Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
11. jan 2014

@79zuzana
@pristela dakujem kocicky za inspiracie fontany, pristelka pod cim si ty nasla tie fontany ,lebo nech som hladala akokolvek nikde nic som nenasla

lawli
11. jan 2014

Moja dnešná tortička....kočky prajem krásny víkend 🙂

dagmarmustafa
11. jan 2014

Moje víkendové. Obdivujem všetky čo robíte viac ako 2 na víkend 🙂

pristela
11. jan 2014

@miciatko bud na google alebo flickr pod nazvom fountain cake , ak by ti bolo malo 😀 tak este mozes dat vyhladat po nemecky 😉 t iez google a flickr

luciahromadkova
11. jan 2014

ahoj dievcata.... nadherne torticky..... a potesili Ste ma..., precitala som všetko čo Ste za týždeň napisali.... žiaľ reagovať na viacere pre nedostatok času nemôžem... ale sklaňam sa nad mnohými a viem, koľko pracujete a driete.... 😵 😵
tak občas zaskočim, precitat vas, ja som s tortami skoncila... po nastupe do prace nestiham ani spat... a to co vsetko musim dat do poriadku... a chystat sa zodpovedne na pracu s detmi a nechcem zanedbavat svoju rodinu....tak v ramci psychohygieny kuk sem....

pipka
11. jan 2014

@luciahromadkova no vitaaaj, myslela som na vas intenzivne, ze ako ste zvladli nastup 😵 sam v skolke v pohode, ked ta tam vidi? 😉

akzuzs
11. jan 2014

@muffinka8 jáj a ja že zákon gravitácie pustí šťavu do dola ale veď predsa keď bude púšťať tak to aj horný vypije. Vidís aká som sprostá a to mám aj VŠ 😀

akzuzs
11. jan 2014

@mysiatkoo a ja že 1:1

jakelina
11. jan 2014

@dagmarmustafa krásné všechny, ty mašličky dole jsou úžasné, taky jsem si koupila a zatím nepoužila, ale můj čas přijde 😀 😀 😀

lokalistin
11. jan 2014

baby mna porazi,robim tortu a nemam potah,sak reku spravim,ale nemoze byt mmf je pre moslimov a zelatinovka(z hovädzej zelatiny) sa mi do.... mam tam take male fliacky,ako pigmentove,ale nerozpustaju sa,asi nebola ta zelatina poriadne roztopena,alebo co,ale vyzerala uz cira, tak reku skusim varnu,ale ta zatim ma otrasnu farbu ☹ a to im ide hlavne o farbu,ze mala ma rada modru 😢 😢 😢 😢 😢 co urobim????

mysiatkoo
11. jan 2014

@akzuzs 1:1 mozes pouzit na polevu na kolac, ale coko nebude leskla ako ked das olej alebo iny tuk... pod potah musi byt pomer coko k slahacke 2:1

denisak77
11. jan 2014

Zdravím vás a pridávam prvé tohoročné.

jakelina
11. jan 2014

@mysiatkoo zlato když tě tady vidím, chci zkusit to ganache a před potažením to mám potřít teplou vodou štětcem nebo jak to děláš???

pristela
11. jan 2014

holky pridavam aj sem foto zo stuzkovej , poslali mi aj foto samostatnej salocky rozkrojenej , ale už asi po ceste domov 😀 , bo je nejaka nie okruhla 😅 a má aj prasklinku , ale nevadííí, hlavne ze je vidiet dnu 😉

evala777
11. jan 2014

ahpjte, pridávam svoje dve...🙂

pipka
11. jan 2014

@pristela a vies, ze som si ani nevsimla na tej tvojej povodnej foto tie zelene stuzky? 😕 😅 boli tam? 😕

pristela
11. jan 2014

@pipka neboli , dostali ich do krabicky, ze ak ich tam budu chciet nech si ich daju kde chcu sami, bo sa nevedeli rozhodnut, dostali do krabicky jeden nahradný tanierik z potahovky, kavove zrná a tie stužky z potahu 😉 inak tie stužky robil puboš zo silikonky 😉

pipka
11. jan 2014

@pristela ahaaaa, tak dobre sa mi zdalo 😉

pipka
11. jan 2014

@pristela a aka to bola skola, ze mali takyto motiv torticiek na stuzkovu? nejaka hotelovka..ci? 😉

pristela
11. jan 2014

@pipka ved na tej druhej torte zlto modrej si mala cely nazov 😀 aj rok aj triedu 😀 flákaš tie moje torty !!!!!! 😠 😠 😠 Hotelova akademia v Nitre by to mala byť 😉

mysiatkoo
11. jan 2014

@jakelina ano Majka, ked idem valkat potah, tak si predtym zohrejem v konvici vodu a takou vriacou potriem velkym stetcom (dobre okvapkanym) celu plochu... potom valkam a potahujem...

pipka
11. jan 2014

@pristela jaaaaaj ale to ja mam odkial vediet, ze aj ta druha torta bola na tuto istu stuzkovu??? 😅 😅 😅 😝

pristela
11. jan 2014

@pipka mala by si vediet vsetko !!!! si ucitelka !!! a u mna vysoko na piedestále !!!! ani nevrav ze si si to nevsimla ako som tam pisala ze musela byt vo farbach skoly 😝 - a teda absolu sa nehodila k tymto ostatnym
@jakelina Majka hod tu tortu na chvilu do rury na 270°C 😀 😀 😀 😀 pak ti bude ganage krasne lepit na potah 😀 😀 😀 😀

muffinka8
11. jan 2014

Druhá --- podľa predlohy 😝

jakelina
11. jan 2014

@mysiatkoo já už to našla na FB, dívala jsem se na tvoji stránku. Děkuji krásně za odpověď. Nejdřív jsem se totiž dívala tady na tvoje dorty co máš na MK a nemohla jsem to najít a pak mě osvítilo, že to bylo asi na FB. Jsi zlatá.

jakelina
11. jan 2014

@pristela tak to je rada nad zlato 😀 😀 😀

mysiatkoo
11. jan 2014

@jakelina keby cokolvek nebolo jasne, pis 🙂 @pristela ma donutila uz aj spravit vycuc, ale oplati sa to precitat cele 😀 😝

jakelina
11. jan 2014

@mysiatkoo já jenom nevím z čeho děláš tu podložku, papírovou?? Myslím tu co máš při potírání nahoře a podle ní jdeš pravítkem???

mysiatkoo
11. jan 2014

@jakelina ta je plastova, ale pouzivam aj tie kartonove, co su pod torty - idealne tie hrubie a samozrejme s rovnym okrajom... na to je dobry rafik, ze si podla tej podlozky nastavis velkost cca 2-4mm mensiu pre tortu ako ma podlozka, aby si potom dosiahla tu hrubku ganache... teraz neviem, ci je to dostatocne jasne co som xcela povedat, snad jo 😉

pipka
11. jan 2014

@pristela no citat som to citala..ale to si nepisala, ze je to pre tu istu skolu...tak ja som to brala tak, ze je to sice pre skolu..ale inu 😅 😝

hold..ucitelka..ale naprosto nepoučitelná 😀 😀 😀