Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
4. feb 2014

@jakelina diky v miskach?

nika1985
4. feb 2014

ahojte neviete mi poradit piekla som mramorak z orechami nikdy sa mi to este nestalo ale strasne mi klesol a cvrkol sa idem piect novy ale teraz neviem kde je chyba lebo som piekla to iste v piatok len z mensej davky a v pohode. mam formu 25x25 a robila som z 9vajicok a 200g orechov miesto muky 😢

jakelina
4. feb 2014

@lokalistin ne v ráfku, píšu krátce, jsme na Chopku 😉

lokalistin
4. feb 2014

@jakelina jaj sorry, tak si uzivaj a dakujem pa

michaela3011
4. feb 2014

@nika1985 piekla si ho dlhsie ci tak isto ako ked si robila z mensej davky? to moze byt dovod... bol asi nedopeceny 😒

nika1985
4. feb 2014

@michaela3011 uz som ho rozkrojila dopeceny je. Ale nevadi zmenim to nemam urcene ktore poschodie ma byt ake tak z tohot vyrezem horne a upeciem nove bez orechov. Ale aj tak by som chcela vediet preco sa mi to stalo

michaela3011
4. feb 2014

@nika1985 tak nech sa ti dari 😉

michaela3011
4. feb 2014

@nika1985 a este ma napadlo, nemas v kuchyni moc chladno? ja ked som raz nechala korpus vychladnut pri otvorenom okne tak mi celkom dost klesol 😅 mozno dostal tepelny sok 😀

nika1985
4. feb 2014

@michaela3011 vies co ze nie lebo teraz som vytiahla mramorak ktory mal byt to vrchne poschodie a je ok ale asi ho dam do mrazu teraz mi ho uz netreba ked bude zrezavat ten orechovy asi to bolo tym ze je tazky alebo ja neviem uz este sa mi toto vazne nestal.Kazdopadne dakujem pekne idem si rychlo pochystat kym mala spi.

dagmarmustafa
4. feb 2014

@vlada111 Je to strasiak..ale da sa to vpohode.Ide to aj rychlo, len treba mat vsetko dopredu nachystane, vsetky "nastroje" suche (bez kvapky vody) a hlavne ziadne pobehujuce deťurence okolo.Robila som taliansky recept-kde do vyslahanych bielkov ide vriaci cukrovy rozvar.Ked budem mat cas, hodim aj recept.No myslim ze mi to vyslo..aj krem bol uzasny.

vlada111
4. feb 2014

@dagmarmustafa recept uvítam, ak máš iný ako kávový, budem rada. To je príchuť, ktorú ja nemusím ☹

vlada111
4. feb 2014

@maya30 už sa teším na tú tortu v tvojom prevedení 😉

maya30
4. feb 2014

@vlada111 to bude az v aprili, dufam ze si to nerozmysli 😅

zuul
4. feb 2014

dievcata potrebujem poradit, ktore robite cokoladove torty.
@pristela
@lamps
@mamina78
mam cokoladou poliat tortu, ale potrebujem ju potom hotovu nakrajat na kusky. aku coko mam dat, aby sa mi nelamala ale pekne krajala? ani boky nechcem davat cele kusy lebo by sa mi to asi lamalo.
myslite, ze ked dam vela cery a malo coko bude sa to dobre krajat a zatuhne to? a staci ked zhora budem liat coko? ked to stecie na boky nebude to velmi skarede?

dakujem vam za vsetko.

lamps
4. feb 2014

@zuul obaľ si boky torty do papiera na pečenie, aby ti čokoláda nepostekala po bokoch torty. Keď potrebujem, aby sa čokoláda dobre krájala a nelámala sa, dávam do nej olej. Normálne ju rozpustím a dám do nej tak "od oka" trochu oleja

zuul
4. feb 2014

@lamps adka dakujem ti. dakujem ti. takto urobim vrch a co boky? ako ich potom vyrovnam s tou teplou coko? sa bojim, ze keby som robila tie boky na papier a prilozit, to sa mi bude lamat 😕

zuul
4. feb 2014

@lamps teraz premyslam, ze by som dala na boky torty napr. tycinky alebo len nahadzala nastruhanu coko? alebo co sa tak este dava na boky?
dakujem dusicka.

lamps
4. feb 2014

@zuul keď si dáš čoko na papier na pečenie, potom ju dáš do chladničky tak, aby stuhla ale nebola ešte úplne stuhnutá, tak sa ti lámať nebude. Do tej čoko na boky torty by som ale olej nedávala, aby pekne držala tvar. Ja si aj čokoládovú tortu pekne vyhladím boky a až potom dávam na ňu čokoládové mantinely

zuul
4. feb 2014

@lamps adik ked ju potom budem zhora krajat nepolame sa mi ten bok?
a co davas pod coko? lebo je ked som minule dala korpus s maslom, vobec sa mi ta coko neprilepila, odstavala a pri krajani uplne odpadla.

lamps
4. feb 2014

@zuul môžeš dať aj nejaké čokoládové tyčinky alebo boky obsypať čokoládovými hoblinkami a čokoládovú tortu treba krájať teplým nožnom

lamps
4. feb 2014

@nika1985 pri mramoráku sa mi to stalo tiež už zo dvakrát, tiež netuším prečo ☹ a všetulinko to naj...., naj..., naj... k dnešným meninám

zuul
4. feb 2014

@lamps dakujem ti. to viem ze horucim nozom, no pred cokoladovymi mam respekt.

lamps
4. feb 2014

@zuul aj ja mám z nich vždy obavu, ako to dopadne 😀

denisak77
4. feb 2014

@maya30 to ty dáš ľavou zadnou,ty iné veci dokážeš.Aj ja som mala objednávku na presne túto,ale bola to rodina ,tak som ju od nej odhovorila ,netrúfla som si.

pristela
4. feb 2014

@pipka rob si prdel zo mna 😠 😠 😠 😠

inak holky v lidl super cena za 10m celofanu 0,99€

nika1985
4. feb 2014

@lamps dakujem velmi pekne aj Tvojej Veronicke vsetkucko najlepsie 😉

lamps
4. feb 2014

@nika1985 ďakujem a odovzdám 😅

dagmarmustafa
4. feb 2014

Macarons

200 g mandľovej múky
200 g prášk. cukru
200 g kryšt.cukru
50 ml. vody
150 g bielkov
Bielka oddelíme od žľtkov asi 2 dni dopredu.Vyberieme ich 4 hodiny pred samotnou pripravou macarons.Mandľovú múku a práškový cukor poriadne premiešame a dáme do misy.
Urobíme cukrový rozvar: do hrnca dáme kryštálový cukor a vodu-varíme až do 118 st.Celzia.(Kto nema potravin.teplomer-tak zhruba 4 min. od prveho zovretia)
Medzitým oddelíme polovicu bielkov a primiešame ku zmesi cukru a mandľovej múky.Bude to hustejšie cesto.
Druhú polovicu- šľaháme na sneh+ hneď ako je rozvar hotový-vylejeme rozvar do vyšľahaných bielkov.Mixujeme ešte 5 minút.
Vyšľahané bielky pridáme ku zmesi .Pridáme potravinársku farbu (najlepšie gelové od Wiltonu) .
Cesto musí stekať z varechy.
Naplníme cukr.sáčok a na plech+ papier na pečenie robíme 3 cm kolieska.Buchneme plechom o stôl(kvôli bublinkám) a necháme odstáť minimálne 40 minút-musia zaschnúť. Pečieme pri 160 st.C. 12-15 minút.

Nie je to zlozité,len si treba dopredu vsetko pripravit a misky+ pomôcky na pečenie nesmú byť mokré!Total všetko suché.A bielka -čo sú 2 dni odstáte, držíme pri izbovej teplote-nie v chladničke.

A ešte kávový krém:
100 g bielej čokolády
100 ml. smotany na šľahanie
25 ml. silného pressa
70 g zmäknutého masla
Čokoládu nalámeme do misy,uvaríme presso+ privedieme do varu smotanu a všetko nalejeme na čokoládu.Dobre premiešame a necháme vychladnúť(najlepšie z večera do rána).Potom vyšľaháme s maslom.

dagmarmustafa
4. feb 2014

Možete mi niekto poradiť? Idem robiť tortu: čokoládový krem(maslový) + parížsky krém s ovocím.A práve o to ovocie mi ide. Môžem dať na každú plnku mrazené ovocie lesnú zmes z Lídla? Nepustí to mrazené ovocie potom vodu? Alebo aké ovocie by ste mi Vy odporučili? Dakujem. 🙂

adrika202
4. feb 2014

@dagmarmustafa na čokoladovy krem su dobre aj višne ,alebo banány ,ja davam aj maliny ,lesne som este nedavala ,to je take kyslejsie 🙂