Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
2. dec 2013

Kočky nespoznávate si tu niektorá svoju tortu ?? Moje sú tam hneď dve, nechápem ako sa niekto môže prezentovať prácou niekoho iného... 😠 😠 😠 https://www.facebook.com/pages/Super-Torty-na-o...

mysiatkoo
2. dec 2013

@lawli nazov stranky? nezobrazuje mi to.... mas to tam aj so svojim podpisom?

lawli
2. dec 2013

@mysiatkoo neukazuje ti to vôbec?
Pretože som dotyčnu kontaktovala a neviem či to vymazala úplne ,alebo zamkla len predo mnou...inak podpisy z mojích fotiek boli pekne odrezané 😠 bola tam denko s klobáskou a slaninkou a biele srdiečko s kopec malými červenými a s tabuľkou Milujem Ťa , na fialovej podložke....inak s tou som vyhrala valentínsku súťaž...tu osobu som tuším mala aj medzi priateľmi...lebo inak neviem ako by sa k tým fotkám dostala 😒

mysiatkoo
2. dec 2013

@lawli neukazuje mi nic 😒 hodi mi to moj FB ked na to kliknem.... xcela som aj nieco dalsie napisat, ale mazem, lebo skoda slov na takyx ludi.... radsej pridavam navod na priesvitny podpis :

program picasa 3 ... pri otvoreni fotky je vlavo "text ABC", pri pisani sa vlavo objavia dalsie tlacitka a nastavenim "transparency" sa da zmenit priesvitnost pisma... ci ako to nazvat.... takto si to mozes slahnut cez celu fotku a to uz taka sikovnica neoreze...

lawli
2. dec 2013

vážne škoda slov...stránka bola založená iba v sobotu...nala tam 6 lajkov....takže som to podchytila včas...ešte ti k tomu dopíšem ,že mama dotyčnej osôbky mi už 2,5 roka dĺži peniažky za toertičku 😢
za návod ďakujem ,postup si uložím ,lebo mi niekto šikovný musí nainštalovať picasa 😀
no nič idem sa na to vyspinkať 😵 prajem "sladké" sníčky 😵

mysiatkoo
2. dec 2013

😀 😀 😀 😀 jaaaaaaaaj ludska blbost nepozna hranic....

lenuliatko
2. dec 2013

@zuul Ahoj, môžem sa spýtať odkiaľ máš tie princezné... snehulienka a spol. na tej torte v takom formáte? Ďakujem

halienka
3. dec 2013

@lawli ani mne to neukazuje, tiež ma len hodí na FB, asi to dotyčná zrušila, lebo ani cez vyhľadávač mi to nenašlo. Teda ale musí byť hlúpučká, čo si myslela, že na to neprídeš? Veď je tvoja známa, tak to bolo jasné ako facka, že časom to objaviš 😝 😀

Inak ten priehľadný podpis na fotkách ak možem, doplním @mysiatkoo , dá sa spraviť aj v ACDSee ak niekto viete, keď si pozeráte svoje fotky tak v pravom hornom rohu sa kliknete na Full Viewer, oTvorí sa vám okno s mnohými možnosťami na ľavej strane, kliknete na veľké písmeno T, rozbalí sa vľavo tabuľka a v nej sa dá do okienka napísať text, vybrať si písmo, veľkosť písma, farba, a po možnosťou Opacity sa dá v percentách nastaviť priehľadnosť. Priamo na fotke si text posuniete kde chcete. Sú tam aj ďalšie možnosti ale tie sú nepodstatné. Potom stačí odklepnúť Done a fotku s podpisom uložiť a je hotovo. 🙂

jachin
3. dec 2013

Dievčatá ja hľadám inšpiráciu na jednoduchú tortu pre 21-ročného chalana, bez záľub, takže niečo úplne neutrálne, bez špecifickej témy, s máličko zdobením, možno žiadnym 😕 PROSÍM.

halienka
3. dec 2013

@jachin mám takéto nejaké uložené INŠPI Z NETU 🙂

zuul
3. dec 2013

@lenuliatko jasne, vytlacili mi to www.jedleobrazky.sk
nech sa dari.

zuzanam80
3. dec 2013

Dievcata prosim Vas chcela by som urobit tortu v tvare zenskeho tela a neviem ako urobit prsia. Mam normalne upiect korpus v malych miskach a potom naplnit plnkou alebo ich mam urobit z burizonky? Dakujem za radu

jakelina
3. dec 2013

@zuzanam80 upeč z korpusu 😉

zuzanam80
3. dec 2013

@jakelina dakujem pekne 🙂

jakelina
3. dec 2013

Holky pro zasmání

Neuveritelny, jak to muze nekdo
udelat takhle pred Vanoci???? !!!
Prijdu domu z prace, vsechna okna
otevrena a uvnitr nic, vsechno pryc! Ja
to nechapu to v sobe nemaji lide ani
trosku svedomi? Takhle pred Vanoci ?
Vsechno je pryc !!!! Jsem nestastna a
cekam na policii snad to vyresi a zjisti
kdo je takove hovado , porad tomu
nemuzu uverit , co to ted bude za
svatky? Snad prijdou na to kdo mi
vyzral adventni kalendar .........

jorsulova
3. dec 2013

Fuuuha 5 hodin som sa s nimi hrala 😀 ale vysli celkom fajn, este sa idem pustit do stromu a do vyroby jablcok. Poradte ako na tie jablcka aby boli uhladne? Len robit gulky alebo mate nejaky lepsi napad??

zuzuz1
3. dec 2013

@jorsulova ahoj, ja by som jablcka skusila cerveno zlte gulicky do kt. kosticou dobnem "jamku" na stopku... mozno fixou alebo stetcom urobit dole (my to tak volame) sticu... aby sa to neponasalo na pomaranc ci ine ovocie... inak krasny pat a mat 🙂 nadhera

zuzuz1
3. dec 2013

tak sa k vam pripajam...ahojte sikovnice 🙂 veeelmi dlho osm tu nebola...

zuzuz1
3. dec 2013

tu je zopar mojich poslednych torticiek...len tak mozno pre inspi? 🙂

pipka
3. dec 2013

@lawli to nemyslis vazne!!?? 😠 😠 🙄 🙄 mne to neotvori nic...ale ak mi pisnes jej meno, mozno si ju na FB najdem 😠 😠 to je vrchol 🙄 🙄 😠
ja sice fotky mam podpisane, a vacsinou niekde cez tortu..ale aj tak 😠 🙄

@mysiatkoo dakujem za navod, hned idem kuk aj ja ci vobec mam picasa 😅 😅 😅 😀

jorsulova
3. dec 2013

@zuzuz1 dakujem za radu, musim skusit nech mam ozdoby z krku... Dakujem za pochvalu, tvoje torticky su nadherneee

lawli
3. dec 2013

@pipka to myslím úplne vážne...taká som bola nas...á ,že som nemohla zaspať do pol 2-hej 🙄
stránku už asi nenájdeš, myslím ,že ju zrušila hneď včera večer...trafila som klinec po hlavičke so zatvorenými očami...náhodou som našla stránku a hľa moje torty a mali orezané meno 😠 ,mala ich tam požehnane....mala tam iba pár lajkov a tak som šla po svojích priateĺoch, boli dvaja dotyčná https://www.facebook.com/ivuska.knapikova?fref=ts a jej mama https://www.facebook.com/maria.knapikova?fref=ts ....a ta slečna ma kontaktovala v sobotu ,že koľko beriem za kilo (v sobotu vznikla aj ta stránka- to len tak na margo) ...keďže mi už nevyplatili tortu ,tak som jej napísala o 1€ /kg viac ,aby som ich odradila...to som ešte netušila o čo jej ide 😖 No a včera večer keďže bola prihlásená a lajkla danú stránku som jej písala ešte nič netušiac, že či pozná tú osobu ...jej konverzácia bola nanajvýš divná...a čuduj sa keď som vyšla von s tým ,že sú tam moje torty ,vypla sa a na tej stránke mizli fotky jednapo druhej...tak som si teda rýchlo spočítala koĺko bije...inak išlo o tieto dve torty čo som im piekla ,váha je pod foto a "zobrala" som za nich spolu 50€...25€ mi vyplatila a zvyšne že donesie nabudúce (neviem kedy myslela 😠 ) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2736550...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2736550... .....a ako čerešničku pridávam aj tu našú konverzáciu....pretože to je asi to jediné ako sa môžem brániť a upozorniť na to v ako svete žijeme a koho vlastne považujeme za priateľov 😢
kočky ospravedlňujem sa ,že to sem hádžem ,no nedá mi to 🤐
Začiatok konverzácie: sobota
Ivuska Knapikova
2013/11/30 06:40 popoludní
Ivuska Knapikova
dobrý chcla by som vedieť za koľko robíte torty?? kolko € za kilo??
Ivana Malačinová
2013/11/30 08:32 popoludní
Ivana Malačinová
Dobrý ,kilo za 11€
Pondelok
Ivana Malačinová
2013/12/2 11:08 popoludní
Ivana Malačinová
Dobrý ,chcela by som vedieť, kto založil ,túto stránku ,respektíve, kto sa za ňou skrýva...stačí mi meno ,priezvisko a odkiaľ je...ďakujem pekne za info https://www.facebook.com/pages/Super-Torty-na-o...
Ivana Malačinová
2013/12/2 11:18 popoludní
Ivana Malačinová
Poznáš ju osobne?
Ivuska Knapikova
2013/12/2 11:20 popoludní
Ivuska Knapikova
poznam.preco?
Ivana Malačinová
2013/12/2 11:20 popoludní
Ivana Malačinová
A kto to je?
Ivuska Knapikova
2013/12/2 11:20 popoludní
Ivuska Knapikova
preco?
Ivana Malačinová
2013/12/2 11:21 popoludní
Ivana Malačinová
Pretože tam má dve moje torty....
Ivuska Knapikova
2013/12/2 11:21 popoludní
Ivuska Knapikova
tak.to.neviem.odkazem.to.doticnej.osobe
Ivana Malačinová
2013/12/2 11:21 popoludní
Ivana Malačinová
už som jej písala pod fotky
môžem vedieť o koho ide ?
Ivuska Knapikova
2013/12/2 11:22 popoludní
Ivuska Knapikova
no.odomna.sa.to.nedozviete.taze.sorry.ale.ja.vam.to.nepoviem.ak.tak.nieco.odkazem.ale.nic.viac
Ivana Malačinová
2013/12/2 11:23 popoludní
Ivana Malačinová
ok
Ivana Malačinová
2013/12/2 11:35 popoludní
Ivana Malačinová
Dobrééé ,tak už tuším o koho ide....tak "odkáž" dotyčnej nech sa naučí piecť ,respektíve nech napečie nejaké tortičky a potom nech sa prezentuje svojími výtvormi!!!!!!!!!!
A ja inak takýchto priateľov nepovažujem za priateľov, aj keď sa osobne nepoznáme stačilo mi ...ďakujem
PS: A mamka mi kedy donesie 25€ ???????????
...iba odkazujem ,že som jej spravila tortičky za suroviny a energie...tak si pochutila za moje peniažky... smutné
Videné 11:42 popoludní
Choose a sticker or emoticon

lokalistin
3. dec 2013

@lawli ja som to tu tiez uz viackrat hovorila,raz som nasla na mojej svadbe jednu co ponukala torty od dadka112,najprv reku asi spolu spolupracuju,necham to tak,ale potom som sa jej predsa len spytala ci tu dotycnu pozna a nepoznala tiez jej pokradla fotky,preto vzdy cez foto,ja teraz tiez podpisujem zle,lebo sa mi to nechce davat do pc z mobilu,tak to robim v mobile a tam nemam tusim ten transparent,este to musim pokukat.

nechapem niektorich ludi ☹ ☹ ☹

lawli
3. dec 2013

@lokalistin Mňa na tom najviac štve to ,že to nie sú cudzí ľudia ,že ich mám v priateľoch na FB a dokonca jej mama k nach chodila na kávu...inak je to sila fakt neviem prečo to robia? čo z toho majú? veď ak si trúfajú upiecť tortu podľa niekoho ,tak čo im bráni? ...a potom si hodiť fotku svojej torty...no nie ?

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka http://picasa.google.com/ to je taky uzivatelsky intuitivny program, ze to zvladne kazdy 😉

alex87
3. dec 2013

Ahojte mam taku otazocku na Vas kde viem kupit take mini kruhy na vyrezavanie napr. oci pre postavicky? Hladala som uz naozaj vselijako a nic mi nevie najst....dakujem 🙂

mysiatkoo
3. dec 2013

@alex87 skus vykrojit slamkou alebo spickami na zdobenie na trezirovacie sacky

luciahromadkova
3. dec 2013

@lawli Ivanka, je to preto lebo ludia su hlupi... dotycna mozno tortu upiekla niekedy, ale nie v tvojej kvalite a preco by si inak tortu objednavala? A asi si povedala, ked to zvladne Ivana, preco by som to nezvladla ja....len chudera zabudla, ze za tym nie je len pecenie, ale aj tvorivost a vela rozmyslania a uvazovania a ziskavania skusenosti... co pravdepodobne bude dotycnej problem.... inak by asi upiekla zopar svojich toriet a potom by ich strcila na svoju stranku a podakovala by to za inspiraciu....

pipka
3. dec 2013

@lawli tak to je sila!!!! sak ona truuuba, uz verejnejsie nemohla priznat, ze to je ona 🙄 🙄 🙄 boze akí su niektori ludia sprostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😠 🙄 🙄 🙄

no rada...davat meno cez celu tortu! Bo inak ozaj s ludmi tazko 😠 😠 😠
drzost svetu vladne 😠 a slusni ludia su na odpis 😔

lokalistin
3. dec 2013

@lawli presne tak,smutne,ale drzost odstrihnut meno, ja som tak tiez raz nasla,ale nikto ju neponukal,len sa pytal co si o nej myslia,ale tiez meno odstrihnute