Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
14. jan 2014

baby naozaj nema nikto formicku na jelena? 😒 😒 😒

zuul
14. jan 2014

@bzucinka2 ja nemam :(

mirinecka
14. jan 2014

kočky pomooooc, viem že ste to tu už spomínali, kolega sa ma pýtal či mu spravím tortu ale bezlepkovú lebo v rodine majú celiakiu, tak potrebujem radu, či je to zložité a ak máte aj nejaký recept, že mali predtým nejakú tvarohovú. Tak neviem či by mohla byť plnka pribináčik? a aký korpus, a môžem to poťiahnuť smartflexom? Idem pozrieť zloženie. Ešte nikdy som takú nerobila, a mám sa rozhodnúť do zajtra ☹ .

aduskatt
14. jan 2014

@mirinecka Smartflexom nie

mirinecka
14. jan 2014

@aduskatt ďakujem, a čím by som mohla nahradiť?

luciahromadkova
14. jan 2014

@mirinecka mozes dat white icing, je aj pre celiatikov

mirinecka
14. jan 2014

@luciahromadkova no super, ten nepoužívam, ale čítala som že je dobrý, a gelové farby môžem použiť? určite budem potrebovať farbu Ivory lebo by to mal byť zadok alebo prsia, má od Wiltonu

a prášok Magic Dekor sa môže?

viem že moc otázok, alebo potrebujem to premyslieť či sa na to dám

aduskatt
14. jan 2014

@mirinecka pripadne aj Pettinice, ta je myslim este lacnejsia ako WhiteIcing

luciahromadkova
14. jan 2014

@mirinecka farby pouziť možes.. a prasok magic decor neviem... nemam teraz ani doma, zavisi od zlozenia....

mirinecka
14. jan 2014

@aduskatt ten nepoznám 😖

aduskatt
14. jan 2014

@mirinecka je to Svedska potahovka http://www.mnamuela.sk/p/1516

mirinecka
14. jan 2014

@aduskatt ďakujem, len asi by som mala zistiť či môžu mlieko 😖

aduskatt
14. jan 2014

@mirinecka pri bezlepkovej mozu, mlieko sa nemoze pri bezlaktozovej. Ale urcite si zisti, co vsetko nemozu a mozu🙂

mirinecka
14. jan 2014

@aduskatt tak už som si zistila, nesmie byť len lepok, rozmýšlala som nad pribináčikom ale v Creme Ole píšu že obsahuje pšeničnú a lupinovú múku, takže to asi nie 😠 , takže mám asi možnosť len pudingovo-maslový krém alebo parížšku šlahačku so šlahačky a čokolády?

aduskatt
14. jan 2014

@mirinecka parizska je fajn🙂

mirinecka
14. jan 2014

@aduskatt ostala by som pri tej parížskej + ovocie, môže byť aj čokoláda z Lidla 52% alebo ju nemôžu?

bubobubina
14. jan 2014

ahojte babulky, bozindora toto docitat 😕 😅 tak mne sa blizi termin na trojposchodku, som uz dostatocne nervozna 😠 a to este stale nemam celkom jasno v plnkach a korpusoch ☹ chcela som jedno poschodie plnit pribinakom, my ho mame velmi radi, ale mamina ma odradza, ze vraj ked to bude niekto jest v pondelok, ci si nebude mysliet, ze je to skysnute, bo pribinak je tak troska do kysla, tak mam dilemu 😖
co vy na to?
svadba je buducu sobotu, no a mne do toho vliezla klasifi porada plus rodicko, co mame vo stvrtok, tak teraz riesim, ako to vsetko postiham, som rozmyslala, ze cez vikend napeciem korpusy a supnem do mraznicky, ale teda netusim, ako to dalej doriesim, v stredu robit kremy je strasne skoro a vo stvrtok uz toho isto vela nespravim 😢 tak to asi bude nocna, len potom nevim, ci o 6 vstanem do prace 😖
jo a este som sa chcela spytat, ako robite plnku zo salka, pridavate puding ci nie? som este nerobila, a chcela by som vyskusat, salko som uz uvarila 🙂

mirinecka
14. jan 2014

teraz som si našla že creme ole môže byť, že je bez lepku
ale na obale som čítala že obsahuje pšeničnú a lepinovú múku,
tak som z toho jeleň
asi sa na to celé 🤐

aduskatt
14. jan 2014

@mirinecka tak si zle citala🙂)) tam nie je napoisane, ze to obsahuje, ale ze sa to vyraba v zavode, kde sa vyraba ta muka🙂

luciahromadkova
14. jan 2014

@mirinecka lidl coklada mozu bez problemov, creme ole.... skus sa opytat....ja som bezlepkacovi dala stuzovac za studena dr oetker a v pohode.... zavisi ale od konkretneho celiatika, niekto zareaguje, niekto nie....ak nemaju vyskusane, tak zbytocne neriskuj 😉

levandulka3
14. jan 2014

dievčata potrebujem vašu pomoc, chcú po mne tortu kung-fu panda ale tuším 5 figuriek na torte o kolko to navýší cenu tortu pripadajú mi moc zložité na modelovanie

mirinecka
14. jan 2014

@aduskatt som si to prečítala ešte raz, a je to tak ako píšeš 😉
@luciahromadkova zajtra sa porozprávam s kolegom, lebo on ju chce ale neviem pre koho
a možno sa do rána z toho vyspím a poviem že riskovať nebudem aby som náhodou nespôsobila problémy, predsa len s nemám s celiakiou skúsenosti

ďakujem Vám za rady

bzucinka2
14. jan 2014

@zuul aj tak vdaka...
😒

denisak77
14. jan 2014

@ikula2 to je silikónka

lucula73
14. jan 2014

@aduskatt ty robievaš par. šľahačku často,že?prosím ťa,aké ovocie sa k tomu najviac hodí?
ide ma poraziť,už dve hodiny riešim plnku do jednej torty,snáď 25kombináciu 😠 😠

aduskatt
14. jan 2014

@lucula73 ano, velmi casto, najcastejsie s jahodami, ale dobre tam ide aj banan

lucula73
14. jan 2014

@aduskatt no banán nechcú,čo som povodne chcela ja......a neni to moc mokré?ja osobne som ešte parížsku s ovocím ani nejedla......ide o to,že oni sú zvynknutí na klasiku,čokoplnka nad parou ,ale že by radi niečo iné,ale aby to nebolo moc mokré.....pomoooooc..
aešte otázka,tú novú poťahovku si skúšala?lebo ak je na mleičnej báze,by nemusela byť zlá

aduskatt
14. jan 2014

@lucula73 skusala som ju farbit, urobit z nej ruzu a vyvalkat ju bez podsypania natenko.........zatial v pohode....pride mi aj zrkadlova poleva, tak to vyskusam spolu na nejakej malinkej torte pre nas, ale inak chutovo je fajna🙂

aduskatt
14. jan 2014

@lucula73 s jahodami to moc mokre nebude, teda ja poizivam mrazene a este aj kropim korpusy, takze toho by som sa nebala

lucula73
14. jan 2014

@aduskatt ďakujem............no som zvedavá,či to dnes doriešim..... 😉
a tú hmotu ,mne ide hlavne o chuť,stále hľadám niečo chutnejšie ako smart 😀 ,teda tú stelu celkom ok,ale zas na leto že nie je vhodná,tak uvidím potom 😉