Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
23. okt 2010

@hejdita krasne sa ti podarila 🙂
@sofi07 dakujem to som si kupila ruzovu gelovku a pretrela perletou 🙂 tie hribiky su ako prave natrhane v lese uzasne, esste aj ta hlina na spodkoch 🙂 krasa
@zdenallicka krasna a tosi rucne sulkala tie pasiky na kvety a slimaciky? 😨
@vinka no nad tym som uz aj ja uvazovala a vravela som si , ze od cudzich budem brat asi zalohu vzdy 🙂...

dm1
23. okt 2010

@sofi07 ano robim taky ten polovicny vyplet. A tvoj kos je uplne nadherny hlavne tie hriby fakt ako skutocne!

danciacik
23. okt 2010

Ahojte,
no nádherné tortičky ste popridávali. Nádhera aj Spiderman aj tá tvojposchodová aj košík - ten je božský.
Ja som dnes jednu dorobila len sa mi bohvieako nedarilo 😖

vinka
23. okt 2010

No mna to dnes napadlo ked nechodila,že čo ked nepríde.No na šťastie sa to nestalo ale som užčítala,že predávali na rýchlo tortu len za materiál lebo neprišli pre tortu.Ale sú to hieny taký ludia lebo si neuvedomujú,že niekto venoval čas a peniaze.No si predstavte,že som si zabudla odfotiť tortu na birmovku.Ale som volala tej pani a som ju poprosila či mi ju neodfotí a nepošle mailom tak mi povedala,že hej.Tak uvidím či nezabudne.Bola krásna tak ma mrzí,že som si ju sama neodfotila. ☹ ☹ ☹ ☹

vinka
23. okt 2010

No ešte na jednu som zabudla. 😀 😀 😀

sofi07
23. okt 2010

@vinka vinka, ty si sa neskutocne zlepsila, krasne su vsetky, uplne krasna praca, sikulka

@danciacik ved je super, aj traktor pradny

sofi07
23. okt 2010

@henikav
@sisa.b huby su z MMF
a dakujem vam vsetkym za pochvaly, potesili velmi 🙂

vinka
23. okt 2010

@sofi07 dakujem teší ma to. 😉

bzucinka2
23. okt 2010

@vinka krasne torticky super 🙂

bzucinka2
23. okt 2010

@danciacik preco ved to nie je take zle, mne sa paci .-)

zdenallicka
23. okt 2010

Holky, tady se to hemží samou krásnou.... 😵 😵 😵 A @vinka se fakt lrásně vypracovala..🙂

@bzucinka2 Jj, všechno jsem šulínkovala já..🙂

alionuska
23. okt 2010

@vinka No uzasne si to zvladla-torticky krasne a myslim,ze si sa zbytocne obavala..ze si to stihla v pohode??? 😀 😀 Ja len rychlo hodim nove fotky,aby ste sa mohli popozerat na najnovsie moje diela🙂 😅 🙂 🙂
A ten tucniak -to bola moja najvacsia 3D torta,aku som doteraz robila...vyska 40cm a vaha cca 13kg..

alionuska
23. okt 2010

A takto vyzeral u oslavenkyne na stole.... pre porovnanie s okolim......ale neni to moc kvalitne foto☹

zdenallicka
23. okt 2010

Čuňák (tučňák) je bezvadný!!! 🙂 Jak jsi ho zajistila proti pádu?

alionuska
23. okt 2010

@henikav superr,ze si v poriadku...ja som na teba strasne moic myslela...ja som mala v zivote dve nehody,ale poviem ti,nezavidela som...je to hrozne...nieco take,ked sa stane!!!Tak sa skoro zotav a vitaj medzi nami!!!! 🙂 🙂 A srdiecka su krasne... ale este radsej oddychuj,moja.aby si si neuskodila🙂
@yamahafazer mnamky hamburger🙂 😀 😀

alionuska
23. okt 2010

@sofi07 mna ta bedla v kosiku uplne dostala...aj tie ostatne,ako z lesa! Krasne krasne krasne..... 🙂 🙂 🙂
@zdenallicka ved na 99 by sa uz aj iny styl hodil! Musi to byt jasne kazdemu,ze to ma byt 11 a je krasna...taka vesela🙂
@bzucinka2 ale ake torzo si ty urobila,krasne!!! ?🙂 sikulka!!!

alionuska
23. okt 2010

@zdenallicka no je to trochu vidiet...ma v sebe tri take nerezove drotiky pichnute...a on mi potvora do rana trochu klesol,,a vytrca mu to z hlavy...a isiel az do BA,ale cestu prezil,co som velmi rada!

monkula
23. okt 2010

@alionuska sánku mám až na pätách... neskutočné, nádhera.. tá slanina s tými paprikami, vážne mi dochádzajú slová.... nechápem, prečo sa ty nezúčastňuješ nejakých súťaží...
A tučniak, nádherný... 😵 😵 😵 😵 😵
Ja by som na toto trpezlivosť nemala.. ja som andávala už pri tej rakete.... Ta ksa už teraz psychicky pripravujem na toho Spongeboba v januári... Ale to by malo byť oveľa ľahšie, než tá raketa... 🙂 🙂
Len ma nebaví farbiť ten falošný marcipán... 😝 a tam budem potrebovať veľa farieb...
Ako to, že máte tie torty také lesklé? 😕 😕 😕
A niektorá z vás písala, že len farbí.. ako a čím?

vinka
23. okt 2010

@alionuska hej moja v pohode.by som ešte aj dalšie tri stihla. 😀 😀 😀 som mala času a času 😀 😀 No ten tučniak fantastický.Ako si ho poťahovala prezrad. 😉

zdenallicka
23. okt 2010

@alionuska Už to vidím..🙂 Mohla jsi mu udělat čepici a zamaskovala bys to..🙂

vinka
23. okt 2010

baby dajte mi tip na tortu s medailou.syn mi zajtra donesie dve zlaté medaile a chcem mu do zajtra upiecť tortu.len nemám žiadnu inšpiráciu. ☹ ☹ rýchlo radte 🙂

bzucinka2
23. okt 2010

@alionuska tucniacik krasny a tam su v nom riadne cesta a plnka, spevnene tymi drotikmi a dotvarovane puncovinou? 😨 paradny tucko a aj ta slaninka je mnamkova 🙂
@alionuska dakuje, pochvala od teba ako proficky sa ceni, dakujeeeeeeeeeeeeeeeem, budem sa snazit aj dalej 🙂
@monkula ja farbim hmotu celu nemalujem na vrchu a teraz som si kupila sprej carlex je aj na formicky a jedna cukrarka tym strieka aj torty a mam
ich potom take leskle, tak vyskusam 🙂

bzucinka2
23. okt 2010

@vinka mna napadlo urobit obdlznikovu tortu na nu dat tie medaily a trikoloru stuhu, pripadne este nejaky symbol, za co tie medaily ma
http://www.tortyodmamy.sk/narodeninove/medaila
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=232&...
tu je nieco s medailou 🙂

dm1
23. okt 2010

@alionuska vsetky su krasne ale ten tucniacik ma dostal je nadherny!!!!

dm1
23. okt 2010

a este prikladam svoju nocnu moru ktoru som dokoncila v noci - teda vlastne uz skoro rano

monkula
23. okt 2010

@vinka a za čo tú medailu dostane?

bzucinka2
23. okt 2010

@dm1 tak nocna mora som nevedela, ze vyzera tak krasne, odteraz sa uz nocnej mory nebojim 😀

dm1
23. okt 2010

@bzucinka2 dakujem ale fakt som sa riadne s nim natrapila roboty viac ako na 3-posch.co som robila

tu je to este z blizka

sofi07
23. okt 2010

@henikav tak to som nevedala,muselo to byt hrozne, Heni, tak sa drz a alionuska ma pravdu, mala by si oddychovat

sofi07
23. okt 2010

@dm1 vinka, je naaaadherny, upne krasny

@alionuska Alenka, krasne torticky, ten tucniacik je super, mozno by bolo dobre pri takychto velkych postavickach pod hlavou to vystuzit...ja ked som robila kon, tak sa mi tiez pod vahou hlavy krk uplne stratil, som si povedala, ze nabuduce vystuzim a hlavu dam na podlozku. ta krstinova sa mi paci, je taka pekna, jemna