Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
31. okt 2010

@reruna ďakujem, no fakt som ho odflákla 😒 Tento týždeň somm mala dve torty a tak sa mi nechcelo do tejto pustiť, ale už je skoro celá zjedená, aj to som musela sznátora brzdiť, nech nechá aj mladšiemu, lebo bola bezlepková.

@benjik jej ty sa máš - ja by som sa tak chcela dostať k takej super chlebovej múke - tuším budem na nete hľadať nejaký mlyn, kde predávajú múky
dyňa krásna
@vinka myslím, že je to patchwork

nadulici
31. okt 2010

caute.... 🙂

benjik
31. okt 2010

@reruna díky
@zlatat děkuji,no peče se z ní suprově. A vanko- ten vanilkový krém je úplně boží,jen ho rozmícháš ve vodě a on zhoustne,že v něm stojí lžíce.

nadulici
31. okt 2010

dakujem babam za recepty na kokosovu plnku, robila som aj verziu lahku so smotanou- mnam, tu som dala na spodok....a aj maslovu plnku, recept je od zdenalicky, tu som dala do kokosov
.....

ajka82
31. okt 2010

Ahojte baby, pocula som, ze su tu velice sikovne cukrarky 😉 Chcem sa opytat ci sa tu najde nejaka baba, co robi aj svadobne torty na objednavky 😅 ... my sme dnes boli v restike dohodnut menu na veceru svadobnu, chceli sme od nich aj torty, lebo maju aj vlastnu cukrarku, ale vraj ta je uz 2 tyzdne PN a nevedia ci bude robit...to nam daju vediet max do utorka obeda ci nam tortu urobia alebo nie...
keby nam volali, ze neurobia, tak by som chcela niektoru z vas poprosit, ci by sa na to nepodujal, najlepsie z BA... svadbu budeme mat 6.11. ...ja by som sa isto potom v utorok ozvala ze co a ako

vinka
31. okt 2010

@nadulici krásne torty.Ako si urobila tú krajku na spodku?špáradlom? 😕 Mne to tak pekne nevyjde 😒 Baby ako mám urobiť papučky na krstinovú tortu? 😕

sse
31. okt 2010

dakujem dievčence 🙂

tilly24
31. okt 2010

je tu niekto kto vie robit marcipanove ozdoby na torty?

fukylove
31. okt 2010

@vinka - zatial lepim iba tento jeden link - pod obrazkom je navod... mala som aj lepsi, len ho musim pohladat, dufam, ze som si ho ulozila 😒

http://www.peceni.info/capacky-botasky

vinka
31. okt 2010

@fukylove No a presne také nechcú.Chcú také sandáločky dievčenské 😒

vinka
31. okt 2010

@tilly24 no vieme tu a čo potrebuješ?

fukylove
31. okt 2010

@vinka a predsa som nasla 😀

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/papucky-sa...

dufam, ze pomoze... ja ked som robila svoje prve, tak som si sablonu urobila z papiera a strihala, kym som nebola max. spokojna 😀 a az potom vyrezavala z MMF 🙂
a takto vyzerali 😀

alex21
31. okt 2010

@vinka myslis toto co je na fotke
To je patchwork: http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

vinka
31. okt 2010

@fukylove no presne tie som chcela.Lenže tam je to tak blbo napísané tie velkosti.Ale budem musieť si to prispôsobiť sama podla toho.
@alex21 presne toto chcú.dakujem za pomoc.Baby a ked majú jesennú zlatú dá sa to použiť na malovanie miesto zlatej? 😕 Nebude to moc tmavé? 😕

tilly24
31. okt 2010

taketo nico by som potrebovala, len toho macka, alebo tu lienku

vinka
31. okt 2010

@tilly24 macko bude z hmoty ale lienka bude z punčoviny alebo z tortičky malej.To nieje len z hmoty.A chceš poradiť ako nato?

nadulici
31. okt 2010

@vinka dakujem...ja robim s vareskou, alebo stetcom, ide to lahko....

fukylove
31. okt 2010

@vinka ked som robila tie svoje prve - spodok som si obkreslila podla capacky Sebkovej... vrch vzadu je vlastne obdlznik, predok taky polkruh vykrojeny a to, co je ako "pracka" je zase tenucky obdlznik 😉

vinka
31. okt 2010

@nadulici no skúsim to aj ja ak nezabudnem.Mne sa to trhá špáratkom. 😒

tilly24
31. okt 2010

@vinka jasne , preto tom tu pisem, ze neviem ako to urobit, zatial dakujem.

nadulici
31. okt 2010

@vinka nic si z toho nerob, sparadlom to ani mne neslo...drzim palce, aby sa podarilo...

zlatat
31. okt 2010

@tilly24 podľa mňa je tá lienka z tortičky - upečené v miske, punčoviny by tam išlo hodne a neviem, či by to bolo chutné

tilly24
31. okt 2010

no aj ja si to myslim, ale to by som piekla normalne v nejakej plechovej miske ?

nadulici
31. okt 2010

@tilly24 ja by som si upiekla korpus na plechu, nasla misku velkosti aku by si chcela velku lienku, vykrajovala by som si postupne kolieska korpusu od majmensieho, ktr by islo na spodok, dala krem, vykrojila vecsie koliesko korpusu atd..nechala by som dobre v chladnicke stuhnut, vyklopila, potrela natenko kremom a potiahla....a mas to uplne bez puncoviny a kila kremu navyse....
ja som tak vlastne teraz robila tie kokosove orechy a islo to v pohode, keby som mala robit znova, tak robim rovnako....

lucula73
31. okt 2010

pekný večer

dievčatá a poradíte prosím aj mne?že či sa hodia také papučky na krstinovú tortu aj pre 10 mesačného chlapčeka?myslím tým,že keď už neni také malé mimi ,ako sa bežne krstia..... 🙂
a pre 3 ročné dievčatko na krst? 😕 ...ideme krstiť mojho syna a moju neterku a ja neviem,čo dať na vrch torty 😠 🙂
ďakujem.

nadulici
31. okt 2010

zabudla som napisat, ze som si dala sacok najprv do misky, aby sa to dalo po stuhnuti vyklopit....je mi jasne, ze to baby viete, ale pre istotu pisem aj blbosti.....

tilly24
31. okt 2010

@nadulici dakujem, super napad

vinka
31. okt 2010

@tilly24 kúpiš v tých obchodoch za euro také malé misky.A upečieš v tom korpus v pohode. 😉 to sú šalátové misky. 😉

zlatat
31. okt 2010

@nadulici super nápad - len kde vziať toľko vykrajovátok na kolieska? Ja som Shrekovu hlavu piekla normálne v nerezovej miske, potom len prekrojila na 3 časti, naplnila krémom a bolo

vinka
31. okt 2010

@zlatat presne tak som to myslela aj ja