Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
13. feb 2014

moje tortuše,pridávam poskromne 🙂
Tá čokoládová bola naša minulý víkend ešte a tá so srdiečkami total narýchlo zbuchaná pre detičky na onkologiu,mala byť povodne s lienkami,ale keďže zajtra valentin,tak že srdiečka 🙂

a skúšala som ten acidkový korpus,ale tá torta je nenormálne ťažká,to by som na váhu nemohla robiť 🙂

puckalucka
13. feb 2014

Ahoj šikulky, chci se optat, dá se nějaká šlehačková náplň použít do potahovaného dortu?

vlada111
13. feb 2014

@pipka no to je dosť obmedzujúce, lebo ja sa rozhodujem spontánne. Ale veď nejako sa dohodneme, neboj 😉

mimcak
13. feb 2014

@puckalucka do torty môžeš použiť akykolvek krém,len priamo pod poťah nie! Tam malovú plnku najlepšie vyšľahať maslo s cukrom a odrezky ja dávam ešte k tomu aj nutelu.

sticker
13. feb 2014

No baby, ja pečiem tiež stále iba z práškového, ani ma len nenapadlo dávať kryštálový... 😕 Ale teda najbližšie skúsim, keď to tak chválite 🙂

puckalucka
13. feb 2014

@mimcak Děkuju za odpověď a náhodou na něco odzkoušeného šlehačkového nemáte recept/odkaz?

vlada111
13. feb 2014

@ejkula uf moja, sklamem ťa. Na takéto ako píšeš by to nebolo. Je to akokeby papier, trhá sa to dosť a poťahovať by sa s tým určite nedalo, len nejako položiť a zalepiť. Ledva som tie uši nalepila, už sa mi išli lámať. Je to krehunké, tenunké, no papier cukrový. Akurát tým tá majiteľka cukrárne mala urobenú kebelku lui vuitton, ale to len dala rovno na predok kabelky, tam to šlo. Ešte by sa to dalo dať možno kol dokola na potiahnutú tortu, ale zase spoje by bolo vidieť, lebo to bolo vytlačené na 4A a minula by si toho asi dosť. Kde bývaš? Ja mám ešte nejaký pás toho, by som ti to mohla dať na skúšku.

vlada111
13. feb 2014

@sticker @pristela ja dávam kryšt. dlho, odkedy som nemala práškový a nemala som inú možnosť 😝 Už sú to hádam aj roky.

aduskatt
13. feb 2014

Babenky, nemate niektora prosim vas formicku na babatko, ktore ma po vyklopeni hlavu otocenu doprava?

blcha
13. feb 2014

babulky slaham mixujem miesam a tak ma napadlo ze by som robim kombinaciu rafaelo krem a orechovy korpus keby som tam este pridala posekane opecene vlaske orechy ci myslite? a ako ich tam mam dat primiesat do plnky ?

pralinka25
13. feb 2014

ahojte. musim sa vam vyzalovat lebo uz som uplne zufala 😢 😢 😢 😢 😢

vcera vecer som piekla korpus zo 4 vajec mramorak furt ho peciem rovnako. piekla som ho standardne ako vzdy aj bol dopeceny na spajdlu sa cesto nelepilo a ked som ho vytiahla splasol na placku
tak som upiekla dalsi zmenila som muku a zvysila stupne a nechala ho o stvrt hodinu dlhsie vytiahla a splasol rovnako aj ten. toto je moja 59 torta a ja vazne nechapem kde je chyba. este mi ostava zmenit vajicka. mala som normalne cerstve velkost L
rano som upiekla dalsi uz treti nechala som ho tam este dlhsie a piekla ho na 160 stupnoch hodinu a pol (predtym som piekla na 150 stupnov 50 minut.) dnes mam plnit tortu a ja nemam korpus :( minula som 12 vajec a ja netusim kde je problem.

halienka
13. feb 2014

Babky, čítam, že pečiete len s krýštálovým cukrom, ja často robievam čokokorpus, a tam je v recepte prášk. cukor, už ma to tiež napadlo, že sa to tým predražuje, samozrejme aby bol dosť veľký tak je zo 6 vajec, pričom bežne piškótu robím s 5 vajec. Môžem aj v tom recepte použiť kryštál. cukor? Tu je recept: Čokoládový korpus
6 vajec
240g práškový cukor
250g hladká múka
prášok do pečiva
100g čokoláda na varenie (rozpustiť)
100ml olej
100ml voda
z bielok vyšlahať sneh, žltka vyšlahať s cukrom do biela, pridať rozpustenú čokoládu, olej, vodu a nakoniec múku s pr.do peč., ručne metličkou vmiešať sneh, piecť pri 150stupňoch

To by bolo super, keby sa to dalo zameniť za kryštál 😵

@aduskatt ja mám také bábatko s hlavou na pravo 🙂

lokalistin
13. feb 2014

@pristela
@dada2007 ja davam do vsetkeho krystalovy, len na kakaovy mam recept s praskovym a moje korpusy su uplne jemnuke-niekedy az moc, ked chcem 3D potrebujem tuhsi ale sem tam je aj suchy, presne tak isto robim asi zalezi aj aku naladu ma truba 😉 ( no teraz neviem ktora 😀)

aduskatt
13. feb 2014

@halienka take to klasicke s vystrcenym zadockom?

aduskatt
13. feb 2014

@halienka jejda, sak jasne, ze hej, sa pytam, ako keby som ho nevidela na Tvojich tortach, xixi

lokalistin
13. feb 2014

@aduskatt aj ja ho mam, preco?

dada2007
13. feb 2014

@lokalistin možno alebo teda isto záleží aj od múky 😉 neboj, trúba(aj jedna aj druhá 😅 😉 ) je isto v poriadku

aduskatt
13. feb 2014

@lokalistin lebo ja mam len opacne a bude mi na tortu treba jedno tak a jedno tak...........a je pravdepodobne, ze krstinovu pre dvojky nebudem robit tak casto, aby som kupovala dalsiu silikonku🙂 tak skusam, ci sa na mna stastie usmeje a niektora dobra dusa ma zachrani🙂

lokalistin
13. feb 2014

Ach boze to je zakon schvalnosti, furt robim v mekaci len v nedelu, niekedy sobotu a nedelu a nemam ziadne torty, teraz tento tyzden 2 torty musela som robit aj v utorok a stredu aj cely tyzden este aj druha robota a este aj chora a buduci tyzden 3 torty a musim ist kazdy den do mekaca plus do roboty, no je toto normalne- to jak naschval

woman04
13. feb 2014

@mamina1978 dlho som ťa nevidela ☹ ..my sme takýto šok zažili nedávno s maminou,okrem kopu iného,ešte aj cukrovka..najväčšia sranda,že ona sladké moc nemusela a ako som robila malému na narodky,že má chuť na sladké 😀

lokalistin
13. feb 2014

@aduskatt jaj aha no ja som daleko, tak moc nepomozem

jakelina
13. feb 2014

@pralinka25 zlatko fakt nevím, já to moc nedělám nemám ráda v korpusu olej. Zkus ten můj z celých vajec, vždy se mi povede

lokalistin
13. feb 2014

@pralinka25 no nic prijemne, ale tiez neviem v com by to mohlo byt, ja som moj vcera tiez kukala, lebo som rychlo chcela hodit do truby druhy a ist kukat bachelora a som ho po 40 minutach vytiahla sa mi to zdalo moc rychlo upecene a kukam, ze stred ide dole, take nervy som chytila, ale nastastielen trosicku

aduskatt
13. feb 2014

@lokalistin ja viem, ze si daleko, ale tak pytala si sa, tak odpovedam🙂)) sak Ta neodbijem🙂))

lokalistin
13. feb 2014

@aduskatt no ved este aby si ma ignorovala 😉

aduskatt
13. feb 2014

@lokalistin by som si nedovolila🙂

pralinka25
13. feb 2014

@jakelina je v receptoch? viem ze si ho sem davala uz tisic krat aj som si ho ukladala ale neviem kam. asi mi fakt ine neostava len skusit ten

jakelina
13. feb 2014

@pralinka25 ano je

jakelina
13. feb 2014

@pralinka25 jsem v práci, moc nemůžu psát, když ho nenajdeš, tak ti ho napíšu 😉

pralinka25
13. feb 2014

@jakelina dakujem ked pridem domov spravim ten lebo ma uz nacisto odvezu. mozem zavolat susedov na gulickovu brigadu z toho cesta co mi trci doma 😀