Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
17. feb 2014

@sticker vlasky ti staci aj kakaom spravit 😉

aduskatt
17. feb 2014

@sticker farbim kakaovym praskom🙂

sticker
17. feb 2014

@aduskatt Adi a telo netreba ničím teda.... Jedine nanovo spraviť a hmotu zafarbiť viac ivory, však?

aduskatt
17. feb 2014

@sticker ja este do tych zhybov rucicik a nozicied davam trosku kakaa, inak nic.ale ked sa Ti zda prilis svetle, tak asi znova urobit s dofarbenou hmotou

sticker
17. feb 2014

@aduskatt Ďakujem, to si zapamätám 🙂 😉

andriez13
17. feb 2014

@ajka82 ďakujem za radu 🙂

luciahromadkova
17. feb 2014

baby prosim nejaky fotopostup na mile detske auticko.... potrebujem vyrobit nahle a take co bude samotne na torte pre chlapceka k 1.roku....dakovala vopred, hladam ale este som nenasla a hladanim strácam cas...

hribek
17. feb 2014

@woman04 waw diky moc!!!

mimcak
17. feb 2014

@muffinka8 Ďakujem.No ja ked som robila prvú 3D tak som si aj ponadávala a povedala viac nie.Ale potom ma prehovorila jedna kamoška ,potom druhá a už teraz robím. Ale ten notebook je 😝 😝 😝 ako robiť ho a potom trpnúť či bude držať otvorený ak ho tam zapichnem .A tento teda odmietal poriadne. Musela som ho podoprieť vzadu špilkou. 😠 Ja ťa zas obdivujem,že stíhaš popri tvojom drobcovi piecť,ked on ti tak nechce spať. Ja som to teraz mala tak dosť na hrane ,lebo manželovi zomrel otec tak všetko vybavoval,ešte aj do práce musel cez víkend. Starší syn chorý,babka odcestovaná tak som bola na nich sama a ešte k tomu torty .No mala som dosť.

@michaela3011 už sa teším na ten tvoj 3D počítač. 😉

timuss
17. feb 2014

ahojte...chcem sa spýtať...tortu potriem ganache krémom (pomer čoko šlahačka 2:1), čo mi zvýši chcem použiť na ozdobenie torty...ganache nechám poriadne vychladnúť a potom vyšľahám? alebo treba do toho zašľahať ešte aj maslo? ďakujem 🙂

pipka
17. feb 2014

@woman04 ano, tortomania nema wiltonky vobec, to si chodim na Diely kupovat, alebo cez net objednavam 😉 ale ostatne veci ma ceny lepsie ako tu v Dubravke alebo na dlhacoch, takze ja som v tortomanii najcastejsie 😉

muffinka8
17. feb 2014

@mimcak no, malý je hore od 7:00 (alebo skôr) do 22:00 (minimálne). Keď cez deň pospí hodinu (hodinu a pol) tak to sa mi nechce vyťahovať všetky veci, to si radšej oddýchnem, takže až večer keď zaspí začínam 😀 aj keď je niekedy únava, potrebujem to ako takú psychohygienu 😅 A my tu nikoho nemáme, babky, dedkovia 100 km ďaleko 😒 ináč by s radosťou strážili 🙂
Ale len málokedy vezmem 2 torty na deň, a snažím sa aj viac ako 2 na týždeň tiež nebrať. Teraz som mala výnimočne viac, ale to som mala predtým týždeň "voľno" a mohla si nachystať veci na ne, ináč by som to nevzala, lebo by som to nemala kedy stihnúť 🙂

mimcak
17. feb 2014

@muffinka8 to ťa obdivujem.My máme aspoň babky,ale aj tak. Tiež modelujem počas týždňa po nociach.No a v piatok ich väčšinou manžel vezme k babke na 3 hodky,aby som stíhala aspoň niečo kľudne urobiť.A manžel pracuje našťastie do 14hod.takže vie byť s nimi aj on. No a sú dvaja tak sa občas vedia aj bez kriku spolu pohrať 😝 😀 😀

mimcak
17. feb 2014

@muffinka8 inak vždy ti zabudnem napísať,že dakujem za odporúčanie,písala mi jedna pani o tortu.Tak teraz jej budem robiť.

mima595
17. feb 2014

ahojte, nemáte uložené slnečnicové torty?? alew aby tam bolo viac meních slnečníc, nie jedna veľká, lebo tam mám dosť textu a má byť okrúhla...dakujem za tapety 😉

muffinka8
17. feb 2014

@mimcak he he 🙂 nie je za čo, dúfam, že môžem 😅

muffinka8
17. feb 2014

Idem po radu a inšpiráciu prosíííím 😅 Budem robiť tortu s takýmito kvetmi . Poťah bude biely a zvyšok chcú pestrý farebný. Nemáte nejakú inšpiráciu čo by sa k tomu hodilo? Nemá to byť nič staromódne, proste niečo moderné až extravagantné 😕

nika1985
17. feb 2014

babule dakujem velmi pekne za riadky a aj pacitka este sa mam vela co ucit ale strasne si to od vas vazim a idem vas konecne docitat.

jancip
17. feb 2014

Holky, prosím, ještě jeden začátečnický dotaz. Děláte korpus s práškem do pečiva nebo bez? Většinou v receptech je, ale v receptu od Pavlíny Berzsiové, která je vychvalovaná, tak ne.

evikj33
17. feb 2014

@tamara2307 Děkuji za receptík,dnes jsem upekla s nastrouhaným jablíčkem a troškou skořice a super.,snad stihnu najít foták než je zase sní 😅

evikj33
17. feb 2014

Tak dnešní pokus 🙂

halienka
17. feb 2014

@muffinka8 neviem presne čo máš na mysli pod tým "zvyšok pestrofarebný" tak ani neviem či ti pomôžem, ale asi si myslela nejaké ostatné nešpecifické dekorácie že majú byť nejaké moderné a pestrofarebné, nič také síce nemám, ale teda veď farebne si to môžeš nejako prispôsobiť ale tie vzory na ten poťah by mohli byť niečo takéto? 😅 (INSPI z NETU)

katarina51
17. feb 2014

@pipka ja som tento týždeň v bA, prosím ťa kde kupim tie podložky za 2€5ks, v ktorom obchode?

lokalistin
18. feb 2014

@maya30 ja som u niekoho videla vela, ale nikde to teraz nemozem najst 😉

mishulle
18. feb 2014

tak jdu mym klukum modelovat lego domeček a mašinku Tomáša na dorty na nedělní oslavu, tak mi držte palce, a´t se mi to povede

jakelina
18. feb 2014

Holky dnes jsem byla v šoku, nějaká paní se ptala na FB na dort za 100,- že chce pro syna vláčka Tomáše a nabídla se jí hned jedna maminka a vzápětí druhá. Prý jenom něco malinkého. Jako fakt nechápu. 😝 😝 😝

mysiatkoo
18. feb 2014

@jakelina by som napisala tym babam, ze z akyx surovin sa da takto carovat

jakelina
18. feb 2014

@mysiatkoo víš co, takt nechápu, však jenom ten vláček děláš hodinu a materiál atd.. Já neberu menší dorty pod 3 kila a tohle už vůbec nechápu 😲 😲 😲 Kolik to může mít, samotný dort 30 deka a plus ten vláček?? 😝 😝 😲 😲 😲

mishulle
18. feb 2014

@jakelina tak to bude mašinka tomáš z pičkotů a nutely slepená a potažená, ne? 😲