Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
27. okt 2010

@mrka2 ja som taky magor detailista a musim mat jeden ako druhy 😀 akurat ze to trvaaaaaaaaaaaaaaa.Ruze nerada robim lebo ich ani ako kvety moc nemam rada.Ja milujem slnecnice,margaretky a rada robim aj gerbery

mrka2
27. okt 2010

@bianca jooj, no ty si moj clovek 😀 presne ani ja ruze nemusim ako kvety a slnecnice a gerbery su moje naj 😵 este aj svadobnu kyticu som mala slnecnicovu a ked sme sa boli fotit na hrade,tak som mala gerberovu kyticku 😀 😀
no tak ale k svokruske mi to nejako pasovalo 🙂 a ja veru detailista nie som,nemam na to cas 😝 😅 😀

bianca
27. okt 2010

@mrka2 to ja som mala tulipany smotanovo zelene v kytici svadobnej.Ja milujem jarne kvety tak ako celu jar.Najoblubenjsie kvety su pre mna fialky.Len ich neviem robit bo treba vela dratkovat

viera6
27. okt 2010

ahojte 🙂 ja robim ruže a všetky kvety ručne a stierkou 😝 ale robila som už aj plnkove
@bianca dala som si žiadost na FB 🙂

hanka.
27. okt 2010

když chci dělat na dort kytky, postavičky, prostě vše, co neleží, tak to musím vymodelovat po částech, nechat zatuhnout a až pak spojovat? je to tak i u růží??? já ji totiž modelovala hned. děkuji

mrka2
27. okt 2010

@hanka. no ja ich spajam hned

viera6
27. okt 2010

@hanka. ja tiež spájam hneď

mrka2
27. okt 2010

@viera6 krasne torticky a jeeejo ty mas take malinke babatko... blahozelam 😵

viera6
27. okt 2010

@mrka2 dakujem 🙂 tvoja tortička je tiež krásna a aj ruže 😉

bianca
27. okt 2010

@hanka. musis spajat hned lebo potom by to bolo hodne narocne

@viera6 Vierka uz som ta pridala.A nezabudnite hodit kocky linky na albumceky nech sa mozme kochat

hanka.
27. okt 2010

pročítám disuze na dortomanii ohledně těch modelovacích hmot a pořád nevím, kde je zakopaný pes. když jsem to dělala podle receptu, tak to nešlo ani dohromady, řidala jsem sirup a olej, šlo to hned spojit, bylo to tuhý a šíleně to lepilo. chjo, sem si to představovala nějak lehce ☹ a ona to asi taková sranda není. nechápu jak někdo může udělat hmotu, která vůbec nelepí

bianca
27. okt 2010

@hanka. kazda ti bude trocha lepit.Jo a na buduce podsipavaj solamylom a nie cukrom.POjde to urcite lepsie

monkula
27. okt 2010

ja mám v chladničke tú krútenú tortu od @karin21 s kávovým krémom 🙂 🙂

hanka.
27. okt 2010

@bianca a když modeluji a lepí se to, tak to mám taky trochu posypávat solamylem?

maca77
27. okt 2010

@bianca aj ja som požiadala o pridanie do skupiny na FB...keĎ ma prijmete budem rada 😉

@mrka2 dík za link, len škoda že nemajú ešte pár vecí ktoré som chcela objednať ... tak asi objednám z nejakej inej stránky

mrka2
27. okt 2010

@hanka. este som niekde citala,ze ked je marcipan tuhy,tak treba mocit ruky do teplej vody a prehniect a veru, treba podsypavat solamylom

mrka2
27. okt 2010

@maca77 nemas za co, mna to tiez velmi stve,lebo ked nieco chcem,tak vzdy musim nakupit z troch obchodov,lebo ani v jednom nemaju vsetko, co potrebujem. no a to postovne... 😠 😠 😠 😠 prehnane 😝

maca77
27. okt 2010

@mrka2 ešte som zabudla tortičku pochváliť 😉 😵 svokra bude mať určite radosť ...
... ja už radšej nerátam, koľko som dala na poštovné, bo ma prejde aj chuť na torty 😀

mrka2
27. okt 2010

@maca77 veru... ja som chcela minule kupit len tu foliu arabesky, ta stala 2 ecka a 3 eura postovne 😲 , tak som si vzala este par dalsich veci,nech uz to posovne neplatim len tak pre jednu vec 😀 😀 😀 no a potom sa cudujem,ze penazenka prazdna... 😀 😝
no a svokricka ma rada sladke,tak hadam bude rada. uvidime zajtra 🙂

fopardi
27. okt 2010

ahojte včera som si robila hmotu na tortu a chcela som taku syto červenu ale minula som nato velmi vela gelovky skoro polovicu a to som si ju predfarbila praškovou
a čiernu detto plno farby a stale je akosi do siva a tu som tiež prefarbila hnedou aj vam to tolko geloviek zožerie ked potrebujete sytu farbu alebo nato mate nejaku fintu ?
a ešte som sa chcela opytať ked sa mi akosi trha alebo neviem ako to napísať proste neije taka plasticky čoho amm malo cukru alebo cery ?

nadulici
27. okt 2010

baby tak poradte prosim kokosovu plnku ☹ 🙂

lukika
27. okt 2010

@bianca Ty tú hmotu robíš v pekárničke otáznik To si ju dáš do pekárničky a kedy to potom domiešavaš v ruke ke´d je to moc husté otáznik alebo prečo aj v rukách a čo sa týka tej tvojej hmoty tak dávaš tam tú omegu otáznik nikde som ju nevidela kde to kúpim alebo to môžem niečim nahradiť otáznik. Robili ste niektorá aj z tých cukríkov v pekárničke otáznik

vinka
27. okt 2010

@fopardi skôr vela cukru.By som skúsila dodať cukríky. 😉 Aj mne vezme vela farby ale nie polovicu.A pri mmf je problém dostať sítu farbu.To jedine farbením na povrchu.Si mala malovať po potiahnutí. 😉

mrka2
27. okt 2010

@nadulici ja nie som odbornik na kremy,ale kebyze fakt ti nikto lepsie neporadi,tak ja by som skusila asi tak,ze si uvarim kokosove pudingy, zaslaham maslo,cukor a trochu kokosu a hotovo
@lukika u nas to je Cera 100 percentny tuk

fopardi
27. okt 2010

@vinka no to keby som vedela vpred som sa tiež mohla skor opytať , no a ako to potom farbiš, nariediš si nejako tu gelovku či ako? s čím si to nariediš ?
a ked som pridavala farbu tak vždy sa mi to začalo lepiť prave ked som pridala cukor tak sa to polepšilo 😕

fopardi
27. okt 2010

@vinka a ked sa to namaluje neotiera sa ta farba ? vyschne a nepušťa či ako?

vinka
27. okt 2010

@fopardi no to preto lebo vela farby si dala.Preto sa to lepilo.No trochu si môžeš močiť do vody alebo do alkoholu.Ale nie vela lebo ti zas hmota sa namočí a bude sa odlupovať.To prídeš cvikom na to. 😉

vinka
27. okt 2010

@fopardi joj moja to je torta nie stena.Aj keby púšťala tak nešúchaš po nej. 😀

nadulici
27. okt 2010

@vinka ty si sa tusim pytala na panacikov Pata a Mata, len uz neviem co, som bola dlhsie bez netu, ci uz je neskoro?

nadulici
27. okt 2010

@mrka2 aj tak dakujem, este pohladam na nete.... 😉