Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. feb 2014

@njonja úžasná, nedělala jsi něco podobného? Nějak jsou mi ty postavičky povědomé, ale možná to byl někdo jiný a pletu se, já tu pohádku neznám.
Moc se opatruj, šetři a malinký ať ještě vydrží v bříšku až do termínu 😉

pipka
18. feb 2014

@katarina51 tortomania, na palkovicovej ul 14, ono samozrejme zavisi aj od velkosti..nie kazda tolko stoji, ale tie co kupovavam ja, okruhle, tie su v tejto cene 😉
kukni si na stranke ake su a v akych cenach 😉
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

njonja
18. feb 2014

@jakelina 😀 😀 ano, robila🙂 pred dvoma rokmi🙂 pre nejakeho zakaznika. Vtedy som dufala, ze taku budem raz robit aj pre mohjo maleho a ajhla🙂 tu ju mame🙂 Doooobra pamat🙂)))

jakelina
18. feb 2014

@njonja no tak vidíš, takové věci si já pamatuji a v práci si všechno musím napsat, jinak na to zapomenu a pořád něco hledám 😀 😀

pipka
18. feb 2014

@jakelina skratka mas hlavu len na torty...raz darmo 😅 😀 😀

pipka
18. feb 2014

@njonja kraasna a tfuj tfuj tfuj, nech tehulkujes v pohode az do konca 😵

sticker
18. feb 2014

@njonja Nádherná tortička!!!! Aj cupcakes 🙂

njonja
18. feb 2014

@jakelina tak to si aspon taketo pamatas🙂 Ja som uuuplne vygumovana a s tymto druhym tehu je to este horsie🙂
@pipka🙂 dakujem!!!!

njonja
18. feb 2014

@sticker dakujem🙂

jakelina
18. feb 2014

@njonja prý úplně vygumovaná, když si pamatuješ, že jsi už takový dort dělala, tak to nemůže být tak špatné 😀 😀 😀

lokalistin
18. feb 2014

@njonja ja som tiez kukala, ze uz si ju robila, pamätam, ze si s nou bola v sutazi na TOM a drz sa nech vsetko dobre dopadne

vendullka
18. feb 2014

Zdravím zdejší osazenstvo, pěkně se tu kochám a posílám vám jeden nedělní fotbalový a jeden minidortíček 🙂

dm1
18. feb 2014

@jakelina ty koki ze torta za 100 KC to kto vie tak carovat 😲 😕 🤐 . Tie baby si to asi zle precitali a mysleli 100e :D inak si to neviem vysvetliv ved to su 4e!!!! to ma akurat na hmotu a kde ma tortu???

njonja
18. feb 2014

@jakelina 😀 😀 😀 ty si cislo! Ja si este moje pamatam, nemam ich tak vela za sebou ako vy kocice🙂 😀 😀 pri mojom poskromnom cisle sa to este da zapamatat🙂
@lokalistin dakujem! opatrujem! Idem teraz na sk coskoro, tak ma bude mamina hyckat a maleho cela rodina!! A konecne mi niekto navariiiiii!!!

jakelina
18. feb 2014

@njonja 😀 😀 😀

abriela
18. feb 2014

Kočky, vy nemate albumy svojej tvorby na MK 😨 . ??? Hladam inspiraciu, klikam na tie kt. su tu viac ako 2roky a nejako sa mi nedari 😒 🙂

jakelina
18. feb 2014

@abriela já třeba album mám, ale už mi ho dvakrát smazali. Tak si tam přidám postupně dorty jak je peču a po nějaké době mi to smažou a tak pořád dokola

pipka
18. feb 2014

@abriela ja mam tiez 😉

jorsulova
18. feb 2014

@muffinka8 ahoj, prosim ta idem uz po niekolky krat robit tento tvoj korpus, ale tento krat na plech. Mozes mi prosim poradit ako si mam rozratat suroviny? a vlastne ani neviem ci na klasicky plech alebo hlboky? takto som este nerobila... Treba na ten plech dvojnasobnu davku tohoto tvojho receptu??? budem ti vdacna ak odpises, uz zajtra musim piect 🙂

muffinka8
18. feb 2014

@jorsulova aká rozmery má plech? Vyrátam ti. Ak mramor robíš a chceš prerezeť 2x tak radšej hlboký.

sisika
18. feb 2014

Musím sa pochváliť,akú mám šikovnú dcérku;okrem pečenia a miesenia marcipánu si sama navrhla aj ozdobila tortičku 🙂

rapunzel1
18. feb 2014

No po dlhom čase sa zase hlásim k životu a zase môžem týždeň dočítavať, nejak nestíham nič, ani spať.... juj, tak aspoň pridám ďalšie moje výtvory... angry birdsová je pre môjho syna k 5tym narodeninám, to pomalované auto je podľa fotografie firemného auta kúpelov Lučivna a veru som sa pri ňom naplakala, čo som sa jedovala ako to urobiť...monsterka je ručne malovaná tortička pre moje krstniatko Veroničku na jej vyslovené prianie a portrét na knihe, je tiež snaha o nejaké to malovanie...

ejkula
18. feb 2014

@mishulle ja som robila pred pár týždňami, no tiež vyšiel až na tretí krát 😅 , no mne pomohlo to, že som mala vytlačené obrázky z netu (priamo z rozprávky + hračka ) a len s kosticou som skúšala. Najskôr si skús "vytiahnuť" líčka a potom ostatné (ústa a oči). Neboj, raz sa určite podarí 😵 .

jorsulova
18. feb 2014

@muffinka8 jemine neviem rozmer ale klasika hlboky plech, to by som ti bola veeeeelmi vdacna 🙂

muffinka8
18. feb 2014

@jorsulova neviem čo je klasika, lebo mne v rúre keď sme kupovali byt nenechali ani jeden tak mám len takú náhradu čo má cca 24 x 35 cm 😕 a je hlboký

jorsulova
18. feb 2014

@muffinka8 a este mi prosim prosim porad ako mam urobit tu nestastnu puncovinu, vobec som ju nechcela ale asi nemam na vyber, idem piect zajaca, takeho riadneho 3D ako skutocny a aj ked ho vyskladam z platov tak budem potrebovat nieco cim ho este vytvarujem... Asi nic ine len puncovina vsak???

jorsulova
18. feb 2014

@muffinka8 ano ano taky to moze presne byt plech

jorsulova
18. feb 2014

@jorsulova vies co idem radsej premerat ten plech, lebo mam aj vacsi jeden

jorsulova
18. feb 2014

@jorsulova vies co.. merala som ten najvacsi plech hlboky co mam a ten ma 41 cm x 35 cm

muffinka8
18. feb 2014

@jorsulova no ak má hĺbku 4 cm tak tam treba trojnásobnú dávku ... 12 vajec
ale ak len hĺbku 3 cm tak trochu viac ako dvojnásobnú dávku ... čiže tých 8 maximálne 9 vajec