Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
10. jan 2014

@lamps nahodou je kraaaasna 😵 jedina monsterka, ktora sa mi aj paci..lebo tie "prave " su teda dost hrozne podla mna 😅 😝 ja nechapem, co sa malym dievcatkam moze na tom pacit 🙄 🙄 cakam, kedy s tym pride moja...a hned jej to s radostou zatrhnem 😠 😀
to uz co je aby sa deti bavili tym, ze sa hraju na upirov 🙄 🙄 🙄 😝

pipka
10. jan 2014

@muffinka8 kraaasna 🙂 🙂 🙂 tie kvietky su uzasneee 😉

lamps
10. jan 2014

@pipka pre mňa je dosť hrozná aj táto moja ☹ ☹ ☹ chudera veď ani úsmev som jej nemohla urobiť ☹ ☹ ☹ ☹, mne to príde divné, aby dievčatká mali za vzor takého tvrďasky bábiky, v ktorých nie je kúsok nehy a niečoho pekného 😝 😝 😝. Naša T. už prišla s požiadavkou, že kamošky v škole majú Monsterky a aj ona ju chce, tiež som jej to vysvetlila a žiadnu monsterku nedostene. Možno som divná, ale ja si myslím, že hračky by mali deti niečomu naučiť a pri týchto by sa naučila akurát tak tváriť ako železná ženská bez citu

pipka
10. jan 2014

@lamps presne z duse mi hovoris 😅
ja som si dnes v skolke zgustla na detoch, ked mi doniesli dvd angry birds, ze si to chcu pozriet...noooooo a uz som isla 😝 😝 😀 akoze vacsiu kravinu ani doniest nemohli...taaak som si ich vychutnala, ze teda ok, ale nech davaju dobry pozor a ze mi budu rozpravat obsah 😠
no prva epizoda trvala asi dve minuty, z toho stokrat tam niekoho zabili, udreli, hodili na niekoho kamen alebo ho oplestili o stenu 😠 😠 😠 tak som to okamzite vypla..a teraz sa pytam..kto mi zhrnie, o com to bolo...a ostalo samozrejme ticho 😠 🙄

tak som mala obrovskyyyyyy prihovor do duse 😠 😠 a teda normalne bez servitky na ustach som im povedala, ze toto si viac v skolke neprajem vidiet 😠 ze im to nic nedava, len podporuje nasilie, ze sa nedivim, ze su taki divoki a nic nevedia, ak pozeraju doma taketo "rozpravky" 😠 😠 🙄

a poobede som pocula v satni ako referovali rodicom 😅 😅 aku "hlupost" dnes pozerali, lebo to davidko doniesol a ze uz to je zakazane, ze uz to pozerat nechcu 😅 😅 😅
ale z rodicov sa nastastie nikto nestazoval...lebo to uz by som si asi aj podala vypoved po tom, co by som im povedala 😅 😅 😅 🙄

hrozneeeee, kam tento svet speje 😔

a to mame v skoke tooolko nadhernych rozpravok a kadejakych krasnych hraciek....ale co z toho, ked tie deti su z domu nainfikovane takymito kravinami 🙄 😝
ako, ze sa tomu nevyhnu, ked to vidia v nejakej reklame, uputavke..ale ked im to rodicia naschval kupuju a krmia ich tym...to je uz na mna vela 🙄

pristela
10. jan 2014

@miciatko fontány- inšpiracky z netu , aaaale ta srdieckova s andelom je dobraaa 😀 😀 😀

pipka
10. jan 2014

@vlada111 ty si zlataaaa, no dakujem 🙂 ale moc som sa nenadrela..ked uz robim nieco opakovane 😖 ☹

pipka
10. jan 2014

@pristela som rada, ze si rada, ze som na teba pysna 😀 😀 😀
vidim, ze z Kubka ti rastie nejaky financny zralok 😀 😀 to nie je na zahodenie mat toto v rodine 😀 😀 😀 😎

viera6
10. jan 2014

ahojte sladulienky,,,,,,prosim vas nejaké inspiracie pre vodára,,, aby tam bolo vodarenske supatko-ventil.....a este nejaku tortičku... inspiráciu na troj oslavu...mala by tam byt kitty,mašinka tomas a notebook...dakujem za kazdu inspiraciu 😉

zuul
10. jan 2014

@pristela zanetka prosim nemas fotky na postup kona aj vo vacsom ako su u teba na FB? potrebovala by som jedneho urobit ale nevidim to tam dobre. velkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ddddd.

mamcas
10. jan 2014

@viera6 no neviem ako ma byt ta druha torta velka, ale mozno 2poschodia, na spodnom vlacik a navrchnom kity ktora kuka do notebooku 😝 alebo kitty ktora sa veze 🙂

zuul
10. jan 2014

tak a moje

bzucinka2
10. jan 2014

babulky nema niekto formu jelena, bud pozicat formicku alebo mi urobit jelena? dakujem 😉

vlada111
10. jan 2014

@pipka no a čo. Treba si zarobiť a hotovo 😀

katkak23
10. jan 2014

baby poradte este som nerobila s jedlou oblatkou a chcem sa opytat dat to normalne len na fondan a prilepit pipingelom? a dat gel aj navrch ci ee Dakujem potrebujem rychlo idem to tam capnut 😀 😀

zuul
10. jan 2014

@katkak23 katka oplatku natries natenko celu, daj pozor nezabudni aj uplne kraje a normalne prilozis na marcipan. trosku pridrzis aj mas tu hrubu verziu oplatky. hlavne kraje treba trosku pridrzat nech neodstavaju. ja som lepila vcera
nech sa podari.

zuul
10. jan 2014

@katkak23 vrch oplatky sa uz nenatiera.

aduskatt
10. jan 2014

@katkak23 ja natieram jemne aj vrch, farby su potom zivsie, krajsie.....

mizulienka
10. jan 2014

@lamps tiez som ti chcela napisat, ze ta tvoja monsterka je zatial najkrajsia aku som videla 😉 ja som na monsterky alergicka a nasa Katka je nimi posadnuta...im tuto rozpravku pustaju v skolke 😕 a samozrejme skoro vsetky dievcatka zo skolky ju maju....nepochopim, ze to niekto dobrovolne kupi svojmu dietatu 😕

@pipka taku pani ucitelku by sme potrebovali do nasej skolky 😉

lamps
10. jan 2014

@mizulienka som na tom podobne ako ty ☹ a teda mne sa ani táto moja vôbec nepáčila. Pre tortu prišiel chlap 😀 😀 😀 takže reakcia žiadna, ani do krabice by sa nepozrel, ale pani mi sľúbila, že dá vedieť, či bola spokojná

mrka2
10. jan 2014

@pristela neskutočnéééé 😵 😵 😵

pristela
10. jan 2014

@mrka2 andelka kujeeeem 😉

@lamps neuveriiis, ale mam zas objednavku na monster tortu 😝 😅

katkak23
10. jan 2014

@zuul @aduskatt baby dakujem a ako ju tak striham tie cvocky mi ju dali vytlacit na fondan aaa to asi len capnem navrch vsak ono to kus aj lepi tak asi ani gen netreba ci ? 😀 😀

viera6
10. jan 2014

moja dnesna....islo ma,,,,,kvietok mi schol 3dni a nakoniec,ked som ho dala na tortu tak mi odišli lupene,ale nejak som ich pozliepala 😝

lamps
10. jan 2014

@pristela no to poteší ☹

moicka
10. jan 2014

moja práca s čokohmotou 🙂

pipka
10. jan 2014

@vlada111 no ved tak nejak 😝 zivim dve deti, tak zial na to nemozem pozerat inak 😅 😉

pipka
10. jan 2014

@pristela tak ale musis to brat tak, ze to len torta...tam sa hodnoti to umenie to vyrobit... 😉
ale ze to niekto kupi dietatu ako hracku... 😝 🙄 boze ved to su upírky 🙄 🙄 ved ja neviem, ci si ludia uvedomuju, ze to stvorenia, co zabijali a sali ludom krv... 😝 😝 🙄 ...teda AKOZE samozrejme 😀 😅

akoze deti v pohode, sa dnes hraju, ze zombíci, upiri, kadejake prisery...strasneeeeee 😠 🙄 🙄 🙄

to fakt zlatyyyyyyy spiderman 😅 😅 😝

inak....mna caka v marci spiderman 😝 😝 😝 😅 🙄 ...a najhorsie, ze pre mojho tomina 😅 😅 😅 nevieeee, bez neho zit 😝 😅 ale teda film ani nic v telke nikdy nevidel...ale dostal pyzamo a decka v skolke maju figurku...aaa uz je to tu 😝 😀 🙄

nanima
10. jan 2014

moja dnešna a z pondelka

ajka82
10. jan 2014

tento tyzden len jedna... dufam, ze bude babulka maminka spokojna, ked chcela podla poschodky cokoladovej s ruzami 😅 ...je tam 33 ruzi

ajka82
10. jan 2014

@pipka @lamps sice trosku mimo temy...ale ako to teraz vnimam ja... moje baby obe dostali monsterky na vianoce...K. draculauru(upirka ciernoruzova) a R. claudeen wolf (hneda vlcica vacsinou mala tusim fialove saty) a moje baby ich vobec neberu ako naozaj boli upiri a vlkodlaci, ako vy ste tu pisali, oni ich maju ako farebne babiky, ktore sa im pacia a tieto dve su v rozpravke najlepsie kamosky...hotovka... a videla som s nimi 2 ci 3 rozpravky monster high a ked mam pravdu povedat tak posledna 13 zelani co si pustaju najcastejsie sa aj mne paci... ti priserky su tam ako "normalne" detiska, co chodia do skoly a v pribehu co sa odhrava si navzajom pomahaju aby porazili zlo a baby na tom vidia, ze musia drzat spolu aby nieco dokazali... v dasej bolo nieco na sposob, ze jedna z nich mala byt podla otca najlepsia a vodkyna ale zas mali poucenie, ze nemaju byt panovacne, nemaju klamat a podobne, lebo budu mat za to trest... 😅 sice je pravda, ze tam sem tam padlala riaditelke hlava na zem/stol...ale to oni vysvetluju tym, ze strasisielkam sa to niekedy stava 😅