Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. jan 2014

@abriela není zač

nika1985
25. jan 2014

tak konecne toto bola asi zatial moja torta z ktorou som sa neskutocne dlho paprala Vlk mi dal teda poriadne zabrat neni dokonali ale pacil sa coko korpus,bavaroise krem s lesnym ovocim

vladiella
25. jan 2014

@luciahromadkova
@jakelina
@mysiatkoo
@lucuska

A vsetky sladke umelkyne 😵

Ahojky dievcata, prosim o radu:
Ako skladovat burizonovu hmotu a z nej uz vymodelovany skeleton do terminu oslavy 8.2.??
Bude sa balit do K2.
Su moznosti??:
1) pri izbovej teplote vzduchotesne uzavrete
2) rovno to obalit hmotou a nechat schnut zakryte proti prachu pri izbovej teplote
3) mraziak - to sa bojim ze to zvlhne a zacne sa topit rozpadat a nestihne uschnut aby drzala potom na tom hmota, ako dlho vopred vytiahnem?
4) chladnicka tiez vzduchotesne zabalene
5) uz nic dalsie nevymyslim a prezradite mi to tajomstvo 😅

Moc Vam dakujem sladke krasky 😵 😵 😵

sweet81
25. jan 2014

Ahoj holky,budu péct poprvé dort a potřebovala bych pár rad. Jaký můžu udělat krém mezi korpusy a navrch, když dort budu potahovat fondánem? Musí to být jen puding s máslem? Já ty máslové krémy moc nemusím. Nejde třeba s něčím smíchat mascarpone? Ale bojím se aby to drželo. Pak jsem se chtěla zeptat jaká barva je dobrá,třeba gelová? A od jaké firmy používáte? Jo a nevíte kde můžu sehnat šablonu sovy? Nejsem moc zručná,tak jí modelovat nebudu,ale vyříznout bych jí zvládla😀
Koukala jsem na vaše fotky dortu a musím říct,že jste opravdu šikovné!!!

jakelina
25. jan 2014

@vladiella zlatko já si udělám jenom tolik, co spotřebuji, tak nevím. 😝

vladiella
25. jan 2014

@sweet81
Ahojky pod potah jedine cukor s maslom alebo ganache - recept v diskusi recepty.
Farba gelova je na zapracovanie a farbenie hmoty, praskove sa rozpustia v bielom alkohole a maluje sa stetcom na hmotu napr oci atd.
Mascarpote ci ine plnky do dotry medzi platy korpusu je na Tebe co Ti chuti, navrch to vsak nenatieraj roztapa to hmotu.
Mascarpone plnka a ine vsetko si mozes najst v tej diskusii marcipanove recepty link:
https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa... 🙂

vladiella
25. jan 2014

@jakelina toto je tiez tolko co sa spotrebuje, len sa vyrobilo popredu casovo. Tak teraz neviem co s tym. Ako to skladovat... ☹

maya30
25. jan 2014

caute kocky, konecne mam raz aj ja volny vikend, pridavam torticky z tohto tyzdna - ta trojposchodka mala byt spredu pre mamu a zozadu s hello kitty pre dceru, nemala som sajnu ako inac to spravit, lebo ta torta bola spredu taka elegantna a ta kitty to tam podla mna pokazila 😝 Torticka so zahradkou bola pre moju byvalu kolegynku, s ktorou som sa prave vdaka tejto torticke stretla po 5 rokoch, precestovala kvoli nej nemalo km, a aj ked to bola piplacka tak som ju pre nu robila s velkou radostou 🙂 Ostatne su taka klasika, na knihu mali poziadavku aby nebola potahovana, tak z mmf su len tie akoze stranky, ostatne je ganaz

vladiella
25. jan 2014

@jakelina a kedy si to pripravujes? Aky mas casovy rozvrh?

sweet81
25. jan 2014

@vladiella Děkuji!

jakelina
25. jan 2014

@maya30 ty jsou fakt skvělé, zase žasnu jak jsi šikovná

jakelina
25. jan 2014

@vladiella tak dva dny než dělám dort a mám to v chladu, ale ne v lednici

vladiella
25. jan 2014

@sweet81 o znacke gelovych neviem, ja mam tie z dortisima e-shopu vyzdvihnute v kamennej v praze. Takze asi to je skor o barve odstinu aky potrebujes... Ale osobne by som uz patrala radsej po azo free farbach alebo alternativnom barveni- hneda kakao, cerna - cierne uhli z lerne jemne pomlete a staci stipka , ak ide o osobnu domacu spotrebu hlavne kvoli detom - poskodenie mozgu hyperaktivita, stitnej zlazy alergie. Aj ked azo free barvy nie su tak vyrazne ako tie eckove chemicke (potravinove jedle).
Www.emulgatory.cz

A tu sovu skus vygooglit.
Tu je este link na fotopostupy na vyzdobu dortu:
https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...

ikula2
25. jan 2014

@maya30 Majka no ze naaadherne, prosim ta tu pre kamosku so zahradkou s tou si mala teda riadne vela pracem mozem sa spytat ako si uctujes ked Tolko modelujes? Ta trojposchodka je krasna skoda tej kitty, ale je zo zadu tak si to dobre vymyslela.

ikula2
25. jan 2014

@sweet81 tak vela stastia :DD, gelovky su rozne znacky najznamejsia willton, ale mozno ti pomoze ze sa da kupit aj zafarbena hmota. A sablonu sovicky nekupuj je to zbytocne urobi si ju sama cez net najdi obrazok a vystrihni si 🙂) usetris, sovicka nie je tazka to aj vymodelujes. Ja som tobila nedavno sovickou tortu tak si potom pozri budem pridavat foto.

evicaka
25. jan 2014

@maya30 prekrásne tortičky, ako zakaždým... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sweet81
25. jan 2014

@vladiella Malému bude rok,tak mu dám jen trošku korpusu s krémem,tak ten potah jíst nebude. Ale děkuji za radu. Já jsem myslela,že když se barva hodně používá na dětské dorty,tak to nebude až tak hrozný.Ale je pravda,že je to chemie,tak nic dobrého na tom nebude.
Děkuji za link🙂

@ikula2 Děkuji,no jsem na to zvědavá jak se mi to povede. Doufám,že nebudu muset na poslední chvíli shánět dort🙂 To máš pravdu,že bude lepší si obrázek vytisknout a vystříhnout, než kupovat formu.

pristela
25. jan 2014

@vierka0 uz zvacsa robim zo smartu, ale ked som farbila mmf a chcela sytu krasnu farbu tak som robila čokoladovu mmf /s bielou cokoladou/ ked si das do googlu vyhladat coko mmf najde ti recept 😉

zuul
25. jan 2014

dievcata moje + jedna karnevalova 🙂

vladiella
25. jan 2014

@ikula2
@sweet81 mozno by pomohla skor sablona ktoru si pouzila, ak Ta mozem poprosit vlozit ju i do 2do fotopostupov...

http://www.google.cz/search?q=template+owl&sour...

Znacky geloviek su rozne, ako som pisala, neviem odporucit ktora je kvalitnejsia, babulky tu maju rozne znacky a vyberaju hlavne podla odtienu zafarbenia cize ako dobre zafarbia hmotu do pozadovaneho odtienu. Uz zafarbenu hmotu by som nekupovala, aj chces piect aj dalej, tak radsej si kup farby tie vydrzia dlho a mozes si sama vytvarat kombinaciou farieb odtiene (tabulky farebnych kombinacii su uvedene v 2 vo fotopostupoch a myslim ze i v receptoch- linky som Ti uz dala)

sweet81
25. jan 2014

@vladiella Ok děkuju. Koukala jsem na ten link kde jsou krémy a ten mascarpone je supr🙂 Přesně to mám ráda🙂

elamaslakova
25. jan 2014

Ahojte dievčence , nádherné tortičky ste napiekli idem ich poobdivovať , ja pridávam len jednu s jedlým obrázkom , akosi sa mi to pomaly rozbieha v tomto roku :D

vladiella
25. jan 2014

@sweet81 hlavne si najdi fotopostup na ganache co je cokolada a vysokopercentna smotana, viac coko ako smotany, inak z toho bude parizsky krem a ten topi potah. Fotopostup je od @mysiatkoo ta to ma precizne a ako vzdy uplne bezchyby perfektne 😵
Nezabudnut chystat to popredu, lebo cokolada ganache potrebuje potreta na korpuse tvrdnut celu noc v chladnicke pred potiahnutim...

anibas
25. jan 2014

@maya30 Nádhera - hrach a tekvice úžasne, popolník a špaky hnusne originálne 😝 😀 😀 a aj dvoj-oslava perfektná !!!

mysiatkoo
25. jan 2014

@vladiella ja neporadim, nikdy som burizonku nerobila 😒

mysiatkoo
25. jan 2014

@vladiella ganache staci aj 2h v xladnicke po natreti, nepotrebuje celu noc 😉

elamaslakova
25. jan 2014

@maya30 Nádherné tortičky všetky
@zuul Nádherné tortičky

nika1985
25. jan 2014

@pipka drzim palce s tym ironmanom ja mam zaciatok marca vsetkych tychto uzasnych panacikov v jednej tortuse pani si k tomu vymyslela aj pribeh tak som ju skresala ze to nedam na 4kg tortusu tak uvidim ako sa vyjadri ale uz teraz nespavam ako to spravim

elamaslakova
25. jan 2014

@lawli Nádherná tortička

pipka
25. jan 2014

@nika1985 no nezavidim veru...ja mam uz stiahnuty zaludok z jedneho panaka 😝 a teda ...neviem, ci tento typ torty nebude prvy a aj posledny 😝 😅 😅