Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. feb 2014

@pipka tak to jo, však je to tvoje žena ne 😀 😀 😀

pristela
13. feb 2014

@pipka to isto bolo tym kurierom 😀 😀 sa ku mne naahlil, sa vzdy teší že co mu zas drístnem 😀

jakelina
13. feb 2014

Já nevím co je s tím, ale nevidím žádné fotky co tu jsou vložený, vy ano???

pipka
13. feb 2014

@pristela srdééénko ti moja Hanka vystrihovala 😅 😉

jakelina
13. feb 2014

@pipka to naštve ta pošta co??? 😀 😀 😀 Jak na něco spěcháš, tak to jde týden a jak má přijít na přesné datum, tak to adresátovi přivezou pomalu ten den co jsi to poslala 😀 😀 😀

pipka
13. feb 2014

@jakelina ja vidim fotky Majka 😉 teda na tejto strane zatial nie, ale na predoslych kde su vlozene, tak ich vidim 😉

jakelina
13. feb 2014

@pipka tak můj počítač je takový blbec jako jediný??? 😀 😀 😀 Ani fotku mi neukáže 😝

pipka
13. feb 2014

@jakelina no toto 😅 😀 😀 a este som sa tety na poste pytala, ze kedy to cca pride..a ona hned ze v piatok, najneskor v sobotu 😅 a hen ho 😠 😀 😀 uz vo stvrtok to dorazilo 😕 😅 😀
ale nevadiii, ucel splnilo 😉

pristela
13. feb 2014

@pipka bud rada ze som ta nenatahovala ako mna minule kamos, tiez som mu poslala ze vitaminovy balik len tak bo bol chorý aon tichooooo a ja furt cumela na nete ze kedy napise a nemohla som ani muknut 😠 😠 😠 😠 strasne nervy 😀 😀 😀 jaj , no mam si dnes kazit den plnením torty a modelovanííím ????
A ze hanke dakujeeeeeem :*

Inak ja som si dlho s jednou kamoskou posielavala baliky, len tak pre radost, nikdy si nevedela co dostanes ani kedy, a jasne ze to nebola povinnost, slo tam len o to dostat balik, a darovat balik, bo dnes je vsetko cez net a toto bolo take uzasne rozbalovat atd

mirinecka
13. feb 2014

@adrika202 ja som ho moc riedky nemala lebo my chýbalo cca 20ml acidka, aj som ho rozliala do krajov a kopec jak hrom, tak som ho prevrátila a je to lepšie 🙂 . Ešte keď som nepiekla torty tak som dala robiť tortu krstniatku, tá torta bola vtedy fantastická a nevedela som nájsť aký korpus v nej bol. 😠 . Ale dnes som ho konečne objavila. Tú chuť a nadýchanosť som si pamätala dva roky, a dnes som ho znova mohla ochutnať, vďaka tvojmu receptu 😀

pipka
13. feb 2014

@pristela nieeee, kasli na vsetko a uzivaaaaj 😵 😀 😀 😀

vlada111
13. feb 2014

@ejkula sranda, ja som tiež chcela skenovať jeden recept dnes a tiež som zistila až dnes, že to nejde 😀

pipka
13. feb 2014

@pristela ale ja som ti to neposielala preto aby si mi ty teraz nieco posielala naspat 😅 to nieeee, urob radost niekomu inemu...posli dalej 😵 ako v tom filme 😉 😎

ejkula
13. feb 2014

@vlada111 Vladi, poslala som Ti foto na FB , nájdeš si to tam medzi "iné správy" 🙂

luciahromadkova
13. feb 2014

@pipka som dnes na teba myslela, ty urcite este zajtra posles kurierom @pristela mascarpone, dnes v dubravskom lidli ani ks, ze si vykupila vsetko??? 😀 😀 😀

pristela
13. feb 2014

@pipka jj, micus presne to robievam a ked chce niekto vracat mne tiez mu "nakažem" nech posle dalej 😉

pipka
13. feb 2014

@luciahromadkova nieeeee prisahaaaaam ze ja len 5 ks som kupila 😅 😀 ale ece v pondeloook 😅
pristelke som marsmalowsky posielala 😉 ale veru aj tie som v dvoch lidloch nahanala 😅

luciahromadkova
13. feb 2014

@pipka ved vies ze ja srandujem... 😀 manzel sa zapotil ja som chcela len 2 ks... nebolo ani na trnavke, ale v lamaci bolo, teraz kreslim bee-bot podlozku... jaj ja travim vecer... 😉 zajtra mam odovzdat pracu... samo chorý a ja som teraz začala....

pipka
13. feb 2014

@luciahromadkova ak kedykolvek cokolvek z lidla potrebujes, chod do DNV, tam maju vzdy! U nas slabota...tu vzdy hned vypredane ak nejdem hned rano v ten den 😒

no drzim palce moja, myslim na teba 😅 😉 ja som si nedavno v robote jednu "beebotku" robila 😀

dm1
13. feb 2014

@pristela ja som take prekvapko balik dostala raz od teba pred vianocami moooc potesilooo je to super taketo prekvapka 😵

luciahromadkova
13. feb 2014

@pipka moja ani nahodou.... my nemame auto a z lamaca ist do lidla v DNV a vlacit to a este so samom cista samovrazda... 😀

dada2007
13. feb 2014

@pristela a kde si bola celéééééééééé pooobeedieeeeeeeeee? haaaaaaaaa? 😉

pipka
13. feb 2014

@luciahromadkova jaaa no to ano 😝 😅 som zabudla 😅
tak mi pisnes a ja chodim aj dvakrat v tyzdni, tak ti doveziem domov 😉

luciahromadkova
13. feb 2014

@pipka mas dost svojich starosti.... ved ja aj tak nestiham piect...., len toto je v rodine oslava, tak len take cosi jednoduchsie... a ked nebolo mascarpone, urobim inu plnku... nie je to na objednavku... takze ma to nijako nestresuje....
a potrebujem sa tu odreagovat.... lebo mam depresiu kazdy den z uradu.... este ze teraz musim byt so sam doma, lebo manzel ma tento tyzden pohotovost....a jemu OCR nehrozi...tak som sa dobrovolne podujala... 😵

anibas
13. feb 2014

@meo dnes sme mali v práci čoko + banán 😉

vlada111
13. feb 2014

@pipka tie torty máš perfektné a aké proporcie? Všetko je v najlepšom poriadku 😉

nika266
13. feb 2014

Tak tu je moja dnešná tortička

vlada111
13. feb 2014

@chvapilu aké detaily, veď to sú poštové známky 😉

vlada111
13. feb 2014

@pristela ty si teda na rade s briliantovým prsteňom 😀

pristela
13. feb 2014

Holky , robím štyri poschodky naraz 😅 to vam ti je inaa haluz aký korpus a aká plnka kam 😅 😅 😅 normalny graf farebný tu mam vypísaný aj vyčiarkávam a aj tak to dvadsatosem krat prehadzujem 😅

@dada2007 pchaaa, ty už vieš až moc, viac ti netreba 😀 😀 😀 😀 ale aby to nevyznelo nejak inak 😀 😀 😀 to ja tak chodievam s partiou sa vzdy poskladame jedno niekedy dve auta a ideme len tak hocikde na blízku na cafe, uzasny relax 😉

@vlada111 neblazni , ted su moderne vztahy na volno , bez "pút" 😀 😀 😀

@luciahromadkova no holka moja, skoro si sa aj trafila, bo ja som bola na mascarpone v stredu a uz ani jeden kus 😀 😀 klasika u nas 😀