Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
28. okt 2010

Baby a neviete nájsť jednotku?Neviem ako ju orezať.Nemôžem žiadnu nájsť.Dakujem vám za tipy.Tie kvietky som myslela ale tie motýle ma nenapadli.A je to supéééééééééééééééééééér. 😉

viera6
28. okt 2010

@mrka2 dakujem 🙂 vyzera to fak dobre,musim to niekedy vyskušat... ja pečiem nie tak pravydelne ako dievčata tu 😝 😵

aja7
28. okt 2010

Ahojte 🙂

vinka...
http://www.tortyodmamy.sk/netradicne/tarzan-jane

skus si vyrezat takto.. 🙂

sylvia75
28. okt 2010

masaker baby...nič nestíham...obdivujem alionušku jak ona stíha toľko tort a ja mám dosť keď mám spraviť 3.moja posledná so spidrmanom.cez víkend pridám ďalšie dve,ktoré musím stihnúť zajtra a to idem ešte na nočnú... 😝
vinka ďakujem za recept na citrónový krém...

bianca
28. okt 2010

@fukylove a zaroven kazda osobka co poziadala o priatie je tam.Mozte pridavat recepty a vsetko co moze pomoct

fukylove
28. okt 2010

@bianca - dakujem moc 🙂 ja teraz akosi nestiham vobec piect 🙂 ale chcela by som v decembri kamaratke pre syna nejaku 3D vyskusat - prvykrat.. len akosi netusim co.... ale vsak cerpam inspiracie tu u Vas a veru - je sa z coho poucit... normalne mi sanka pada, ked vidim tie krasne torticky, ktore tu vypekate 😉

nadulici
28. okt 2010

@daniz dakujem, a kolko davas prosim ta cukru cca?...

lussy23
28. okt 2010

nové strany 590 - 593 nnádherné torty, všetky!

zlatat
28. okt 2010

čaute, dlho som tu nebola, absolútne nestíham. Už mesiac sa trápim s jednou tortou, v sobotu doobedu má byť hotová. No dúfam, že bude aj jedlá. Normálne ľutujem, že som sa na to dala - ide totiž o tortu bezlepkovú, bez mlieka a vajec. Toľko drahých surovín som povyhadzovala, kým som po mesiaci vymyslela recept ... a to mi nikto nezaplatí 😢
Ešte aj zákazníčka vymýšľala, normálne som mala chuť tým praštiť a napísať jej, že jej žiadnu tortu robiť nebudem. Tak ma naštvala.
Tak niežeby bola rada, že som vôbech ochotná jej tortu spraviť - navyše nikto v mojom okolí nie je schopní takú tortu upiecť ( teda aby bola aj jedlá ) a ona by ju chcela takmer zadarmo 😠
No nič, nejdem vás tým zaťažovať.

Kamoške som piekla jednu dinosaurovú, tak som vám ju prišla ukázať

Tortičky sú všetky úžasné, všetky do jednej !

mrka2
28. okt 2010

@zlatat 😲 😲 😲 super!!! tak toto by som ja veru nevedela 😕 perfektna torta!!! 🙂

bzucinka2
28. okt 2010

@zlatat krasna torticka, prave dnes som zhanala recept na bezlepkovu tortu a prave od teba tam asi bol receptik na TOM 🙂
vsetky pridane torticky su krasne 🙂

vinka
28. okt 2010

Baby všetkým vám dakujem za pomoc.Tá torta je pre chlapčeka tak musím podla toho.Ale kvietky a motýle na modrom poťahu budú jak pre chlapca? 😕 Aby pani bola spokojná.Nechala to na mna.

bzucinka2
28. okt 2010

@vinka a nemas vykrajovacku auticka?, ze by si ju urobila bielu, dala modre oblaciky a dole po obvode torty napriklad auticka aelbo nejake zvieratko?

andriss23
28. okt 2010

Ahojte...už dlho vás sem chodím "šmírovať" 🙂 ,a obdivovať,nádherná práca.Tu je moja prvá mramorová torta s poťahom z cukríkov,čo som obkukala od vás.To bola skúšobná,bez ozdob.Na druhej bol pokus o mramorovaný poťah,ale nevydarený 😀 . No a moja prvá poschodová,poťahovaná krivula 😀 😀 😀 Ale chutila.Ozdoby sú kúpené,to som ešte neskúšala,ale chystám sa. Na víkend plánujem vytvoriť pavúka,potom vám dám vedieť,ako to dopadlo 😵

yamahafazer
28. okt 2010

ahojte
same krasne torticky a tu nezdobenu ten twister ked som zbadala musim vyskusat vyzera mnam 😵 uz som si aj recept odpisala a cez vikend musim upiect
ja teraz nepecem,ale na buduci tyzden budem robit len jednoduchu okruhlu svagrinej k narodeninam

@vinka aj ja som robila jednotku mojej dcerke a len som si nakreslila na vykres a obrezala
http://www.tortyodmamy.sk/ostane-torty-pre-deti...

lucisa
28. okt 2010

@zlatat krásní dinosauříci. jj, lidi jsou nevděční ....... 😖
mmch, všechno nej nej synovi k dnešním narozeninám, vybral si pěkný den na narození, vždycky má volno, že?

daducha
28. okt 2010

@lukika ano, vari sa aj s maslom.
Inak dnes nim idem plnit a je super cokoladovy.Uplne tmavy,vôbec nie prehnane sladky.este to nakombinujem s bananmi a rozvarom s marhulovym lekvarom rumom a vodou.

daducha
28. okt 2010

@zlatat prosim ta ako si robila tie dinosaury ? Ja sa s jeho vyrobou trapim uz dva dni a stale mi to nejde.
Dakujem

alex21
28. okt 2010

Ahoje

@vinka ja som robila jednotku presne podla zelania aj tvarovo aj ozdobami :
http://www.tortyodmamy.sk/ostane-torty-pre-deti...
pri tomto type nemas ani vela odpadu lebo som upiekla platy na plech prekrojila na polovicu a jednu dala na vysku a k nej hore pridala druhu na sirku potom som vlavo hore odrezala do sikma a to co som odrezala som priadal do zas na stred do sikma. Snad je ten popis zrozumitelny dlho som dumala ako spravit jednotku a nemat vela odpadu. Dost mi pomohlo ze pani si vybrala zrovna takuto.
A este ti vlozim jeden obrazok co sa mi strasne paci pre chlapca. Ak by mi niekto dal na vyber tak takuto urcite budem robit.

zdenallicka
28. okt 2010

@alex21 Jak sji stáhla z flickru tu fotku?? 😲 Mně to nikdy nešlo..☹

vinka
28. okt 2010

Baby dakujem vám za tipy.Krásne torty.Pani chce na modro potiahnúť a jemne ozdobiť.Tak uvidím čo urobím neviem fakt. 😝

alex21
28. okt 2010

inak som tu straaaaasne dlho nebol a pribudlo tu vela nadhernych torticiek.
Ja som najprv nic nepiekla, potom sa mi pritrafili 4 naraz, len smola bola ta ze som pri nich mala 3 dni horucky nad 38,5 a citila som sa strasne zle. Potom som isla k lekarke, dala mi antibiotika ale pri nich som zacala zvracat a na dalsi vikend som mala piatu. Potom sme boli tyzden na dovolenke aby som si oddychla a kedze mi este aj na nej bolo zle tak som si nezobrala teraz ziadne objednavky nech sa dam najprv dokopy.
Psik bol pre dceru k meninam chcela som si ho vyskusat 😉

alex21
28. okt 2010

@zdenallicka ja netusim odkial je ta fotka stiahnuta mam ju uz strasne dlho ale vzdy si kliknem na obrazok a davam si ulozit obrazok. Takze aj toto som musela tak robit. 😅

jakelina
28. okt 2010

@alex21 krásné dortičky, pejsek jak živý

zdenallicka
28. okt 2010

@alex21 No jo, ale z www.flickr.com to nejde..☹ A ta fotka je tam taky.. 🙂

alex21
28. okt 2010

@zdenallicka jaj tak ja ju urcite odtial nemam. Ja ju mam len z nejakej stranke kde boli torty normalne odfotene ale fakt netusim z akej, Akurat so pozerala ze som si ju ulozila 13.11.2009 a mozno aj z nejakeho linku co tu vtedy niekto daval lebo ja toho vela nestiham a na moc stranok nechodim. Vacsinou popozeram len vase obrazky a linky co sem davate.
@jakelina dakujem 🙂

alex21
28. okt 2010

@zdenallicka tak dala som si tu namahu a pozerala som na strankach vzadu a tu fotku si pridala ty a je to naozaj z toho flickr.com. Ja dost pouzivam internet explorer a cez ten mi to nejde ulozit ale muz pouziva program "mozilla firefox" a cez ten mu ide normalne ulozit obrazok takez mi ho urcite on ukladal. 🙂

lukika
28. okt 2010

@nadulici myslím, že daniz tam dáva 100g kr. cukru, lebo v tom predtým recepte to písala.
@daducha @nadulici díky moc za recepty. Určite vyskúšam. Ked robíte tieto čoko krémy dávate to na celú tortu alebo to kombinujete otáznik a banány idú iba na spodný korpus, že otáznik. Chcem robiť ten mramor. biskvit a čoko krém len neviem či aj inú plnku k tomu