Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
21. dec 2013

@lokalistin 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 cmukáááááááááááááám.......dakujéééééééééééééééém 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
21. dec 2013

@mysiatkoo aaach , ja z teba dnes dostanem infarkt , balim vsetky pomocky na torty a posielam ti to kurierom , bo vsak už nema vyznam piect 😀 😀 😀 😀 uzasna je aj tato macova 😵 😵 😵 😵 a z potera sa mi naj paci hermiona, akoze uplne ze the best vastihnuta podoba, vyraz - si mistr !!!! /opovazis napisat v komente slovo guru!!!!!/

pristela
21. dec 2013

@lokalistin nevadííí 😅 aj tak moooc dakujem za ochotu 😵 😵

luciahromadkova
21. dec 2013

@lucka_o ano korpus mozes urobit aky chces ku gastanovemu pribinaciku, ale mne chuti a pasuje k orechovemu alebo svetlemu korpusu a tiez som skusala aj s visnami kompot a chutilo nam to....

luciahromadkova
21. dec 2013

@mysiatkoo tak druha nadhera, maco je perfektny...a cela torta....este ze ja tie pomocky balim kvoli nastupu do prace.... 😀 a hlavne uz nebude casu citat.... co mi je najviac luto.....

mysiatkoo
21. dec 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty si este aj vtipny guru! 😝 😀 sa pozri na svoju motorku a to dievcatko so psom, ved su dokonali a ja ten mistrovsky cit vrodeny nemam... tie postavicky som modelovala 10h, ty by si ix mala za 3 aj s filmom popri tom 😀 ale pomocky posli posli, najma extruder by sa mi hodil, lebo som vecer jeden ulomila.... hm... uz ani jeziskovi nestihnem pisat.... taaaaaaak ma to skrie... moja blbost, zle som mala zalozenu gumicku asi a pouzila som prilis vela sily 😠 nastastie to bolo uz "po", ked som xcela dorobit jeden pasik...
aj ked @luciahromadkova ja mam v januari stretko u svojho zamestnavatela, tak ktovie ako dlho este budem ja stihat citat 😒

lawli
21. dec 2013

@pristela tortičky úžasné ,ako vždy ....aaaale vysvetli mi dievča kde si našla teraz tu krásnu zelenú trávu ?? 😵

lawli
21. dec 2013

@mysiatkoo .....čo ti mám napísať? ta tvoja torta je proste....nenachádzam to správne slovo, snáď postačí toto 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
21. dec 2013

@lawli dakujem.... a este raz dakujem vsetkym, normalne ste ma dojali az k cervenaniu tymi reakciami 😔 vazim si to...

katie.2906
21. dec 2013

@akzuzs Ďakujem veľmi pekne. 😉

jakelina
21. dec 2013

@mysiatkoo vždyť si to zasloužíš. Je vidět, že to děláš s láskou a obětuješ svůj čas. Kdyby ti to měl někdo zaplatit, tak to snad ani nejde. Víš jak to myslím, že je to hodin a hodin práce 😉

mysiatkoo
21. dec 2013

@jakelina DAKUJEM Majka

ludkas31
21. dec 2013

@mysiatkoo na tvojom mieste by som si dala rucicky poistit na veeeeeeelmi vela europskych koruniek 🙂, klobuk dole 🙂

ejkula
21. dec 2013

kráááásne torty, ja mať Vašu fantáziu a také zlaté ruky 😵 😵 😵, to by bolo. Preto idem opäť k Vám po radu a prosbu o inšpiráciu, ak niekto stihnete v tomto predvianočnom zhone 😅 . Pôvodne jednoduchá tortička na krst (bledomodrá so žltými hviezdičkami) sa zmenila na slovensko-anglickú vtipnú tortušu 😀 . Keďže mamina ako slovenka navrhla na torte malinkú valašku, ostáva ešte doriešiť niečo typické pre angličana, keďže otecko je práve z tadiaľ. Ale žiadne bábätko ani postavičky na torte nechcú. Ak máte prosím nejaké inšpirácie, budem veeeeeľmi vďačná 😅 😅 😅.
Jediné, čo ma utešuje je, že sa vyriešil aspoň jeden problém s plnkou, keďže som tu asi pred týždňom riešila za Vašej pomoci bezlaktózové plnky. @njonja , problém sa vyriešil sám, lebo maminka medzičasom prestala kojiť, takže momentálne budem riešiť plnku z bielej čokolády s malinami. No aj tak veľká vďaka za pomoc.

muffinka8
21. dec 2013

@ejkula a čo keby si dala malú korunky, keďže je to kráľovstvo a majú aj malého princa a torta je zároveň pre chlapca.

woman04
21. dec 2013

@mysiatkoo @pristela ...nádhernééééé....dievčatá ,tá vaša latka je tak vysokoooo,že podliezať nemôže byť hanba,ale povinnosť 😀 ..geniálne 😵

katkak23
22. dec 2013

@pristela zanetka prosim prosim napis mi ten link s typom kenwoodu co si to objednala v tych cechach zase som si to niekam odpalila a potrebujem ho surne pozriet Dakujeeeem

nefertitka
22. dec 2013

Ahojte, mozte mi prosim vas poradit?Idem prvy krat v zivote skusit potiahnut tortu marcipanom 😝 a mam par otázok. Cim mam potriet tortu, aby tam ten marcipan drzal? Cim ho mozem uhladit, ked nemam na to tu zehlicku, ci ako sa to spravne vola?A dalsia vec, ako sa davaju ozdoby na marcipan? Ked prilepim marcipan o marcipan, bude to drzat?
Mozno pre vas blbe otazky, ale ja fakt neviem a budem vdacna za kazdu radu 😉

jakelina
22. dec 2013

@nefertitka a čteš tady to téma?? Protože na tyhle otázky se tu odpovídá na každé třetí straně. Potři máslem s cukrem, uhlaď rukama a něčím hladkým co doma máš, třeba nějakou skleničkou s rovným dnem a přilepuje se vodou. Větší věci se dají na párátko.

nefertitka
22. dec 2013

@jakelina no citam, ale na toto som nenatrafila a skor sa kocham obrazkami hotovych tort;) ale dakujem

jakelina
22. dec 2013

@nefertitka není zač 😉

pristela
22. dec 2013

holky veeeelmi pekne dakujem za pacitka aj pismenka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@katkak23 Andelka 😀 ja uz ten link nemam,ale je to tento : http://www.kenwoodworld.com/sk-SK/Vsetky-produk...

ejkula
22. dec 2013

@muffinka8 super, dobrý tip tiež na zamyslenie, vďaka 🙂

pipka
22. dec 2013

@woman04 a ty kde mas fotku? 😕

pipka
22. dec 2013

baby...co vam poviem...vcera mi z tych guliek ostalo asi 20 višní v rume, tak som si ich odlozila nabok, ze sak k niecomu zjem...a dnes pozeram, a višne fuč..no kedze som s detmi sama a ja som ich nezjedla...tak nemusite tipovat kto si dal 😀 😀 😀

takze nemusite mat obavy davat do torticiek alkohol 😅 😅 😅 😅 zjavne detom troska naublizi 😅 😝 😀 😀 😀

govinda
22. dec 2013

pripájam foto druhej tortičky mojej malej slečne k narodeninám - robila som s K2 a musím povedať, že s touto poťahovkou sa mi robilo asi najhoršie - moja štvrtá vyrobená tortička 🙂

woman04
22. dec 2013

@pipka adminovi sa nepáčila,že som moc z diaľky,tak mi zrušil 😝 ..asi je lepšie nemať nič..no,zvláštne zmýšľanie... 😀

denisak77
22. dec 2013

Pridávam posledné tohoročné torty,vlastne ešte jednu na 28.12.a koniec.Fotky sú veľmi zlé ,vonku totálna tma ani kúsok svetla.Dievčatá,prajem Vám krásne Vianoce a šťastný Nový rok,veľa veľa zdravia to je najdôležitejšie ,ostatné všetko bude a veľa tvorivých nápadov v tortovaní..

maya30
22. dec 2013

ahojte baby, hodim narychlo fotky z tohto tyzdna, vecer si vas v klude precitam 😉 pred chvilou sme sa vratili z krstin a este musim spravit jednu tortu... ta vianocna krstinova je pre nase krstniatko, uznajte ze s takym priezviskom a o tomto case sa to inak nedalo 😀

pipka
22. dec 2013

@woman04 no nebudem komentovat co sa tu uz deje 😝 😝 😝 🙄 hlavne ze dva roky ci kolko si ju tam mat mohla 😅 😀 🙄