Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monkula
25. okt 2010

@katrin21 ako sa robí krútená torta? 🙂

katrin21
25. okt 2010

jaaj, uz som to sem davala..... su to dve cesta.... jedno je v tortovej forme a druhe hnede na plechu , nakrajas na 3cm siroke pasiky po sirke plechu 🙂 natrie sa to a potom sa to dava na rozpolenu tortu a zakryje 🙂

monkula
25. okt 2010

@katrin21 ja to nečítam pravidelne, ahaa, takže jedna okrúhla, rozkrojená napoly, a z toho na plechu vykrajujem také pásy, ktoré točím do slimáka? Ale to asi nie je až také ťažké.. a recept máš ten koľko vajec toľko Pl cukru atď, no vyzerá to úžasne... asi to skúsim, ďakujem

katrin21
25. okt 2010

juj, no niekde tu bude okolo strany 370, alebo tak... niekde okolo polky septembra...nemam ho uz v el., podobe asi.. pockaj pohladam....

katrin21
25. okt 2010

nie 370, co to pisem za blbost, niekde okiolo 530.... alebo tak...

sylvia75
25. okt 2010

Ahojte šikovnice.Potrebujem recept na citrónový krém.Veľmi si ho niekto chválil,no neviem či som to čítala sem alebo na TOM.Viete mi niekto poradiť?
anibas tá babička nemá chybu,super postu na TOM
nikanika28 waw ozaj ako živá,nádhera....

bzucinka2
25. okt 2010

@sylvia75 tu bolniekde ten recept, ale uz aspon tyzden dozadu 🙂

lussy23
25. okt 2010

@viera6 - krása
@katrin21 - milé
@nikanika28 - krasný kvetináč

lukika
25. okt 2010

@alionuska máš pravdu. Už aj objednávam. Díky!

reruna
25. okt 2010

@katrin21 super, to musím někdy vyzkoušet ten kroucený dort!

vinka
26. okt 2010

@sylvia75 tu,tu.Písala som ho já ale mám ho od boldy aspon sa mi zdá.Niesom si istá ktorá mi ho písla. 😉
Takže vyšlahaná šlahačka.Primiešať pochuťkovú smotanu zmiešanú so šťavou z dvoch citronov a 3 poliev.lyžice práškového cukru.A urobiť plátovú želatínu podla návodu a primiešať do toho.Nechať pol.hdky v chladničke.Ked začne tuhnúť tak na tortu. 😉 Ale nie pod poťahovku.Stačí džemom natrieť zvrchu. 😉 Ja som tam dávala čučoriedky bolo to super.Ale ževraj pôvodný recept ja s jahodami. 😉

katrin21
26. okt 2010

ahojte baby, inak, my sme vcera dojedli tu cervenu cast s nasho kamiona 😀 , ale musim povedat, ze biela K2 a farbena je riadny chutovy rozdiel..
biela hmota je omnoho lepsia...ked zjem tu farbenu, normalne mi zostane taka hnusna chut v ustach, ako po lacnych umelych malinovkach...darmo, umele farbivo.. takze pokial sa len bude dat,idem robit biele torty a lenmalo zdobene farebne 🙂

vinka
26. okt 2010

Ahojte.Baby potrebujem postup na hello kitty na tom som to raz videla dávala to petaba ak si dobre pamätám.Poradíte niektorá?Potrebujem si tú šablonu stiahnúť.dík. 😉

daniz
26. okt 2010

Ahojte, tak sa pridávam, nádherne ste napiekli, babička je super, a tie sofiine hríbiky, koniec. Chválim Vás všetky, ste hrozne šikulky, Ja som nepiekla, nebol čas, od piatka do nedele večera sme malovali 😝 😝 😝 . Tak som ako hydrant bez vody-vyčerpaná. A to mám dnes s mm výročie, no nemala som ani čas mu nejaké prekvapko upiecť. Mrzí ma to, ale nedalo sa v celej chalupe bolo a ešte aj je všetko všade... 😖 😖 😖 . tak mu budem musieť stačiť ja. 😅 😅 . ... a ešte šampus.... 😎 😎 😎 😎 .

jakelina
26. okt 2010

@daniz tak jedině si udělej marcipán a z něj nějaké hodně erotické prádlo, ať ho může z tebe rovnou jíst 😀 😀 😀

katrin21
26. okt 2010

@jakelina super napad 😀

katrin21
26. okt 2010

@katuskad jeej, to je dobre, az teraz som pochopila, ako sa to da pekne potiahniut, ze sa to musi rozudelit na dve casti.. to som mala aj ja moj kamion tak rozdelit, lebo ma slo porazit vymodelovat tie uzky cípy , kde sa spajal predok a zadok 😀

janca13
26. okt 2010

@dm1
@bzucinka2 baby tak dakujem za rady a ak by sa mi podarila nejaká fotogenická tak ju sem dám 😉

daniz
26. okt 2010

jakelina dík za nápad , to by šlo aj so šľahačkou, a ani sa nenamiešam.... 😀 😀 😀 😀 . Ale ako tangá budem musieť
pred zrkadlom 😀 😀 😀 😀

jakelina
26. okt 2010

@daniz no vidíš a ještě ušetříš. Šlehačka ve spreji je za pár drobných. 😉 😉

nadulici
26. okt 2010

ahojte baby, dlho som tu nebola, bola som bez netu, tak pridam zasa par obrazkov a idem citat... 😝 🙂
Minnie bola velikanska, mala 8,5 kg a s podnosom rovnych 10...
tie dve biele boli pre jednu pani na rodinnu oslavu a druhu chcela do prace rovnaku....
a bazenik pre moju babulku.... 😵

lussy23
26. okt 2010

@nadulici - nádherné torty

mrka2
26. okt 2010

@nadulici prekrasne!!! a ten bazenik.... no sssuuupppeeerrr 😵 😵 😵

maca77
26. okt 2010

@dm1 odkiaľ si objednávala tie drôtiky?

rybca
26. okt 2010

ahojte, baby kolko orechoveho kremu budem potrebovat na tortu 25 priemer a 10 cm vysoku?

rybca
26. okt 2010

@nadulici ta biela je krasna...🙂 dala si na nu i nejaku perlet, ci to len ta folia sa odrazala?...🙂 a v tom bazene mas piping gel?...🙂

nadulici
26. okt 2010

dakujem dievcata... 🙂
@rybca prach som davala iba na ruze a troska dole na tie malinke kvietky...

bzucinka2
26. okt 2010

@nadulici krasne torticky biele jemnucke, minnie uplne krasna a bazenik super napad 🙂

nadulici
26. okt 2010

@bzucinka2 jaaaaaaaaaaaaj zabudla som, ze si sa pytala na bazen, nie, davala som normalnu zelatinu, ale MMF som predtym jemne pretrela roztopenou Cerou......