Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
31. jan 2014

@sikag no, pri dnesnych cenach masla si myslim, ze ta ganache vyjde este lacnejsie..200 ml smotany 33% 0,50 ( Kauf)+ 400gramov cokolady (54%tna) 1,60 EUR, to mas 2,10 EUR a mas to pol kila.... pol kila masla stoji 3 EUR, aj ked trochu odoberiem a pridam cukor, stale ma to vyjde viac ako cokonagache..........
pripustam vsak, kedze s ganache nerobim, ze sa mylim a oj vypocet nie je spravny vzhladom na pomer surovin cokognache, v tom pripade bude fajn, ak ma niekto opravi, aby som aj ja mala v tom jasno🙂

lawli
31. jan 2014

Moja dnešná tortička 🙂

arletty
31. jan 2014

wooooow 🙂

pipka
31. jan 2014

@lawli no kraasne si ju zvladla 😎

elamaslakova
31. jan 2014

@lawli krásna kabelka

elamaslakova
31. jan 2014

@nika1985 Nádherné tortičky
@chvapilu Tie čokoládové sú úžasné a tortička s traktorom nemá chybu
@ajka82 krásna tortička

elamaslakova
31. jan 2014

@ajka82 sú nádherné tie mafinky
@nika266 Ako živý je ten hrnček , perfektný a koláčik vyzerá úžasne
@mia114 Tortička je prekrásna , koník úžasný

jakelina
31. jan 2014

Můj poslední, takový klasický. Už mám i odevzdané, tak klíííííííííííííííd a pohoda 🙂

elamaslakova
31. jan 2014

@ejkula Krásne tortičky

elamaslakova
31. jan 2014

@jakelina krásna , veselá tortička

mysiatkoo
31. jan 2014

@sikag fu, krajky susim od oka - cca na 100st, skusam po nejakyx 8min, ak treba, tak este davam naspat do rury...

monikapo
31. jan 2014

No pre nasho-bratancovho Davidka... 🙂

anibas
31. jan 2014

@jakelina Jo - jo - aliexpres 😀 😀 😀 v práci mm už len tam nakupujú !!!!

laumi
31. jan 2014

ďalšia do zbierky 🙂 ešte stále nie tak dokonalé 🙂 ako Vaše 🙂 no snažím sa 🙂

darinkazv
31. jan 2014

žienky, prosím vás, viem, že mimo tému skupiny, ale kamoška ma poprosila spraviť pre jej brata na okrúhle narodky tortu. len oni nik v rodine nemajú radi poťahovky. tak že mám dať čoko polevu. viete poradiť, nejakú dobrú, s ktorou sa mi bude dobre lievať a potierať, aby netuhla ani moc rýchlo, ani moc pomaly?

ludkas31
31. jan 2014

len tak pre nas...skusala som nove pomocky, nic moc,ale chutilo..🙂

alca123
31. jan 2014

ahojte dievcatá...potrebovala by som poradit.. mám krém do torty - vanilkový puding + kyslá smotana...mozem to dať pod poťah? a ak áno mám tam do toho nadrobit aj zbytky cesta co mám alebo netreba? dakujeeem A teda korpus mám uz naplnený v chlade zajtra by som chcela poťahovať...ten krém po poťahovku je dobré dat asi tesne pred poťahom správne? kujeeeem za rady 🙂

martuska75
31. jan 2014

@aduskatt nie som cukrárka ale skúšala som zarovnávať len tak pre nás doma maslom aj tou čokoládou ale čokolády tam ide o dosť viac, ale je to aj o to krajšie. Máš pravdu v tom prepočte že maslo je drahé ale nemyslím že ho tam ide toľko ako čokolády (aspoň ja som určite nedávala ( ale samozrejme potom to nemalo také ostré hrany)

viera6
31. jan 2014

dievcata prosim vas nemate inspirácie na krstinovu tortu pre dievča a chlapca ,ale uz pre takých vačšich?dakujem

jakelina
31. jan 2014

@alca123 pod potah nemůže a potři máslem s cukrem a drobečky dnes, čím bude dort ztuhlejší, tím bude rovnější

akapulko
31. jan 2014

ahojte zienky prosim Vas robila ste niektora cyklamenovu farbu ako ju dosiahnem 😒 ruzova a fialova alebo???????????????????????????????????

aduskatt
31. jan 2014

@akapulko ruzova a kvapocka modrej

lucula73
31. jan 2014

@chvapilu tá čokoládová je bombová................prosím ťa,ako sa robia tie čokoládové guličky?viem že to tu už raz bolo,ale som si to vtedy nepozrela,teraz by sa mi to hodilooooooo
vďaka 🙂 🙂

kader
31. jan 2014

Ahoj holky, tak rok se s rokem sešel a tomu mému malému Péťovi už jsou 3 !!! A tak je zase řada na mamince, aby tomu svému miláčkovi upekla dort, dle jeho přání. Zadání znělo jasně-musí tam být dinosauři, sopka, stromy a jezero.
A tady je výsledek na zítřejší oslavu a jelikož byl Péťa u babičky, tak dort uvidí opravdu až zítra na oslavě 😀

ejkula
31. jan 2014

@elamaslakova jééééj ďakujem 🙂

anibas
31. jan 2014

@viera6 koľko rokov ? dvojičky ?

akapulko
31. jan 2014

@aduskatt dakovala 😵 😵

chvapilu
31. jan 2014

@lucula73 děkuju moc je to strašně jednoduché dáš jsi nafukovací balonek naplněný vodou do mrazáku,pak jsi rozpustíš čokoládu nej z lídlu 52% ničím neředit.zmrzlou kuličku jsi položím na skleničku a nanáším čokoládu libovolné proužky tak aby se spojily-ta okamžitě tuhne a pomalu otáčím až je kulička celá spojená a nechám odkapat zbylí led a je to hotovo,držím palce at se zadaří,

ferinka
31. jan 2014

Ahoj holky,prosím o radu,dorty potahuju,figurky dělám,už jsem se do toho dostala,ale co krajka??? Chtěla bych jí doma vyzkoušet,ale jak na to nejlíp,co je do ní nej??? Děkuju moc 🙂

lucula73
31. jan 2014

@chvapilu jej,to vyskúšam...........ďakujeeem...... 🙂