Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
25. jan 2014
@zuzanajo přečti si pár stránek této diskuse od začátku, najdi si nějaké recepty na krémy a korpusy a když něco nebudeš vědět, tak se ptej dál. Nejde ve zkratce napsat vše. Jestli doma pečeš, tak nějaký korpus a krém snad už umíš, jinak bys se nepouštěla do dortu 😉
vierka0
25. jan 2014
@pristela dakujeeem 🙂
mamcas
25. jan 2014
@pristela jej ty si zlata 🙂 masho uplne kraaasny rovny, nechapem ako sa to daaa :-N ty to nahrubo obkydas a potom stieras tiez s pravitkom, ci? Lebo ja cimkolvek to robim, nie pravitkom teda, tak to nemam rovne ]-(
A dakujem za palcoky 🙂
medovka14
25. jan 2014
na narodeniny 🙂 oslava bude zajtra 🙂
nanima
25. jan 2014
kráááááásne tortičky ste napiekli 🙂 🙂 pridavam aj ja svoje 😉
h2
25. jan 2014
Milé dámy, rada by som sa vás, skúsených, opýtala, ako by dopadlo, keby som na vrch torty (na pudingovo-maslový krém) nastrúhala marcipán (Dr. Oetker z obchodu) na jemnom strúhadle? Ako by to vyzeralo? A hlavne, ako by to dopadlo? Nevysušil by sa? Neroztiekol by sa? Nezlepil by sa do nejakej škaredej hrče? Dúfam, že mi tu niekto poradí, za čo vopred veľmi pekne ďakujem. 😉
jakelina
25. jan 2014
@h2 pudinkovo máslový ho může topit, když tam je víc pudinku než másla. Zkušenost nemám, ale myslím, že to po chvilce strouhání zalepí struhadlo a nebude to už pěkné, začnou se dělat takové slepené kousky
aduskatt
25. jan 2014
@h2 roztiekol, menovany marcipan je najhorsia volba
mrka2
25. jan 2014
@maya30 uzasne! ta zahradka je neuveritelna, tolko detailov.. a hrasky.. mnam mnam 😃 sikovnica si!
h2
25. jan 2014
@jakelina Ďakujem veľmi pekne, totiž, rada by som použila marcipán kvôli chuti, ale po niekoľkých málo pokusoch o poťahované torty som zistila, že ja na to jednoducho nemám. 😞 A vedela by si mi poradiť niečo iné (napr. rozvaľkať, povykrajovať z toho nejaké kvetinky a tie dať navrch?)
h2
25. jan 2014
@aduskatt Hm, keď menovaný marcipán je jediný, ktorý dokážem normálne kúpiť v obchode. 😞
maya30
25. jan 2014
@mrka2 dakujem x-)
mrka2
25. jan 2014
ahojte,tak pridam aj ja svoje,este dnes klavir,no ale to bude... 8-(
jakelina
25. jan 2014
@h2 určitě můžeš udělat nějaké kytičky nebo jednoduchou postavičku, pozor fakt na ten krém, aby se ti to nerozteklo. Ten kupovaný marcipán není dobrý, špatně se s ním dělá. Zkus si třeba koupit v nějaké cukrárně hotový co dělají oni, to bude kvalitnější.
h2
25. jan 2014
@jakelina Ďakujem, tak skúsim tie kvetinky, dám ich tam na poslednú chvíľu, snáď to prežijú. Postavičku nie, som fakt, ale fakt výtvarný antitalent. 😞
mamcas
25. jan 2014
Tak moje na tento víkend 🙂 Ďakujem veľmi pekne Majke @jakeline za pomoc a dovolenie okopírovať jej tortičku 🙂 Ani zďaleka nie je macko taký pekný ako jej, ale tak skúsila som a teda je to pracné až až :-p tri hodiny som ho robila a aj tak má toľko chýb až hrúza 8-(
No a ešte jedna vec čo sa mi stala... tortu s postavičkami som fotila už v čase keď som čakala, že po ňu prídu a čo sa mi stalo? Už po som ju zdvihla a somárik zletel a polámal sa 😢 začala som ratovať čo sa dalo, ale nohu sme mu nevedeli nájsť :-p môj mm chudák musel skoro rozobrať spodok linky, aby sa k nej dostal a aj keď som to ako to pozlátala, aj tak sa to rozpadlo zas ]-( Ale tak reakcia bola taká, že s tým nech si hlavu nerobím, že je torta krásna a hlavne, že je skoro celá zjedená už 🙂 tak hádam to je hlavné, aj keď chudák somárik bol fakt zlatý :-N
a ešte jedno ďakujem @dagmarmustafa za inšpi tortičky 🙂
@maya30 tá záhradka je úplne dokonalá a tá pani záhradkárka nemá chybu 🙂 si neskutočnáááá
jakelina
25. jan 2014
@mamcas se tu směju, jak hledáte nohu od osla 😃 😃 😃
jakelina
25. jan 2014
@mamcas ony ty vyřezávané obrázky jsou dost pracné, mně to taky trvá dlouho, každý si myslí, že je to raz dva a není :-|
mamcas
25. jan 2014
a fotečky že áno :-p
neviem tie tiene dať preč... :-S
mamcas
25. jan 2014
@jakelina no keby si ho chudáka videla :-p pod všetko svietil, hľadal, deti pod nohami, ja s nervami v koncoch... len som sa držala, aby som nevybuchla :-p ale bol statočný muž môj 😃
pristela
25. jan 2014
Holky zaaas uuuzasneee tortuchy ste popiekli , paraaada x-) x-) x-) x-) x-)

@mamcas zas tak hrubo toho tam nieje, keby to je len maslo +cukor tak by presvital korpus , ale kedze je to skor ako puncovina tak nepresvita, a robim to klasika obycajnym príborovým nožíkom , tam to natrim a aj vyrovnám 😉
mamcas
25. jan 2014
@pristela si čudnáááá :-p xixi nechápem ako to nožom môžeš hentak dorovna urobiť :-p =-) :-p šak on je do oblúka... a proste nechápem :-p a čo vlastne chápem, šak si tortový guru!!! 😃 😃 😃 😃 😃 😃
mamcas
25. jan 2014
@jakelina ja som vedela, že to bude fuška, jeden taký jednoduchý 2D som už robila, ale teda zamotala som sa v tomto riadne...
emuska27
25. jan 2014
bimbas
25. jan 2014
@maya30 tie torty sú skvostné....a vy aj spíte?
pristela
25. jan 2014
@pipka @ajka82 baby uuuplne vas chapem , teda ja pubosa ani nevidim , ten je inak uzasny, len mu treba vsetko kazat a hooodne pomaha aj s tortami, dnes aj plat dostal za pomoc 😃 😃 😃 ale ten moj najmensi to vam ti je takyyy čert :-p zrovna tu kazdemu dnes total pílil nervy a ze sa nudí az dobehol s krikom že si vybil zub :-p len duam ze to bol mliecny 😃 😃 😃
pipka
25. jan 2014
@pristela zuby dodame...mojej hanke vyrastli uz trvalky a mliecne este nevypadli :-N :-N :-N teraz je jak zralok...dvojradove zuby :-N 😃 😃
pristela
25. jan 2014
@mamcas trdlo 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 no a zabudla si má aj zúbky 😃 😃 😃 😃 😃
rimi26
25. jan 2014
Tieto tortičky som dnes darovala sestre k 40. narodeninám a starej mame k 80. narodeninám 🙂
mamcas
25. jan 2014
@pristela sak toto =-) nemrozumiem tomu absolutne :-| ja uz sa to chystam pravitkom robit, tak hadam sa zadari, lebo koncim :-p

Začni písať odpoveď...

Odošli