Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. jan 2014

@zuzanajo přečti si pár stránek této diskuse od začátku, najdi si nějaké recepty na krémy a korpusy a když něco nebudeš vědět, tak se ptej dál. Nejde ve zkratce napsat vše. Jestli doma pečeš, tak nějaký korpus a krém snad už umíš, jinak bys se nepouštěla do dortu 😉

vierka0
25. jan 2014

@pristela dakujeeem 🙂

mamcas
25. jan 2014

@pristela jej ty si zlata 🙂 masho uplne kraaasny rovny, nechapem ako sa to daaa 😅 ty to nahrubo obkydas a potom stieras tiez s pravitkom, ci? Lebo ja cimkolvek to robim, nie pravitkom teda, tak to nemam rovne 😠
A dakujem za palcoky 🙂

medovka14
25. jan 2014

na narodeniny 🙂 oslava bude zajtra 🙂

nanima
25. jan 2014

kráááááásne tortičky ste napiekli 🙂 🙂 pridavam aj ja svoje 😉

h2
25. jan 2014

Milé dámy, rada by som sa vás, skúsených, opýtala, ako by dopadlo, keby som na vrch torty (na pudingovo-maslový krém) nastrúhala marcipán (Dr. Oetker z obchodu) na jemnom strúhadle? Ako by to vyzeralo? A hlavne, ako by to dopadlo? Nevysušil by sa? Neroztiekol by sa? Nezlepil by sa do nejakej škaredej hrče? Dúfam, že mi tu niekto poradí, za čo vopred veľmi pekne ďakujem. 😉

jakelina
25. jan 2014

@h2 pudinkovo máslový ho může topit, když tam je víc pudinku než másla. Zkušenost nemám, ale myslím, že to po chvilce strouhání zalepí struhadlo a nebude to už pěkné, začnou se dělat takové slepené kousky

aduskatt
25. jan 2014

@h2 roztiekol, menovany marcipan je najhorsia volba

mrka2
25. jan 2014

@maya30 uzasne! ta zahradka je neuveritelna, tolko detailov.. a hrasky.. mnam mnam 😀 sikovnica si!

h2
25. jan 2014

@jakelina Ďakujem veľmi pekne, totiž, rada by som použila marcipán kvôli chuti, ale po niekoľkých málo pokusoch o poťahované torty som zistila, že ja na to jednoducho nemám. ☹ A vedela by si mi poradiť niečo iné (napr. rozvaľkať, povykrajovať z toho nejaké kvetinky a tie dať navrch?)

h2
25. jan 2014

@aduskatt Hm, keď menovaný marcipán je jediný, ktorý dokážem normálne kúpiť v obchode. ☹

maya30
25. jan 2014

@mrka2 dakujem 😵

mrka2
25. jan 2014

ahojte,tak pridam aj ja svoje,este dnes klavir,no ale to bude... 🙄

jakelina
25. jan 2014

@h2 určitě můžeš udělat nějaké kytičky nebo jednoduchou postavičku, pozor fakt na ten krém, aby se ti to nerozteklo. Ten kupovaný marcipán není dobrý, špatně se s ním dělá. Zkus si třeba koupit v nějaké cukrárně hotový co dělají oni, to bude kvalitnější.

h2
25. jan 2014

@jakelina Ďakujem, tak skúsim tie kvetinky, dám ich tam na poslednú chvíľu, snáď to prežijú. Postavičku nie, som fakt, ale fakt výtvarný antitalent. ☹

mamcas
25. jan 2014

Tak moje na tento víkend 🙂 Ďakujem veľmi pekne Majke @jakeline za pomoc a dovolenie okopírovať jej tortičku 🙂 Ani zďaleka nie je macko taký pekný ako jej, ale tak skúsila som a teda je to pracné až až 😝 tri hodiny som ho robila a aj tak má toľko chýb až hrúza 🙄
No a ešte jedna vec čo sa mi stala... tortu s postavičkami som fotila už v čase keď som čakala, že po ňu prídu a čo sa mi stalo? Už po som ju zdvihla a somárik zletel a polámal sa 😢 začala som ratovať čo sa dalo, ale nohu sme mu nevedeli nájsť 😝 môj mm chudák musel skoro rozobrať spodok linky, aby sa k nej dostal a aj keď som to ako to pozlátala, aj tak sa to rozpadlo zas 😠 Ale tak reakcia bola taká, že s tým nech si hlavu nerobím, že je torta krásna a hlavne, že je skoro celá zjedená už 🙂 tak hádam to je hlavné, aj keď chudák somárik bol fakt zlatý 😅
a ešte jedno ďakujem @dagmarmustafa za inšpi tortičky 🙂
@maya30 tá záhradka je úplne dokonalá a tá pani záhradkárka nemá chybu 🙂 si neskutočnáááá

jakelina
25. jan 2014

@mamcas se tu směju, jak hledáte nohu od osla 😀 😀 😀

jakelina
25. jan 2014

@mamcas ony ty vyřezávané obrázky jsou dost pracné, mně to taky trvá dlouho, každý si myslí, že je to raz dva a není 😒

mamcas
25. jan 2014

a fotečky že áno 😝
neviem tie tiene dať preč... 😖

mamcas
25. jan 2014

@jakelina no keby si ho chudáka videla 😝 pod všetko svietil, hľadal, deti pod nohami, ja s nervami v koncoch... len som sa držala, aby som nevybuchla 😝 ale bol statočný muž môj 😀

pristela
25. jan 2014

Holky zaaas uuuzasneee tortuchy ste popiekli , paraaada 😵 😵 😵 😵 😵

@mamcas zas tak hrubo toho tam nieje, keby to je len maslo +cukor tak by presvital korpus , ale kedze je to skor ako puncovina tak nepresvita, a robim to klasika obycajnym príborovým nožíkom , tam to natrim a aj vyrovnám 😉

mamcas
25. jan 2014

@pristela si čudnáááá 😝 xixi nechápem ako to nožom môžeš hentak dorovna urobiť 😝 😕 😝 šak on je do oblúka... a proste nechápem 😝 a čo vlastne chápem, šak si tortový guru!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamcas
25. jan 2014

@jakelina ja som vedela, že to bude fuška, jeden taký jednoduchý 2D som už robila, ale teda zamotala som sa v tomto riadne...

emuska27
25. jan 2014
bimbas
25. jan 2014

@maya30 tie torty sú skvostné....a vy aj spíte?

pristela
25. jan 2014

@pipka @ajka82 baby uuuplne vas chapem , teda ja pubosa ani nevidim , ten je inak uzasny, len mu treba vsetko kazat a hooodne pomaha aj s tortami, dnes aj plat dostal za pomoc 😀 😀 😀 ale ten moj najmensi to vam ti je takyyy čert 😝 zrovna tu kazdemu dnes total pílil nervy a ze sa nudí az dobehol s krikom že si vybil zub 😝 len duam ze to bol mliecny 😀 😀 😀

pipka
25. jan 2014

@pristela zuby dodame...mojej hanke vyrastli uz trvalky a mliecne este nevypadli 😅 😅 😅 teraz je jak zralok...dvojradove zuby 😅 😀 😀

pristela
25. jan 2014

@mamcas trdlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no a zabudla si má aj zúbky 😀 😀 😀 😀 😀

rimi26
25. jan 2014

Tieto tortičky som dnes darovala sestre k 40. narodeninám a starej mame k 80. narodeninám 🙂

mamcas
25. jan 2014

@pristela sak toto 😕 nemrozumiem tomu absolutne 😒 ja uz sa to chystam pravitkom robit, tak hadam sa zadari, lebo koncim 😝