Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
10. jan 2014

@ajka82 ved ok, ale koho napadne vobec vymysliet rozpravku o upiroch 🙄 😝 ved to kludne mohla byt rozpravka o obycajnych dievcatach, nech su aj pomalovane, aj vlasy nech maju cierne..ale ten princip...preco upirky? 🙄 to mna zaraza 😖 🙄

timuss
10. jan 2014

pre syna k 1. narodeninám....chutila, aj sa páčila, ale ja nie som spokojná....v mojej hlave vyzerala lepšie 😝
zaujímavé, že prvých pár krát som bola s tortičkami spokojná, tešila som sa ako pekne sa vydarili a teraz len pozerám, tu chybička, tam chybička, toto som mohla spraviť inak....no katastrofa to so mnou 😝 😅

ajka82
10. jan 2014

@pipka tak pred par mesiacmi som sa aj ja nad tym pozastavovala a nazor neberiem,... akoze neviem koho postavicky napadli ...ale v podstate, keby im vygumovali podaktorym usi a zuby tak by to uplne normalne bolo 😝 pokial ich moje baby hentak vnimaju ako som pisala, a beru si poucenie, tak je dobre...
a inak zacal to moj otec ked sme boli u nich na navsteve, lebo on maniak na DVD...aj sme mali dost vymenu nazorov, baby neskor dalsiu cast nechceli ani pozerat...ale potom ich to chytilo a teda musela som si aj ja pozriet co v tom je preistotu a celkom sa mi to zapacilo

pipka
10. jan 2014

@ajka82 ked dnes je to skor o komercii, niekto nieco vymysli a ked sa rozhodnu, ze to ludom do hlav natlacia, tak natlacia 🙄 hodia to na kazdy kus riadu, satstva, hracky..cohokolvek, a ludia kupujuuuu, lebo sak fičí to 😝

vela dievcat u nas ich tiez ma..ale nikdy to v telke nevideli..maju ich len preto, ze ich chcu..a ani nevedia co to je 😅 🙄

moja nastastieeee, je stale v tomto taka detska...ona len princeznicky a minnie 😅 😅
uvidime dokedy 😝 😅

ajka82
10. jan 2014

@pipka ja som zas mimo z toho, ze vela dievcat to ma len kvoli tomu, ze aj ich kamaratka a nevedia nic viac o nich 😒 a komercia...mas ty pravdu 🙄 ale u nas fici aj My Little Ponny 😀 -to hracky a minnie na obleceni 😝 takze sa nevedia dohodnut, co chcu na toru na spolocnu narodeninovu oslavu s detickami 😅
a ked si tu, tak by si mi mohla dat tip nejaky na poschodku 😀 😎 ked uz vies ake sa tym mojim paci...ze dakujeeem 😀

pipka
10. jan 2014

@ajka82 no milaaa si 😀 😀 😀 😀 😀 a lahsiu ulohu nemas? 😅 😀 😀

tak im tam daj vseetko co sa im paci..ako ked psicek a macicka tortu piekli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
10. jan 2014

@pipka 😀 no na tuto hodinu veru nemam ani inu ulohu, nie to ze lahsiu 😀

pipka
10. jan 2014

@ajka82 a mozes spravit vrch ako pony a spodok v style Minnie 😉
ale teda monsterky uz by som tam nevedela nakombinovat 😅 😝 leda, ze by si im este take kosostvorce dala okolo na podlozku 😀 😀

ajka82
10. jan 2014

@pipka po tej druhej co si dala som uz davno poskulovala, ze by som im mozno...ale ta prva farebnuckaaaa 😵 dakujem...ale ked oni taaaak vymyslaju a kazdy druhy den ina tema... no keby som to objednavala, tak by maa dotycna zo mna radost 😀

pipka
10. jan 2014

@ajka82 no eeeste ze si sama pecies 😀 😀 😀

ajka82
10. jan 2014

@pipka no vsak toto... a potom budem pocuvat preco som nedala to a ono 😀 masky male 😝 este mam tak cca tyzden na rozmyslenie 😉

katkak23
11. jan 2014

dievcata pomoc vcera som dala potlaceny fondan na tortu a on sa mi totalne zvlnil same bubliny su na nom v chladnicke chce sa mi plakat....prosim poradte ako to zachranit 😢 😢 😢 😢 vsak sa to este da

akzuzs
11. jan 2014

@katkak23 Aj ty máš problém s tortou aj ja ma ide poraziť ale našťastie je to pre dcérku že sa to neodovzdáva. Nedala si pod fondán inú plnku ako máslovu? Ak hej tak tak býva aj problém. Moja torta zasa chytila ceulitídu čo som nemávala.
PROSÍIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIm o radu kde som urobila chybu:
Piekla som tortu. Mramorový korpus tri pláty, mascarpone plnka od Mizulienky, a mrazené maliny. Robila som to takto: spodný plát som natrela džemom, poukladala zamrazené maliny (nie ropustené) obalené cukrom, na to som dala plnku aby tie maliny keď budu púšťať šťavu šlo to do korpusu. Dala druhý plát ten trochu našťavila a potrela džemom, znova som dala maliny, plnku a posledný plát. Keďže plnky bolo ojojoj dala som jej o niečo viac. Nie zas kopec. Potrela som ganašom(250ml. smotany + 260g horkej čoko) Po zahladený a schladení som to potiahla fondánom. A problém normálne mi tá spodná plnka urobila vlnu dookola. Vrchná plnka nie len spodná. Jak postupne zaťažila plnka sa pohla. Na fotke to nieje vidno a dcérke to bude šuma fuk ale kde som urobila chybu keď mi tá spodná plnka urobila vlnu, ale nevyteká drží len je tam po celom obvode vlna. Prvý krát som robila krém so šľahačkou a s mr. ovocím. neviem kde je chyba?

akzuzs
11. jan 2014

No a tu je fotka . Moja malá dostala na Vianoce Fíha tralala a je do nej zbláznená tak som to využila. Ten xicht sa podobá na všetko možne len na Martinu Jelenovú nie ale ostatné je v poho. 😢

katkak23
11. jan 2014

@akzuzs no ja som mala potlaceny fondan a davala som ho na fondan ja tomu proste nerozumiem.....a nedaju sa tie bublinky ani vytlacit 😢 😢 😢

akzuzs
11. jan 2014

@katkak23 Neviem to máš tú bublinku pod poťahvkou a fondánom alebo medzi fondánmi?

katkak23
11. jan 2014

@katkak23 inak baby ja som dala aj chladnicku na najmensie chladenie aj karton dozadu a aj tak ten fondan zvlnilo a totalne a na stole som nechala to co som obstrihla a vecer to bolo rovne no teraz rano total zvlnene aj to 😖 😖 😖 tak tomuto fakt nerozumiem...neviete sim to moze byt robili ste niektora s obr na fondane a chladili v chladnicke?

katkak23
11. jan 2014

@akzuzs medzi normal fondanom a obrazkom na fondane normalne som prilepila vodou vahladila vsetko ok a v chladnicke normalne bubliny mna porazi a nedaju sa ani vytlacit ihlickou tak je oduty

akzuzs
11. jan 2014

@katkak23 skús dať vytiahnuť nech chytý trochu izbovú teplotu možno tortška zmäkkne a bude sa s tým niečo dať urobiť lebo v chladničke je tvrdý

katkak23
11. jan 2014

@akzuzs praveze nie makky je ale vonku sa bojim ze sa orosi

akzuzs
11. jan 2014

@katkak23 a kukala si na nete?

katkak23
11. jan 2014

@akzuzs co myslis?

akzuzs
11. jan 2014

@katkak23 no na šikovnej mame alebo niekde či niekto to nevie poradiť akorem MK

chvapilu
11. jan 2014

krásné ráno mám dělat dortík na téma posilovna,ale postavu s činkou atd nechtějí -oslavenci bude 30let hledala jsem inspiraci a všude jsou postavy,prosím nemáte nějaké uložené pro inspiraci,děkuju moc

ajka82
11. jan 2014

@katkak23 no veru neporadim... ja ked tlacit na na jedly papier tenky, po fondane som raz pokukavala, ze by som skusila, len som si nevedela predstavit ze to ma prejst cez tlaciaren a potom sa to ma este na tortu"ohybat" aby to neprasklo, tak som to zavrhla a ostala pri papieri...

katkak23
11. jan 2014

@akzuzs kukala som robila podla navodu resp foto postupu 😒

akzuzs
11. jan 2014

@katkak23 a to máš tortu na objednávku?

katkak23
11. jan 2014

@ajka82 no mojka on je pekny makky este aj v chladnicke ale nie je to celkom fondan ako taky je to nastriakana tenucka vrstva nejkaej takej cukrovej hmoty inej ako potahujeme takze v pohode nelame sa len som asi mala dat viac vody a roztriet na celu plochu len ono to ten fondan hned na stetci rozpustalo tak neviem....no len uz sa s tym nic neda ja neviem co idem robit....

katkak23
11. jan 2014

@ajka82 a inak ja som chcela oblatku ale oni to dali vytlacit na fondan 😠

ajka82
11. jan 2014

@katkak23 nabuduce ak nahodou tak lep gelom a nie vodou, mozna ta voda urobila sarapatu