Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
8. dec 2013

Prave mi pisala ta pani, co som jej robila tu s tym modrym zajacom, ze mala sa velmi tesila a torta bola super a vsetci hostia boli uneseni z tej torty,ze velmi pekne dakuje---joooj tak to ma teda potesilo

muffinka8
8. dec 2013

@macickarebeka Ahoj @lussy23 😨 😨 iný nick ale si to ty však? 😅 😅 😅 😅 Tvoje "pracovné" prostredie na fotkách si pamätám, aj spôsob písania a skákania písmenok. Plus aj štýl postavičiek.
No proste som na 100% presvedčená že si to ty 🙂
Takže "vitaj späť" ??? 😅 😕 😕

macamac
8. dec 2013

@macickarebeka no ja problémy s motorikou a zlým zrakom nemám, ale takéto postavičky by som momentálne nezvládla 😉 🙂
takže ich stvoriteľka môže byť na seba hrdá 😉
@mrka2
@maya30
@aduskatt
@lokalistin
kočky a vy ako viete, že je to lussy? 😕 😉

aduskatt
8. dec 2013

@macamac podla stylu vyjadrovania ma to napadlo

lokalistin
8. dec 2013

@macamac neviem,ale myslim,ze my sa tu uz dobre pozname a kazda z nas ma taky vlastny rukopis-teda nie vsetky hned spoznam,ale vela torticiek hned viem,kto robil a toto je uplne jej styl a aj ten koment k tomu obrazku typicky pre nu

mysiatkoo
8. dec 2013

@lokalistin tesime s tebou! 😵 @njona krasne... a drzim packy!

lokalistin
8. dec 2013
njonja
8. dec 2013

dakujem kocky!! 🙂 🙂 🙂 🙂

maya30
8. dec 2013

@macamac tak ako bolo povedane - to iste pracovne pozadie, styl prace, vyjadrovanie + v jej fotoblogu hackovana ciapka s otazkou co moze este zlepsit a je to jasne...pravdupovediac je mi to uplne jedno, len jej to nevyslo 😝

cestovatelkaandrea
9. dec 2013

akurat som dorobila tortu do prace pre kolegov k mojej 32-ke

torticka40
9. dec 2013

Na zasnuby 🙂

lawli
9. dec 2013

moja dnešná tortička...

jarkn
9. dec 2013

Dnes som narazil na zaujimavy clanok o tom kolko Wattov ma mat kuchynsky robot:
http://www.vzdy.sk/extra/blog/kuchyna/je-vykon-...

pristela
9. dec 2013

Holky , ked to tak tu poctivo čítam 😀 😀 😀 a mám z toho vzdy dobru naladu a vela sa tu u vas vzdy naucim a kedze sa blížia vianoce a aj mojho najmensieho narodky, tak kto to tu poctivo číta isto bude vedieť čo opäť chce , pre mna nepochopitelne a on ani nevysvetlí prečo to vždy chce 😀 , dávam do placu otázku s mini odmenou z mojich rúk : akú tortu chce odo mna moj malý na svoje narodky ? 😀 😀 😀

muffinka8
9. dec 2013

@pristela koňa s autom? 😅 či si to pletiem s niečim iným? 😀

mamcas
9. dec 2013

Babule technicky dataz 😝
Mam objednavku na tortu pre 35 osob, poradite ako urobit dvojposchodovu ? Ake velke korpusy, ci gulate, ci kocky... Trojposchodovu som este nerobila, to tretie poschodie staci rovnako ako druhe vystuzit, ci davate aj stredovu dlhu nejaku specialnu tyc? Neviem tie velkosti pre tolko ludi... prosim poradte 😕

jakelina
9. dec 2013

@pristela no jak ho znám, tak bude chtít vánoční strom, padesát stánků s punčem, trdelníky a různými dobrotami, lidi jak stojí v řadě a popíjejí, aby sněžilo, foukal vítr, světýlka na stromku blikaly a ty jsi si to s ním užívala 😀 😀 😀

benjik
9. dec 2013

šščftfffff,q

woman04
9. dec 2013

@mamcas tento rozpis sem raz niekto dal,možno pomôže 😉

mamcas
9. dec 2013

@woman04 dakujem moc, len mne sa to nezda.... som robila niekolko krat dvojposchodku este vacsiu ako je v tychto obrazkoch a pre tolko ludi ani nahodou nebola... riadim sa vacsinou tympravidlom, ze kilo pre 5 ludi... lento neviem bez praxe premietnut do velkosti 😖

mysiatkoo
9. dec 2013
adenka
9. dec 2013

ahojte cukrarky sikulky, chcem vas poprosit o radu.. chcela by som na vianoce urobit take male puncove torticky, stvroceky, alebo kruzky 2-3 poschodia a kazde zvlast potiahnut a ozdobit. lenze chcem to mat trvanlive lebo vsak na vianoce je toho tolko ze to potom stoji aj 2-3 tyzdne kym sa zje a bojim sa tym padom dat pod potahovku maslovy krem.. poradte co trvanlive mozem dat pod potahovku aby to pekne drzalo?
a nasiel by sa aj nejaky dobry recept na puncak? ja nejake mam, ale mozno by som skusila aj nieco ine 🙂
dakujem

svetlo55
9. dec 2013

@adenka niekto dáva nutelu

lamps
9. dec 2013

@pristela Žanetka, nepochybujem o tom, že má nároky primerané tvojej šikovnosti, hoci teba to asi vôbec neteší, ten pocit poznám veď ja mám doma niečo podobné 😀 😀 😀 😀, ale keď tak nad tým rozmýšľam, žeby chcel ohňostroj na nočnej oblohe? ak ťa to aspoň trochu uteší, tak mňa čaká torta pre môjho najstaršieho hneď po vianociach a zahlásil mi, že tentokrát ma nebude šetriť, keď som minulý rok zvládla Mars, vraj tento rok vymyslí niečo zložitejšie a ja sa obávam, že to bude Minecraft 😝 😝 😝 dosť, že o tom celé dni počúvam a ak bude chcieť takú tortu amen tma 😠 😠 😠

woman04
9. dec 2013

@mamcas máš pravdu,ja som si to ani neuvedomila,obrázok som mala len uložený..
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ túto som robila minulý týždeň ,mala si 25-26 cm a horná okolo 20 ,píšu ,že 64 kúskov..to asi nie...bolo nás cca 12,čo jedli tortu,je pravda,že si dali aj 2x niektorí,,a takých 15 ks som rozdala ...takže možno polovica,čo píšu..možno tak tých 35 ľudí by bolo ok... 😉

svetlo55
9. dec 2013

Ahojte žienky, koľko by ste vzali za dve torty jedna má byť husenica zo 4 kopčekov a druhá má byť barbie. Obidve z pribinákom + mr. ovocie.

adenka
9. dec 2013

@svetlo55 ano nutelu davam aj ja, len sa mi k puncaku nehodi... dzem asi nebude drzat ze? pripadne ako trvanlive je maslo s cukrom?

pristela
9. dec 2013

@mamcas ja sa riadim vypočtom 200g na 1osobu /zalezi pak este aka tazka bude vyzdoba na torte/

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaaaaj , som sa pobavilaaaaa 😀 😀 😀 no presne cely on ale to mu nemozem ani len precitat 😝 😀 😀
@lamps tento rok povedal ze ma vobec nebude trapiť a chce len to čo vzdy 😀 😀 zo mna hned vyhrklo : STROM a on že áááááno 😀 😀 😀 , len ze aby som to nemala tazke chcel by len pník co som robila nedavno pre polovnika, nechce tam nic detskeho, ziadne myšky, macíkov, hríby , ani kvietky prosto ani náznak detskeho 😝 este že ma len 8rokov 😠 absolutne nechapem co ma s tymi stromami, nezaujima ho ziadna botanika, ani celkovo nejak neobjíma stromy abo co ,takže vyhrava @jakelina Majka kedze tam strom spomenula 😀 napis mi pak fakt adresku do Ip tu abo na Fb 😉

akapulko
9. dec 2013

@svetlo55 povecsine beru kocky 1kg torty 10eur a viac🙂

mamcas
9. dec 2013

@woman04 Nooo to uz mi pride realne 🙂 dakujem moc, pisem si 😉