Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
12. jan 2014

@mirinecka ja som s tým tiež mala problém, ja si po umytí a utretí prejdem ruky ešte tým lepavým valcom na odstraňovanie chlpov z odevu

mirinecka
12. jan 2014

@jakelina veď práve, niektoré časti neboli ani na podložke len v rukách a samé chĺpky na nich ☹ a pritom ruky v kuse umyté aj počas modelovania

mirinecka
12. jan 2014

@vlada111 práve som čítala že ten valec používa aj @jakelina tak sa po ňom asi obhliadnem 😉

pipka
12. jan 2014

@vlada111 dakujeem ti dobra vila 😵 😉

mirinecka
12. jan 2014

a ešte všetkým vám ďakujem za páčitká, sú to aj pre vás, lebo vďaka Vám som sa naučila to čo viem aj keď to na vás nemá ale hádam časom sa zlepším, zatiaľ to bude za chvíľu rok čo tortujem, ale poctivo si vás čítam, učím a inšpirujem sa od vás 😉

adrika202
12. jan 2014

moje tohtotýždnovky ..ta s fotkou je sušena/ penová moja prvá 🙂 takže je taka krivolaká ,ale mala úspech veľky 🙂

lenuliatko
12. jan 2014

žienky, zas idem pýtať radu, idem robiť veľkú 4 poschovú tortu a chcem tam dať aj parížsky krém. Takže potrebujem hustejšiu plnku. Ja som doteraz dávala parížsku šľahačku, ale teraz to bude musieť byť hustejšie. Čítala som si recepty s maslom a som z toho jeleň, ono možnú sú dobré oba spôsoby, ale ktorý je lepší, resp. je menšie riziko, že sa nevyšľahá? Jeden je, že sa prevarí šľahačka+cukor+kakao a do horúceho s apridá čokoláda a maslo. Po vychladnutí vyšľhať. Druhá verzia je, že rozpustíme šľahačku + čokoládu, ale nesmie to vrieť! Osobitne maslo + cukor a potom zmiešať. Tak raz prevariť, raz neprevariť, raz zamiešať maslo hneď, raz až po vychladnutí... Ja som šľahačku a čoko prevárala a v pohode, ono to je potom asi aj trvanlivejšie, keď to prejde varom, nie?

mrka2
12. jan 2014

@mirinecka no mne sa robia take spinky,ked si poutieram ruky do bavlnenej utierky. treba pouzivat len papierove. 😝

lenuliatko
12. jan 2014

A ešte jedno otázočku mám, idem skúšať vyrábať trošku zložitejšie kvety, ako napr. ľalie, jednotlivé lístočky sa napichujú na drôtiky a potom sa to spája. Stačí len zastrčiť drôtik do lístočku a bude to držať, alebo musí byť nejaké lepidlo na to? Lebo videla som videopostup, kde používali lepidlo na konček toho drôtika.

jakelina
12. jan 2014

@vlada111 ano dalo, přelepila jsem tři písmena, ale pot mi tekl až na zadek. Do toho ten zmatek doma, kluci sundávali baňky ze stromku, tak všude roztahané ty ozdoby, krabice a v kuchyni jsem vařila oběd. A během toho zvonila další paní pro dort. Ani jsem ji nemohla pozvat dál, jenom do verandy, to by se asi chudák vyvrátila. No to už nechci zažít 😀 😀

lokalistin
12. jan 2014

@akapulko baby diky, a sorry za to slovo, nevedela som, ze je to vulgarne
@michaela3011

jakelina
12. jan 2014

Holky nedělala jste některá Diddl myšku ????

79zuzana
12. jan 2014

@vlada111 vidis, ti moji vobec nevedia ocenit umenie....ale to silna presila proti mne 3:1 😀 neubranila som sa 😔

eliska22
12. jan 2014

podľa želania krémovo čierna 😉 tie krajky som robila cca 1,5 až 2 hodiny 😅 skoro ma porazilo 😝

jakelina
12. jan 2014

@eliska22 je úžasná, krásně rovná, fakt super

lokalistin
12. jan 2014

@jakelina
@mrka2
@vlada111 to s tym valcekom super idea ja tiez pouzivam vsetko papierove, ale aj to sa sklada z malych castic, ja som vcera rozmyslala, zecorknem z roboty take utierky ono to je specialna latka, ktora neuanechava tie chlpky. my v robote nesmieme roztrhat papier, lebo po roztrhani mas kopu tychchlpkov a papierove utierky v podstate tiez odtrhavas ale ten kotul sa mi paci

pipka
12. jan 2014

@jakelina lusilka robila 😉

pipka
12. jan 2014

@eliska22 kraaasna 😎

lamps
12. jan 2014

@jakelina nerobila som, ale tu je na ňu super postup http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...

pipka
12. jan 2014

@jakelina tu mas aj fotopostup , dufam, ze sa ti to otvori 😉
http://www.cookaround.com/yabbse1/entry.php?b=6...
a este mam ulozene tieto 😉

vlada111
12. jan 2014

@jakelina jaj moja, život nám prinesie ešte veľa podobných situácií 😀

michaela3011
12. jan 2014

@lokalistin @jakelina @mrka2 @vlada111 ten kotuc je fakt super napad, ale si vezmite, ze to stale lieta vo vzduchu 😒 ja vzdy nez zacnem sa prezleciem do noveho ( moj pracovny odev 😀 ) a vsetko robim na bielej pracovnej ploche (zatvoreny stary sporak 😀 ) cize vidim kazdu necistotu 🙂 a ruky si umyvam ani ne kazdych 5min a tiez sem tam nieco objavim 😒

jakelina
12. jan 2014

Kočky díky za inspirace, teď mi paní psala, že chce, aby ležela na břichu. No samé vymýšlení. Jste zlaté. 😉

jakelina
12. jan 2014

@lamps postup uložím

jakelina
12. jan 2014

@pipka taky jsem se tam dívala, ale napsala jsem Diddl a nic mi to nenašlo 😲

pipka
12. jan 2014
vlada111
12. jan 2014

@michaela3011 jasné, ale nezabudni, že aj utierka alebo uterák púšťa chĺpky

michaela3011
12. jan 2014

@vlada111 tak potom tiez jedna z moznosti moze byt si po umyti ruk pretriet ruky dezinfekcnym gelom. predavaju v DM za prijatelnu cenu 🙂 my tento gel doma casto pouzivame aj na cestach. kedze obsahuje alkohol tak rychlo vyschne a nepotrebujes uterak a ani utietky 🙂

daja55
12. jan 2014

@eliska22 Veľmi pekná, ináč mne sa páči kombinácia čiernej s pastelovými farbami, myslím, že to pôsobí tak dôstojne 🙂 🙂 🙂 🙂

bubobubina
12. jan 2014

@eliska22 velmi pekna 🙂