Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
10. feb 2014

@nika1985 , @lucula73 áno jedléobrázky.sk ti pošlú v pohode .

sticker
10. feb 2014

@aduskatt Adi, ja som bola doteraz v tom, že pribináčik sa robí - jedna šľahačka a jeden tvaroh, ale ako som čítala tvoj popis, tak mám v podstate 3x tvaroh a iba jedna šľahačka... To stačí? Nie je to moc husté? A šľahačku vyšľaháš aj so stužovačom, potom tvaroh a potom olé? Alebo nedávaš stužovač do šľahačky? Ja bez stužovača nedokážem vyšľahať 😒

aduskatt
10. feb 2014

tak ale ked davas aj jahody, nemusis tolko slahacky, o to menej minies Creme ole🙂, neslaham so stuzovacom, na to tam sluzi Ole...ja dam do misy tvaroh, smotanu, cukor, jahody, premiesam, aby to bola nednoliata zmes a potom sypem ole a slaham, za minutku hotovo

nika1985
10. feb 2014

@mimcak ,@lucula73 dakujem uvidim co do vecera vymyslim ak nic tak objednam dakujem pekne

nika1985
10. feb 2014

Baby prosim babka je diabeticka takze to som uz poriesila namiesto cukru ak sa mi podari zohnat pouzijem sorbit v prasku ale dalsi problem je ze ona nesmie ani nic maslove proste nic mliecne takze jedine co mi asi pripada do uvahy je puncova tortusa a po obvode coko to moze ale ak mi to tam bude drzat ked to nemozem obmaslovat ani nic dzem do puncoveho pouzijem samozrejme dia teda hadam zozeniem 😒 ale asi mi tie mantinely iba potreta tortusa z dzemom drzat nebudu a na holu kedze to bude puncova sa bojim bude to mokre a nechyti.neviete mi poradit nejako uz dva dni rozmyslam googlim a stale nic jaj preco si ja vzdy vymyslim somarinu

timuss
10. feb 2014

@nika1985 a namiesto čokolády použiť piškóty? alebo by to bolo moc jednoduché? alebo ešte urobiť normálne mantinely z masla a upozorniť babku, aby to nejedla...nebola by to asi taká tragédia, či?

timuss
10. feb 2014

@nika1985 ešte ma napadlo, že mama robievala takú tortu višňovú tortu, že si na plnku uvarila šťavu z jedného višňového kompótu s vanilkovým pudingom plus nejaký cukor a pridala vykôstkované višne....síce na to dávala šľahačku, ale myslím, že aj bez tej šľahačky, povedzme s čokoládovým korpusom by to mohla byť mňamka...mlieko tam nie je, a torta by nebola moc mokrá a na bok by si mohla dať čokoládu asi aj bez mantinelov...ale to je len moja úvaha, neviem, či by to fungovalo 😝

adrika202
10. feb 2014

@nika1985 ja objednavam z natortu.sk a pride za dva dni 🙂

dm1
10. feb 2014

zdravim sladulienky moje 🙂 Vas tu zanedbavam ale nestiham vas obcas nakuknem a neskutocne nadhery tu pridavate normalne profi toretky so vsetkym co k tomu patri 🙂. Ja som mala min.tyzden po dlhej dobe 2 torty. Tu s mackom som musela prisposobim tej zvlastnej sviecke co si dodal spoluziak :o a slivovicu brali nasi na oslavu kde isli

dada2007
10. feb 2014

@nika1985 sorbit som kupila v TO v Coop na námestí a tiež v Bille.....len pre info 😉 ja som vtedy použila aj dia čoko, dia džem...

nika1985
10. feb 2014

@dada2007 jej super dik ja som chcela ist zajtra hladat po zdravienke

nika1985
10. feb 2014

@timuss toto ma tiez napadlo ale zas robit jej ovocne zele s piskotou no neviem bez slahacky alebo tvarohu mi to pride take nejake ci?

nika1985
10. feb 2014

@timuss
@timuss dakujem baby tak asi to spravim tak ze puncak z umelym sladidlom plus dia dzemik na vrch dam ovocie na to zelatinu a dookola dia piskoty dakujem za rady dufam,ze to bude dobre teraz mi ani nejde o to aby to bola nejaka extra krasna tortusa ale o to aby mala babka radost ked ju vidim pri kazdom kolaci ako smutno hladi ze si nemoze nic dat tak som jej slubila ze nieco pre nu vymyslim. Dneska som pocula ze bude asi velka oslava tak by som to spravila ako vrchne poschodie a dole spravila nieco pre ostatnych s coko mantinelmi aby to ako tak ladilo. co myslite bude to ok?

jakelina
10. feb 2014

Holky v Lídlu levné mascarpone 😉

evikj33
10. feb 2014

Všem šikulkám děkuji za palečky a podporu i když to opravdu na ukazování nebylo. A přidávám páteční domácí pokus 😅

sticker
10. feb 2014

@adrika202 Ochutnala som korpus a je naozaj super. Naozaj je o poznanie jemnejší, ako klasický čokoládový... bože, to bola dobrota.... Ešte že bola suseda taká milá a torta sa jedla u mňa 😀 Tak sa mi ušli dva kúsky 😝 😅

pipka
10. feb 2014

@jakelina mam nakupeneeeeeeeeee 😎 😀 😀 😉 dnes nabehla vyplata...a hned som nabehla ja..do Lidlu 😀 😅 a sup tam 60€ 😝 🙄 😅

dm1
10. feb 2014

@pipka ja som tiez bola kupit ako nahodicka robim akruat na stredu mascarpone krem 🙂

adrika202
10. feb 2014

😀 😀 😀 ja som práve dopiekla 🙂 len som ešte chcela ,že ak pečieš na kila tak pozor lebo on je dosť ťažky co sa vahy tyka 🙂 🙂

adrika202
10. feb 2014

@pipka mne ešte ani nenabehla a šup ho tam 80 ečok na suroviny na torty :D :D ale ja beriem zálohy na torty bo inak by moje deti jedli len muku ,cukor,tvaroh,maslo,čokoladu :D

sikag
10. feb 2014

@nika1985 ja ti odporucam piskot a miesto plnky daj ovocie v "zelatine" - kompotova stava so solamylom. namiesto masla mozes pouzit heru na obmaslovanie, alebo skus ganache - cokolada, smotana rastlinna

nika1985
10. feb 2014

@adrika202 to mas dobre vymyslene aspon vies ze po tortu si pridu ja som teraz tak trpla objednavala to jedna baba pre svagrinu a potom ta svagrina no bolo to cele take divne som sa bala ci pre nu vobec pridu.

adrika202
10. feb 2014

@nika1985 no predtým km som nebrala zálohy som tiež pár krát trpla či si prídu ,ale hlavne ten nakup surovin zaťažoval moju penaženku ,a kedže ja žijem s deťmi len z mojho príjmu tak som si povedala dosť a beriem zálohy a napočudovanie ludia s tym nemaju žiadny problem ... velakrat mi vyplatia rovno celu tortu dopredu :D

aduskatt
10. feb 2014

tiez beriem zalohy - odkedy som rozdavala tortu po susedoch.........

pipka
10. feb 2014

@adrika202 tak ja zatial neberiem..ale asi je to tiez len otazkou casu...ale teda teraz peciem pomenej ako kedysi, uz sa to neda odkedy robim 😅 😉

ale prva neprevzata a uz aj budu calovat aj znami aj neznami 😅 😝

pristela
10. feb 2014

Holky ja vam tie zalohy aj zavidim , u mna nemoznee, som vzdy od nich daleko a tahat ich sem ku mne narocky len kvoli zalohe, by ich tortusa vysla draho :P no a na ucet posielat je jasne ze nemyslitelne duplom , takze ja sa len modlim , ze ak mi nejaka tortusa zostane 😎 tak dufam ze aspon nejaka slahackova 😀 😀 😀 maslova by veru neviem kam letela u nas 😝
@pipka aach zena, nechces nakupovat aj mne ?????? kolko my nechame kazdy tyzden v potravinych je neskutocneeeee ☹ ☹ ☹ ☹

@dm1 mne poslednu dobu furt objednavaju mascarpone 😖 šááák este ze sa mi zacalo s nim "dariť" 😠

adrika202
10. feb 2014

@pipka ja zas stale viac a teda tiež popri robote ,ale mam vyhodu žiadny chlap mi tu do toho nefrfle ,že som zarytA len v tortách a že je tu stale neporiadok a taaaak,ved oni si vždy niečo najdu ..a toto mne absolutne nechyba 😀 a ja teda ten prijem z tort potrebujem...

adrika202
10. feb 2014

@pristela mne tí čo su zdalej posielaju na učet 😀 jasom nekompromisná ,nie je záloha nepečiem 😀 😀

pristela
10. feb 2014

@adrika202 no ja mam ucet prisne sledovaný štátom 😀 😀 a taktiez keby niekto neprajny co to posielal to už sa tiez da chapat ako dokaz i ked pecieme len rodine za suroviny 😀
@dm1 @pipka baby a po kolko je v lidly mascarpone? ci sa mi tam oplati trepat kvô,i nemu bo v kaufe je furt za 1,45€

pipka
10. feb 2014

@pristela 1,11€ 😉