Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
13. dec 2013

@luciahromadkova no niekedy sa nechce práve vtedy keď najviac treba ...že ? 😀 😀 😀

keď robím orechovú verziu ,tak áno trochu uberiem múky ,ale zase nie toľko ,koľko pridám orechov...robím to tak ,že si navážim múky koľko mi treba na daný počet vajíčok a odoberiem od oka lyžicou...a orechy tiež nevážim...posekám si niektoré na hrubšie a niektoré celkom najemno ,zmiešam a pridávam podľa chuti...tie jemne hneď tu masu ochutia na orechovo a tým sa riadim či ešte alebo dosť...neviem či som ti tým pomohla ,ale ja to robím takto 😅

mishulle
13. dec 2013

@tumiss nebo pak leda investovat třeba do tohoto
http://www.eshop-lilie.cz/detail/2115976/patchw...

woman04
13. dec 2013

@lawli tá je perfektná 😵

woman04
13. dec 2013

Luckám krásne meninky prajem 😵

ivkaivka
13. dec 2013

Pridávam včerajší výtvor pre bratranca. No musím pochváliť manžela, ktorého torty začali baviť - že vytvaroval cesto a potiahol tortu.

ivkaivka
13. dec 2013

ešte foto som zabudla

luciahromadkova
13. dec 2013

@lawli dakujem

pipka
13. dec 2013

@luciahromadkova @mizulienka krasne meninky babulky 😵 😵 😵

a aj vsetkym ostatnym Luckam samozrejme co sa skryvaju za inymi nickmi 😵 😀

lokalistin
13. dec 2013

@muffinka8 to som nezaregistrivala, ja uz stroj mam, len som chcela ukazat, ze dobra cena- nie?

akapulko
13. dec 2013

@luciahromadkova neveriiiiim 😀 😀 😀 😀

mizulienka
13. dec 2013

@pipka dakujem Jani velmi pekne 😉

lokalistin
13. dec 2013

Baby vsetko naj k meninam

mamcas
13. dec 2013

Žienky ďakujem Vám moc za "páči sa mi" k mojim tortičkám 🙂 Každé jedno si moc vážim a teším sa z neho 🙂
Pridávam moju z dnes, taký deň mám za sebou, že dovi... Bola som v tom, že torta je na zajtra na oslavu poobede. A babenka mi dnes píše, že kedy si môžu príšť po ňu... skoro ma odviezli... to bolo pól jedenástej a ja len korpusy zo včera napečené. Tak sa začal boj s časom, ale vyhrala som, hoci nevyzerá presne tak ako mala, ale no nebol čas... Oslávenkyňa sa tvárila, že je pekná, tak hádam úprimne 🙂 Uf, ale takýto stres pri dvoch deťoch už zažiť nechcem... chúďatá moje, dnes si to zlízli a keby som mala tortičkovať na úkor nich, tak to radšej robiť nebudem ☹ No a fotka robená v behu samozrejme...

luciahromadkova
13. dec 2013

@pipka dakujeme 🙂 a moje meniny moj manzel oslavuje v praci vianocným vecierkom.... 😀 😀 😀

mamcas
13. dec 2013

@luciahromadkova Jeeeej prajem všetko najlepšie 🙂)) a ostatným Luckám tiež 😉 Dnes Vám ten Váš meninkový dník padol zaujímavo 😝

luciahromadkova
13. dec 2013

@mamcas dakujem pekne.... mne uz konci dovolenka a tak aj ja to budem mat zaujimave... 😉

mariann2
13. dec 2013

ahojte, pridávam moju, po dlhom čase ďalšiu, kittynu 🙂

katarina51
13. dec 2013

@mamcas Tak klobúk dolu , o tých krúžkoch sa ti bude v noci určite snívať 😀 😀 😀 😀 Je kráááásna

ajka82
13. dec 2013

babyyy, ja mam vianoceeee 😵 dnes nam priviezli druhu chladnicku 😵

luciahromadkova
13. dec 2013

@ajka82 ja budem mat buduci tyzden... jezisko privezie umyvacku..... 😀

pipka
13. dec 2013

@ajka82
@luciahromadkova a ja som si dnes kupila nove hodiny do kuchyne, lebo stare vypovedali sluzbu...celyyych 4,90 som obetovala 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale taaak sa z nich tesim 😵
asi si ich zabalim pod stromcek 😅 😀 😀 😀

boise
13. dec 2013

Baby prosim, potrebujem od vas radu...mam tortu pripravenu na potahovanie, ale potahovat chcem az zajtra (je to moja 5ta torta v zivote a vzdy som to robila vsetko za jeden den, ale okolnosti ma nutia teraz inak). Mozem ju takto nechat do zajtra v chladnicke, alebo ju mam niecim prikryt???? DAKUJEM za vase rady 😵

elamaslakova
13. dec 2013

@boise Môžeš ju tak nechať , nič sa nestane

boise
13. dec 2013

@elamaslakova ďakujem dobrá víla 😵 😉

elamaslakova
13. dec 2013

@boise Nemáš za čo 😉

elamaslakova
13. dec 2013

@mizulienka V Tescu za 1,49 modré

govinda
13. dec 2013

kočky, tak pridávam svoju druhotinu 🙂 Ďakujem za všetky rady, ktorí mi dávate.
Mám otázočku. Keď mám nafarbenú poťahovku, tie zbytky, to ako dlho mi vydrží, aby to bolo jedlé?
Mám to držať v chladničke?

jakelina
13. dec 2013

@govinda nemusíš v lednici. V sáčku v kýblíku nebo v krabičce co máš ostatní hmotu. Nevím čím jsi potahovala, kratší trvanlivost má jenom mléčný marcipán.

govinda
13. dec 2013

@jakelina poťahovala som s Dama top. Akú trvanlivosť môže mať nafarbená poťahovka? Mala som ju nafarbenú týždeň v chladničke a ešte mi ostalo, tak či to ešte týždeň vydrží, aby to bolo jedlé, alebo to radšej už povyhadzovať?

jakelina
13. dec 2013

@govinda vydrží neboj 😉 Já mám někdy možná i měsíc a nezkazí se.