Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
10. feb 2014

@pristela šak poslal len na suroviny 😀 😀 😀 ale jaska ,chapem ,no je to jeden z 20 co poslu na učet a ten nemam na svoje meno 😀 😀 😀

aduskatt
10. feb 2014

@pristela Žanet, tiež nesedím doma stále, aby mi prinášali zálohy, takže na účet

pipka
10. feb 2014

@adrika202 tak mne uz tu tiez ziadny nefrfle 😀 😀 😅 trvalo mi to sice, ale uz som prisla na to ako je mi supeeer 😅 😅 😅 😀
a teda ja moj plat tiez nic moc 🙄 takze kazdy bubak navyse sa hodi..ale zas nestiham to uz , a nechcem byt otrokom , nespavat a deti odsuvat..takze uz max dve tyzdenne, to je strop 😉

aduskatt
10. feb 2014

@pristela existuje také, že vkladná knižka🙂)) tam máš dokonca výbery a vklady a vedenie zadara a nic nemas sledovane🙂

gumidekmomo
10. feb 2014

ahojte kocky tak pridavam dalsi moj vytvor ta vrchna bola ovocna a asi som ju malo obtrela alebo trochu sadla ale hlavne ze chutila 🙂a spodna bola cela coko

dm1
10. feb 2014

@pipka @pristela a ostatne ten mascarpone krem robite tento?

Mascarpone krém od Mizulienky
v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny

a este ako tam dam stuzovace ked je to ztuhnute po vychloadnuti? staci mi toto mnozstvo do 3kg torty? tak cca. 24cm a iba 2x plnene?

laumi
10. feb 2014

Žienky, prosím nejakú tapetku na tortu pre 10 r.chlapca. Motív nejaký bojovníci ( Habbit), hrad, meče .... Prehľadala som google no nič pekné a jednoduche 🙂 som nenašla

pipka
10. feb 2014

@dm1 ano dani, ja presne takto 😉 davam ale tri milky na dve slahacky, a po vychladnuti najprv mixnem sekundu potom nasypem ztuzovac a pak domixujem 😉

do 3kg torty klasika okruhlej je to presne 😉

sticker
10. feb 2014

@dm1 Ja som robila presne podľa tohto receptu a bol výborný. Vytiahla som hrniec z chladničky, šľahala a prisypávala stužovače. A podľa mňa by to mohlo stačiť na 24 priemer. Ale ja som amatér, tak radšej počkaj, čo baby poradia 🙂

sticker
10. feb 2014

Baby, ja sa chcem opýtať na ten sorbit..... Koľko sa toho dáva miesto cukru? Mám si do piatku premyslieť, či spravím tortu pre diabetičku..... Tvaroh sa celkom dá, nemá veľa jednotiek, tak by som možno spravila pribináčkovú plnku, len neviem čo s tým sorbitom... Ďakujem

dm1
10. feb 2014

@pipka
@sticker dakujem kocky ja som ho robila len raz a veru uz si nepamatam :p

pristela
10. feb 2014

@dm1 neboj s bielou coko to nebudes mat tuhe ako s desiatimi 52% 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@aduskatt joooj ked kontroluju tak uz šícko čo más 😅 😅 😅 ale tak ja zatial klopem na celo ,sem tam mi poslu ale iba na velke svadobky, bo to by sme nepojedli ani slahackove 😀 😀 😀

aduskatt
10. feb 2014

@pristela tak si ju otvor na dieta🙂)) to mozes

jakelina
10. feb 2014

@pristela zlatko mě nikdo účet nekontroluje, můžou mi posílat zálohy ty tvoje tetušky 😀 😀 😀

aduskatt
10. feb 2014

@jakelina to bolo dobreeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
10. feb 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 velice dobre vymyslene 😀 😀 aj mne moozu @pristela zena moja 😅 😀

timuss
10. feb 2014

@nika1985 určite to bude ladiť, prečo nie, však nemusí byť každá torta poťahovaná 🙂 a babka je teda ukážkový diabetik, že vôbec nezhreší a len pozerá na tie zákusky....to mi pripomenulo, ako som raz zažila babku diabetičku na centrálnom príjme s cukrom v nebi a čo jedla babička? no penovú tortu...a koľko..no celú!!!! 😅 😀 😀 😀

michaela3011
10. feb 2014

baby ja som takaaaa happy 😵 na 14.2. mam objednane 4tortuchy a siiicke to te torty nadiktovane, ze co a ako 😅 se z toho asi pobleju 😀 jedine stastie, ze mam 12. a 13. volno a trufam si to stihnut 😀 len horsie to bude s nasou mini "internatnou" chladnickou 😅 som uz aj tomu mojmu povedala, ze nech nic zbytocne nekupuje do chladnicky, ze to tam musime potom siiiicko napratat 😀

a ked pisete o tom nakupovani, tak dnes som bola tiez vo velkom nakupovat 😀 namna pozerala ta pani za kassou, ze ci som chytila nejaky povianocny abstak, ze tolko cukru a muky nakupujem 😀

jakelina
10. feb 2014

@michaela3011 já už se ničemu nedivím, já nakupuji hodně jídla i domů, je nás šest a občas někdo navíc, teda každý víkend je tu nějaká kočka od kluků a do toho na dorty suroviny. Už se mě teta za pokladnou ptala, jestli nakupuji pro pionýrský tábor. Já všechno po 8 kusech, aby se doma nehádali. 😀 😀 😀

pristela
10. feb 2014

😀 😀 😀 😀 😀 cha baby moje, tie zalohy by nestihali dorazit ku vam 😝 😝 teda nas nieje doma ako u @jakelina, ale vzdy tlačíme dva plne nakupne vozíky 😝 😠 😠

michaela3011
10. feb 2014

@jakelina ja som nikdy nenakupovala vo velkom, no dnes som si povedala, ze zacnem efektivnejsie nakupovat 🙂 inak vzdy som len prebehla od vchodu ku pokladni a bez kosika alebo vozika 😀 som si to len tak veselo do narucia hadzala 😅 😀 inak tu u nas je bezne kupovat vo velkom, nemci toho hooodne pojedia 😅 😀 a pritom same zbytocnosti kupuju 😖
inak a kam to potom vsetko napraces??? 😀 nakupovat pre osem ludi teda neni sranda 😅

dada2007
10. feb 2014

AKCIA

kryštálový cukor ....Billa.....od stredy 12/2 za 0,74
maslo červené......Tesco....tiež od stredy....1,29

dada2007
10. feb 2014

a k nakupovaniu.......tiež mám pocit, že vela minieme na potraviny(jasné, aj tortové nákupy sú tam).....a to vajíčka, zavaraniny, bravčové mäso, ovocie a zeleninu(cez leto) máme od našich z dediny....ale aj tak. A fuj! všetko ide stále a stále hore!!!! kokos 😠 😠 😠 😠 😠

dada2007
10. feb 2014

@nika1985 nemáš za čo moja 😉

pipka
10. feb 2014

Tesco ma aj praskovy cukor teraz v akcii 0,94€ / kg 😉

pipka
10. feb 2014

inak hovorte mi o nakupoch 😅 🙄 ja som sama s detmi...a dnes 60€ v Lidli a zajtra mam objednany nakup z Tesca za 45 🙄 ty kks, to je des...dva dni a stovka v pr..i 🙄 🙄 😝

dada2007
10. feb 2014

@pipka od kedy ? do kedy? ......teda pýtam sa preto, aby som sa tam vedela v danom termíne dostať........

pristela
10. feb 2014

@dada2007 pche, nedavno bolo v telke v spravach ze slovaci su spokojny lebo potraviny uz dlho nesli cenovo hore, aj anketu medzi ludmi davali 😕 ja som kukala ako puk odkial su tí ludia bo u nas ide kazdy mesiac nieco hore 😠

dada2007
10. feb 2014

@pristela fakt nechápem 😝 😝 😝 😝 😝

pipka
10. feb 2014

@dada2007 fuu moja, dnes som si naklikavala nakup a videla som, ze je v akcii, tusim do 12.2. 😉
ale idem ti to presnejsie kuk 😉