Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
11. dec 2013

@lokalistin ahoj...ja ho tiež robievam,ale len z tej karamelovej šľahačky a masla,salko už nedávam a džem iba marhuľový,mne sa tam iný nehodí.......možno sa aj hodí,neviem.........a ak opražíš oriešky a dáš do krému,alebo na vrch krému,to kľudne može byť 😉

lokalistin
11. dec 2013

@lucula73 no prave som upalila cukor na karamel a vyliala som do toho slahacku urobili sa mi guce cukru,co s tym teraz? mam to nechat na sporaku kym sa to nerozpusti ci prec zo sporaku a len tak sa snazit miesat?

lucula73
11. dec 2013

@lokalistin malo by sa ti to rozpustiť úplne...........ja tú šľhačku vždy trošku zohrejem,ak nie e taká studená,tak sa tie guče neurobia..........miešaj na slabom ohni 😉

lokalistin
11. dec 2013

@lucula73 no ja som ju tam supla rovno z chladnicky uvidim,co z toho bude dakujem a dobru noc

lucula73
11. dec 2013

@lokalistin nech sa ti to podarí..... 😉

anelli1
12. dec 2013

Nevím, jestli tu jsem správně, ale našel by se někdo, kdo by mi pomohl s dortem? Korpus a krém si vyrobím sama, ale kdo by mi dokázal vyrobit a poslat marcipánové ozdoby.

jakelina
12. dec 2013

@lokalistin mně právě nechutná jenom máslo se salkem, tak ještě přidávám pudink karamelový a nebo tu zkaramelizovanou šlehačku. Oříšky opražím, oloupu a umelu a pak už s nimi nic nedělám. Korpus jaký chtějí lidi, většinou mramorový a nebo i ořechový. Už jsem dávala i k světlému piškotu a čokoládovému. Takže vlastně jakýkoliv může být. 😉

ludkas31
12. dec 2013

Dobre ranko prosim o radu, sice nie k tortickam, ale snad mi poradite... prave som skusala jeden receptik na cokoladove rozteky, uz som ich predtym robila a uplne v pohode, dnes sa mi uplne, ale ze uplne roztiekli, poradi niekto preco??????

dajna11
12. dec 2013

moja tortička,kto by nespoznal toho pajáca mal to byť král Julien 😀 😀 😀 a muffinky do školky len fotené večer takže také zlé foto

brunila
12. dec 2013

@adrika202 sluší Ti to a máš krásné mužské!!!!!!! 😉

maya30
12. dec 2013

kocky poradte co robit ☹ aka som bola rada ze som nasla tu silikonku na hroznovy list, problem je ze mi od nedele neprisla a mne uz bude zajtra nanic...aj som im pisala kvoli tomu postovnemu ci by mi to neposlali ako list, ale ani neodpovedali, len v utorok mi poslali mail ze zasielka bola odoslana...popritom som v nedelu objednavala od Adky a od nej som to dostala uz v utorok.........ja som postarke povedala ze nech mi to zajtra uz ani nenosi, ze to neprevezmem, ale predsa len sa este chcem poradit aj tu...ide o to, ze hroznovy list nevyuzijem, a ked ho dnes budem musiet vyrezavat podla sablony, tak to tak spravim aj nabuduce 😝

lucula73
12. dec 2013

@maya30 smola 😝 ,ja by som asi tiež neprevzala zásielku..........podľa mňa si šikulka,to vyrežeš aj bez silikonky 🙂 🙂

aduskatt
12. dec 2013

@maya30 no tak sa tesim, ze moje sluzby su lepsie ako tie druhe😀

mimcak
12. dec 2013

@ejkula Ďakujem,ale už je hotová a aj zjedená ,len som ešte nehodila foto 😝 ,ale tortičku máš peknú 😵

mirka100911
12. dec 2013

Prosim surne o radu, mam hotove ganache. Staci ked vychladne na izbovu teplotu a mozem dat na tortu, alebo to mam dat do chladnicky a az zajtra hladit tortu? Dakujem...

maya30
12. dec 2013

@aduskatt no co ti poviem, skoda ze si aj ten list vinica nemala, bol by pokoj...volala som jej a ona to poslala kurierom...tak dovidopo ze kurier mi za tie peniaze nevie doniest tovar co som objednala v nedelu 😝

maya30
12. dec 2013

@mirka100911 ja velakrat nestiham davat do chladnicky, ked vychladne tak rovno natieram a nikdy nebol problem

aduskatt
12. dec 2013

@maya30 no moj kurier donesie na druhy den od poslania.tak to ma divne, baba jedna🙂

kikina84
12. dec 2013

baby neviete mi poradit,kde zozeniem malicke vykrajovacky? potrebujem zamok a holubicu,ale vsade su len velke rozmery od 6cm vyssie..potrebujem malicke tak 2 maxi 3cm a zamok maxi do 5 cm..dakujem za pripadne typy

lokalistin
12. dec 2013

@jakelina dakujem mam uvarene salko a spravenu aj tu slahacku, ale ona je uplne riedka to je normalne? ja som myslela, ze tym cukrom ztuhne trosku. vecer ju skusim vyslahat

jakelina
12. dec 2013

@lokalistin ano je řídká, já to leju pomalu do robotu, kde se šlehá máslo s tím salkem a postupně to zhoustne. Ona se tam našlehá.

jakelina
12. dec 2013

@lokalistin a pokud děláš jenom šlehačku a v ní rozpuštěný ten zkaramelizovaný cukr, tak nechat 12 hodin v lednici a je to.

pristela
12. dec 2013

holky prosim vas pod akym nazvom mam hladat v e shopoch rulicky z bielej coko ? alebo neviete ktory shop ich ma ? sa ma tu jedna pani pyta na tortu poschodku svadobnu s nimi a robit ich rucne isto nebudem ani keby co bolo a z bielej čokolady isto nie/ to by som si mohla rovno hodiť /, keby z tmavej este ako tak ano ale z bielej eeee 😕 tak jej mam napisat cenu , po nej som si ista ze najde inu tortuchu bo viem ze to des drahô ☹

aduskatt
12. dec 2013

tak prva orchidka, prvy motyl bez formicky,a prva najmensia na zakazku🙂

ajka82
12. dec 2013

@pristela ja som sa teraz pokusala robit cokotrubicky na tortu, sice nie z bielej coko ale aj tak ....ale neide mi to 🙄 mozno 3 z 10 sa mi podarili ale ked som ich chcela niekde prelozit tak som ich zbabrala 😢
http://www.dekoro.sk/index.php?page=catshow&cat=10
http://www.natortu.sk/jedle-dekoracie-a-prisady...

toto som nasla ked som hladala hnede... no ale za tu cenu radsej urobim klasicky cokomantinel 😅

dendy1
12. dec 2013

Ahojte. Prosím poraďte mi ako urobiť dobrú čokoládovú polevu na koláčiky. Varová čokoláda + ???

pipka
12. dec 2013

@dendy1 + cera 😉

zz134
12. dec 2013

nie je to torta ale vaaanoce to su🙂

pipka
12. dec 2013

ajojte sladulienky moje...no po tyzdni prispievam opat troskou...a teda opat padam na usta od unavy 😅 🙄
sama s detmi, skolenia, robota, nakupy, Vianoce.....a do toho torty...no som rada, ze na zajtra a ze koonecne budem mat klud 😅 😉
uz nech je buduci piatok, nech mam konecne pokoooj 😀 😀

ukrúžkovala som sa na smrt 😀 😀 😀 3 hodinky len pasovala k sebe kruzky 😅 😅 😅
vianočná bola do škôlky na Vianocnu besiedku...len sa tak zaprasilo, veeela rumu robi svoje 😝 😅 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
12. dec 2013

pomoooooc robím svoju poslednú tohotoročnú tortu a som vyhorená, bez inšpirácie, bez nálady tortovať, dva dni stojím nad marcipánom a nič ani ťuk...............fňuk ☹
máte nejaký nápad, inšpiráciu na tortu pre 26 ročné dievča, ktoré nepoznám a objenávka znela niečo pre 26 ročnú ja som v koncoch 😝