Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
23. okt 2010

@dm1 krásny košík.ako si robila rúčku,že tak stála? 😕
@monkula za plávanie.50 m kraul zlato,100 m prsia zlato a motýlik len neviem kolko metrov bronz.A zajtra ho čakajú ešte dva štarty. 😉

lussy23
23. okt 2010

@alionuska - krásne torty. ten tučniak je nádherný!
@dm1 - nádherný košík, vôbec nevyzerá ako jedlýale ako umelý. krásne.
@vinka - veľmi pekné tortičky. najviac s ami páči tá pre Ivanku.
@danciacik - milá torta

lussy23
23. okt 2010

@zdenallicka - krásna torta. Naprv som sa zľakla, že pre 99ročnú babku, potom m idošlo, že je to asi pre 11ročné dievčatko 🙂
@sofi07 - krásny košik
@hejdita krásne spiderman
@henikav - perfektné srdiečko
@yamahafazer hamburger nemá chybu. ale to je asi sladký, nie?

Inak aj ja som dnes robila svoju prvú tortu, konečne. Celkom sa mi podarila, len som ju nestihla odfotiť.

dm1
23. okt 2010

@vinka dakujem! no a rucka? Tazko tazko :(. Neviem ci im vobec vydrzi som mame dala aj nahradne len male na boky keby toto nedrzalo. Je to na 3 floristickych dratkoch natocene ale chcelo by to ovela hrubsi drat co sa lahko neohne

vinka
23. okt 2010

@lussy23 dakujem.hej som sa tešila z toho macka 😀 Ale tá barbie má na tej zelenej tráve lienky.no tie sú bohovské.len ich nieje vidieť.ma nenapadlo detailne odfotiť. 😉

monkula
23. okt 2010

@vinka tak bazén? 😀 😀 😀
pozerali ste Tel. noviny na Jojke? Ukazovali tam nejaké stretnutie žien zo stránky Torty od mamy, nádherné torty, ale na našu Alenku @alionuska nemali

maca77
23. okt 2010

@hejdita @bzucinka2 krásne

@henikav super správy že si už takmer v poriadku

@sofi07 nádhera, v prvej chvíli ma napadlo, že si sa práve z lesa vrátila ... 😉 😵

@zdenallicka pekná taká veselá 😉 😵

@vinka krásne a super že si toľko naraz zvládla 😉

@alionuska 😵 😵 náááádhera 😉 tá princezná so zámkom ma veľmi inšpirovala... moja Tami chce len princeznú, tak tuho teraz rozmýšľam nad niečím takým ...

vinka
23. okt 2010

@maca77 to som mala ešte jednu na birmovku len ja rúra som ju zabudla odfotiť ☹ ☹ ☹

alionuska
23. okt 2010

@monkula Dakujem...to ako si to napisala,ze na mna nemaju..dnes mi dokonca jedno dievca napisalo,ze moje torty su proste najkrajsie ake kedy videla a ze urcite najkrajsie minimalne na Slovensku.-D Som sa zasmiala,lebo aj ja mam este nedostatky🙂 😅 Tvoja raketa bola nahodou celkom fajn...keby si mala Wilton gelove farby tak ich enminies tak vela,lebo su fakt dobre...ale asi kvoli tym dvom tortam sa ti ich neoplati kupovat! 😀
@maca77 ..no ja som sa toho bala,ze ako to dopadne ,ale docela ma to bavilo,tie vezicky robit🙂

maca77
23. okt 2010

@vinka snáď ti ju odfotia 😉

alionuska
23. okt 2010

@sofi07 normalne to boli tri torty na sebe...najskor som ich naplnila a potom na seba este nalepila,ked stuhli...orezala do pozadovaneho tvaru a sem tam doplnila puncovinkou...ale drzalo to dobre,len som mala o tu tortu strach,ci vydrzi tu cestu,preto som tam supla tie tri droty. 😀 Krstinova mala byt decentna a tak aj bola..a holka bola spokojnaaaaaaaaaaa....
@dm1 krasna nocna mora..kosicek je neskutocne krasny.... 😉
@bzucinka2 ano,normalne torta to bola taka vysokaaaaaaaaaaaa
@zdenallicka no nemohla som mu dat capicu,lebo to som robila podla obrazka..co na facebooku posielaju takych tucniakov vseliakych,tento zalubeny bol len s tymi srdieckami... 😀 😀 😀 na brušku.
@vinka no vidis,ty sikovna si!!! No som premyslala nad tym inak cely tyzden ,ako ho potiahnut...a nakolko mal 40cm,potahj by som musela vyvalat aspon 2x40cm + nieco aby prevysalo,a ja nemam ani taky velky priestor,kde by som to zrealizovala..tak som ho normalne omotala s hmotou...na hlave som to tak zasuchala do stratena a na chrbatiku odstrihla noznicami a vznikol taky spoj a aj ten do stratena zahladila...a ked som to potom namalovala,ani to nebolo moc vidiet.... 😀 😀 😀

vinka
23. okt 2010

@alionuska no super.To by asi ani nešlo z hora.Ale ty si šikovná a vedela som,že to zvládneš. 😀 😀 😀 Baby jak mám urobiť notebook. 😕 Myslím ten vrch obrazovku. 😕

monkula
23. okt 2010

@alionuska teda Ali, od Teba si názor na rotru obzvlášť cením...
No veď to... že kupovať takú drahotu kvôli dvom tortám ročne... 😀
Ale chuťovo mi veľmi nechutila... 😅 Robila som ten korpus, to, koľko vajec a bla bla bla, ja tento korpus robím, napríklad na banánovú roládu, ale vymiešavam bielka, a teda na tú roládu mi nikto nikdy nič zlé nepovedal a práve tá roláda bola základ aj tej rakety ,zvyšok sme so sestrou dovykrajovali z obyčajného obdĺžnika..
Inak, robila som ten poťah zo sušeného mlieka, a bolo mi veľa, ešte to mám v chladničke, ale to už asi neminiem 😒 😒 A prosím vás, čo je to tá punčovina?

vinka
23. okt 2010

@monkula to sú orezky s korpusov krémy čo sa zvyšia do kopy a zmixnuté a rum alebo aromu. 😉 ale nemusíš. 🙂

alionuska
23. okt 2010

@vinka vrch-obrazoku si upec z medovnika a potiahni hmotou...inak ti to stat nebude🙂 😀 😀 😀 Inak aj ja som mala tento tyzden jeden robit,ale zavolala mi az v stredu vecer,ze na piatok a ja som aj tak uz tohjo mala dost...tak som prvy krat povedala nie,lebo viem,kolko casu mi zabral ten notebook,co som robila.... 😝 😝 😝
@monkula zlatinko,puncovina,to je vsetko,co ti zostane...ak šupeš koprusy po upečení,tak ta supka,alebo odrezky z korpusov,alebo krem,potom tam das rum,orechy,kokos,aromu puncovu,alebo co mas,kakao a podobne..zmiesis a dotvarovavaju sa s tym 3D torty,alebo aj sa z toho robia gulky,mozes omocit v cokolade alebo omalat v kokose...urcite vies,co myslim! 😀 😀 😀

vinka
23. okt 2010

@alionuska počuj a ten perník mám potrieť niečim? 😕 A keby som piškotu upiekla a potiahla?Nepotrela len jednu piškotu potiahnúť.Nešlo by to? 😕 A dole by som to spojila špajlami.

anibas
23. okt 2010

pekný večer
Dievčatá - nejak sa naša rodinka marcipánová rozrástla 🙂 🙂 🙂
Opäť pribudli krásne torty : všetky, všetky, všetky ste veľmi šikovné - krásne hubky, košíky, hamburgery, krásna fialková 11-ka, vydarený Spider, srdiečka od Heniky, Vinka - neuveriteľné pokroky - ešte si spomínam na tvoju tortu smetný kôš 😀 😀 😀, pekné torzo... Ak som niekoho zabudla, prepáčte, ale spala som len 3 hodky .. 😔
Moje výtvory

vinka
23. okt 2010

@anibas no paráda.A tú babičku si robila ty?Kriste tá je dokonalá.No kontajner bol parádny čo 😀 .No to mi tak poradili na tom,že môžem urobiť kontajner.Ale teraz by som ho už robila ináč to mi je jasné. 😀 😀 😀 Ale tá čo sa mi roztiekla to bol zázrak. 😀 😀 😀

anibas
23. okt 2010

@vinka s tou babkou som zabila 1 deň
No ten smetiak - ja sa ti nesmejem, len tak na porovnanie - ako si sa vypracovala 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😉 😉 😉 😉 😉

vinka
23. okt 2010

@anibas no jasné ved bol krivý ale bol fakt geniálny na prvé pokusy.Mala som aj horšie kúsky. 😀 😀 😀 No ved sa snažím vypracovať. 😀 😀 😀

sofi07
23. okt 2010

@anibas nadherne torty a ta babicka.....uplne bohovska 🙂

rybca
23. okt 2010

Ahojte, krasne torticky ste napiekli..🙂

@alionuska ako vzdy, super, ten tucniak je uzasny, aku hrubu si mala hmotu na potiahnutie tucniaka, ze sa ti to podarilo na hlave vyhladit, vsak sa ti tam muselo nazbierat riadny kus tej hmoty, ked vezmem do uvahy obvod brucha a hlavy

@anibas babicka super..🙂

@dm1 krasny kosik, okraj obruska si robila kliestikmi?

aj ostatne su krasne, na koho som zabudla, pozeram priebezne, ale nemam cas hned komentovat..🙂))
Ja chystam na buducu sobotu tekvicu na Halloween. Uz teraz mam obavy ako sa mi podari to potiahnut. A hlavne aby neprsalo, aby mi nenavlhli ozdoby..:(

daducha
23. okt 2010

Ahojte,

take krasne torticky ste urobili, az mi sanka padala.
@sofi07 ten kosik s hubami je pre mna uplne umelecke dielo

@anibas babicka je dokonala ...
@alionuska uzasnéééé ako vzdy
Jooooj, ste pre mna velkou inspiraciou.
Inak mozno to niekomu pomôze, no dnes sme boli v Ikei a nasla som tam taku cukrarsku sadu kde bol aj krajac korpusov,vrecko na kremy s 5-timi spickami a uhladzacia karta a to vsetko za 3,99.Ja som sa ten krajac akurat chystala objednat cez net,tak som sa veeelmi potesila ze usetrim ...
No a v najnovsej ceskej Dortmanii je recept na orechovy korpus aj krem,tak ak by niekto potreboval,môzem hodit recept.
Este by som chcela poprosit : rpbim velku,velku tortu bude mat 30x40 cm,5 platov a medzi tym fal.parizsky krem.No netusim z kolkych davok ho mam urobit aby ho bolo dost?Bude stacit z 3-4 smotan?
Dakujem

lukika
23. okt 2010

Anibas díky moc za radu aspoň Ty si mi poradila. A tá tmavoružová potom nebude tmavá -otáznik. Tou geloukou potom iba namalujem obrys tej kittynke-otáznik nebude to nízke oproti marcipánu alebo mám urobiť obrys zo šulčeka čierneho-otáznik. Sorry ale nefunguje mi otáznik

lukika
23. okt 2010

Alionuška prosím viem, že máš toho veľa ale nemohla by si mi poradiť odkiaľ by som zohnala tú abecedu ako máš na tej myške na strane 568 meno Kristínka. Tá abeceda sa mi páči a na pečenie hrou som ju nevidela a ešte ako si robila s čím tú obrubu dole na tých bielych srdciach na strane 568 prosím.

hejdita
23. okt 2010

@daducha ja ked robim pre nas na roladu jednu slahacku a je to tenka vrstva takze ja by som urobila z piatich ak ostane nevadi 😉 🙂 hrosie ked chyba

a dakujem vsetkym kto mi pochvalil spidermana a aj futbalku 🙂 😵 😵

hejdita
23. okt 2010

@lukika a neni to kosticou muslicka???? ta obruba dole ??? na tom dorte co si spominala ? aj ja mam tuto kositcu a robim s nou ked sa pozres o dve strany dozadu na tu moju futbalku je to ono to co myslis???pokial ja si myslim ze ty si to myslis ze je to ono 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😕 😅 😀

sisa.b
23. okt 2010

teda zeny, ale ste nadherne napiekli!!! 😵
@hejdita krasna lopta, ja tu moju hadam ani nepridam 😀
@alionuska krasne torty a tucniacik uplne uzasny!!!
@vinka krasna praca 🙂 fakt si sa velmi zlepsila. a ze dalsie tri! ja som mala len dve, teraz mi pribudla narychlo tretia a zas nebudem spat 😝
@anibas ta babicka je perfektna! mas na postavicky fomicky?
@dm1 😵 😵 😵
ospravedlnujem sa, ak som na niekoho zabudla.
a dievcata, fakt klobuk dole pred vami - ja som mala dost, ked som robila 4 😝

janulka04
23. okt 2010

kocky, vy ste tu take sikulky, az sa hanbim semk dat foto tej mojej matlaniny 😔
ale ako odstrasujuci priklad pripajam fotku, budte zhovievave...je to moja 1.potahovana 😔

vafle
23. okt 2010

už delší dobu tu chodím a tiše obdivuju ty kouzla co dokážete.....máte ty dortičky nááááááádherné asi na vánoce taky něco zkusím.....ale teda obdivuju vás jak to stíháte v takovém množství a s dětma

dnes jsem zkoušela perníčky ale musela jsem to vzdát....jednou rukou u kojení to fakt nešlo 🙂