nejsou nebo jsou nic moc.... 😒

ejkula
2. dec 2013

oslavovanie pokračovalo aj tento víkend, tak synátor do škôlky bral mafinky a tortička bola "spoločná" 😀 😝 pre troch oslávencov

lokalistin
2. dec 2013

@mysiatkoo aha no skusim aj tak

lokalistin
2. dec 2013

@govinda jaj tak sorry

enisska
2. dec 2013

Ahojte baby,prosím vas poradte.idem skúsiť prvý krát urobiť tortu,ozdobiť by som ju chcela krajkou,ktorú si vytvorim z formy.len neviem čím ju prilepiť.niekto píše že staci troskou vody a niektorí tvrdia že to nedrzi,niektorí odporucaju potravinove lepidlo.tak ako?aké máte skúsenosti?

woman04
2. dec 2013

@lifinka podľa tohoto fialka trojfarebná 😀
http://fotky.sme.sk/fotografia/15054/fialka-tro...

alebo tieto a ovocie len povtláčať do plnky..ja som tiež začiatočník...myslím,že ten recept na dve šľahačky ti bude stačiť.. 😉 ..všetko podstatné je na prvých stranách https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

woman04
2. dec 2013

@govinda a ja som nedala 2 pudingy,mne je to moc tuhé...ak nepotrebuješ na to druhé poschodie,nemusíš takú tuhú...

mamina1978
2. dec 2013

@lifinka Lida, ja som robila tuto s fialkami.......

mamina1978
2. dec 2013

@lokalistin aj ja som moj svietnik darovala babke od mm...... 😀

mamina1978
2. dec 2013

@pristela no aj ked na to nemas čas, nervy a chrbát , ale mas taleeeent 😵 a to je dolezite 😉

govinda
2. dec 2013

@woman04 ja robím len jednoposchodovú 😉

ajka82
2. dec 2013

baby prosiiim pomoc, nejaka inspi na netradicnu krstinovu tortu pre dievcatko... absoludne mi nemysli... 😅
viem ze tu kedysi niekde take boli davane a som si neulozila, lebo vsetcia chceli doteraz klasiku s babatkom
dakujeeem 🙂

pipka
2. dec 2013

pridavam sa so zidostou o inspi, ked uz to tu ajka rozbehla 😅 😀 😀
ze jednoducha pre dve zeny, jedna svokra a jej nevesta...jedna 65 a druha 35 😕 😕 😕 😅
ale nieco jednoducheeeeee, nech to aj ja zvladnem 😅 😀

kujeeeem 😵

akapulko
2. dec 2013

@ajka82 ja mam take inspi z netu🙂ak ti to pomoze 😉

aduskatt
2. dec 2013

@enisska ja som lepila vodou a drzalo to uplne v pohode

enisska
2. dec 2013

@aduskatt ďakujem,tak vyskusam to a uvidím.

lamps
2. dec 2013

@ajka82 a čo niečo z týchto? žabková je moja a tiež bola na krst pre dievčatko

lamps
2. dec 2013

@pipka Janka, čo tak niečo z tohto

pipka
2. dec 2013

@lamps jeeej no ukladam, dakujeeem 😉
ked najhorsie, ze tie torty taak krasne ukazu, ked su poschodky..a ako obycajna torta uz to tak nevyzera 😒
no hadam daco nakombinujem 😉

lamps
2. dec 2013

@pipka veď si šikovná, určite niečo pekné vykúzliš 🙂

pipka
2. dec 2013

@ajka82 ja mam taketo ulozene 😉

pipka
2. dec 2013

@ajka82 namiesto tej poslednej tam mala byt tato 😉

ejkula
2. dec 2013

@ajka82 aj ja mám pár uložených, samozrejme farebne sa prispôsobí 😅