Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo kazdy, teda aj ja? 😀 😀 😀 😀 😀 no veriiis mi moja 😅 😀 😝
idem na to 😅

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka nepoxybujem o tom, ze urcite aj ty 😉 a ak by som sa uuuuuplne naaahodou v tomto pripade sekla, pis a znavigujem ta 😉

lawli
3. dec 2013

@luciahromadkova @pipka @lokalistin jaaj kočky no čo vám poviem ,poučila som sa a teda to meno isto pôjde nabudúce cez foto...už som si stihla ja picasa3 nainštalovať a to sama 😵 normálne to mám stale na mysli...no dám s tým už pokoj...ďakujem za každú radu ,za každé slovo...som rada že Vás tu mám 😵 😵 😵

lawli
3. dec 2013

@mysiatkoo ja som to už zvládla...ĎAKUJEEEEM 😵 😉

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo nooo stiahnut som to dokazala 😀 to uz je na sampanske u mna...nealko 😅 😀 😀

co fcul dalej? 😀 😀 😀

pipka
3. dec 2013

@lawli boze..ake sme my sikovne 😀 😀 😀 sak nas aj skoda 😀 😀 😀

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka no skus to v prvom rade otvorit 😀 😀 malo by ti to nacitat fotky, co mas v kompe... tak si nejaku vyber, klikni na nu, aby ti to otvorilo okienko s tou fotkou a potom hladaj na lavej strane tie pismenka...

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo no ved to este stale nacitava 😅 😅 ja ich tu mam asi tak milion 😝

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka na to je dobra vecicka externy disk 😝 potom ti to nespomaluje pocitac kym to zakazdym nacita 😉

lokalistin
3. dec 2013

@mysiatkoo Evi a na mobil nemas nejaky kde sa to da urobit transparentne-na mojom to nejde mam PicsArt

mysiatkoo
3. dec 2013

@lokalistin fuuu veru netusim, ja mam na mobile tak priserny fotak, ze som nikdy ani nemala potrebu to hladat 😒

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo no toto je uz na mna prilis moja...recou nasho kmena to nevies? 😅 😀 😀

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka ten externy disk myslis ? 😀 😀 😀 to je taka krabicka, kde si fotky ukladam (ak nie som leniva si to pripojit kablikom 😝 ) a nie su tak v pocitaci, ale iba tam.... ta picasa totiz zakazdym natahuje vsetky foto pri otvoreni a ked ix tam budes mat 2 mrte, tak to ten program moze spomalit... ale mozno sa niekde da nastavit, aby to nenatahovala vsetko, ale tam az nie som... tiez som len zenska 😨 😝 😀

lokalistin
3. dec 2013

@mysiatkoo ono ja som ich uz mala stiahnutych kopec,ale vsetky v angline a nic som nerozumela,hento jedno mi vyhovuje, picasa3 mam v pc,ale nikdy sa mi to nechce nahadzat do compu, ale hladam nove app´s

aduskatt
3. dec 2013

@lawli ja len ziram...................akoze fakt sila

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo ahaaaaaaa, no aj tak viem prd 😝 😀 😀
to mne sem skratka niekto musi dojst a spravit alebo mi to aspon tu ukazat 😅 😅

ale aha co sa mi podarilo...ani sama neviem ako 😀
torta staraaaa samozrejme 😉

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka HA... nevravela som? 😀 😀 sikula si! .... aj takto sa da predist ludskej zavisti a hluposti 😝

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka no a na dalsej kave zajdeme do elektra, kde ti ukazem ten zbytok 😀 😀 😀

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo no pozor pozor...pisem, ze ani sama neviem ako 😅 😅 😀 😀 😀
ja potom neviem ako to sem vlozit napr. ked to ulozim uz s menom v picase, a otvorim v klasickej zlozke, kde to bolo predtym, tak tam to meno nebolo 😖 😅 a sem to vlozit priamo ked mam otvorene picasa asi tiez nejde..ci 😅 😝
ja som teraz tu fotku normal skorpirovala ..ale to asi nie je ten spravny postup 😀 😅

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo knihkupectvo uz mame za sebou, najblizsie randime v Auparku v NAY-ke 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
3. dec 2013

@lokalistin no aspon teraz tusis kde hladat ... transparency alebo opacity ci ako to @halienka pisala pre ten iny program... skus s a pohrat s tym co mas, mozno aj to dokaze spriesvitnit..... ale radsej aj nepriesvitne ako ziadne ..... 😖

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka jo... zabudla som...az to mas napisane, musis si na fotke kliknut pravym tlacitkom a dat save....

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo no to som dala..len mi to ostalo len v tom picase 😕 ☹ vyskusam este raz...no zacinam...musim trenovat 😀 😅 😀

mysiatkoo
3. dec 2013

@pipka nestaci len potvrdit, ze tam ten podpis xces tam vlavo... musis si tu celu fotku ulozit.... teda na fotke pravy klik a ulozit... potom by ti to malo ostat aj v zlozke podpisane

mysiatkoo
3. dec 2013

a konci mi kafickopauza, decka vstali, tak ak dalsia poradna - sporadicky alebo vecer 😝

pipka
3. dec 2013

@mysiatkoo ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, vyskusala som to este raz a uz chaaapeeeeem 😎 😀 😀 😀
boze, na to, ze nie som blondina pomerne rychlo 😅 😅 😝 😀 😀 😀

tak uz to maaaaaam

lokalistin
3. dec 2013

@pipka ja to mam v nemcine,ale ty rozumies a preloz si do slovenciny,ked si to napises das dole vlavo übernehmen a ja davam este potom hore datei a speichern a vtedy ti to uz ostane aj v zlozke tak

alex87
3. dec 2013

@mysiatkoo dakujem a nevies poradit kde by som vedela kupit take s chromovymi nastavcami lebo ja mam doma ale umele a tam sa mi ro stale lepi....

lokalistin
3. dec 2013

@pipka ale na to shope co ma Zanet je to peknejsie tuto to je take sede,len odtial chceli potom,aby som sa zaregistrovala a platila 😝

halienka
3. dec 2013

Babky, taká otázka trošku mimo, čo používate do myčky? Mňa už ide totiž poraziť, používam prášok Finish ale často sa mi stane, že mi polovica ostane v tej nádobke, a to také zbité na kameň čo sa už pri ďalšom umývaní aj tak nerozpustí, tak to musím vyhodiť. A už ma to nebaví. Ako v návode k myčke písali, že tá nádobka musí byť úplne suchá, čiže po každom umytí by som ju mala vyutierať do sucha, možno by sa to potom nestalo, ale tak to sa mi furt nechce, keď ju niekedy púšťam aj 3x za sebou...Tak rozmýšľam nad tými nejakými tabletami alebo tými gelovými kapsulami, neviem čo je lepšie a tiež či to nevýnde o moc dtahšie? Poradíte? 🙂