Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
22. feb 2014

@mamcas ja som uz par krat rozoberala hotovu tortu a znova vystuzovala, tiez sa mi stali ze sa prepadala a tak som rozobrala pridala vystuz a upravila hmotou a bolo, ja som sa vzdy bala ze sa to este viac prepadne tak som radsej rozobrala. Staci velky noz a podobrat tortu sko pise jakelinka, ked je to dobre stuhnute nic sa pri rozoberani nestane a capky vzdy pretriem mokrou servitkou a je, vela zdaru 😵

sisika
22. feb 2014

@tlap.ka celý fotopostup som dala aj do temy Marcip.torty 2 Fotopostupy ...
Je naozaj pre zaciatocnikov,no verim ze niekomu pomoze 🙂.
Prijemne tvorenie a nezabudni sem dat tvoj vysledok-aspoň porovname... Alebo mi ho posli mailom,som zvedava 🙂. S

mamcas
22. feb 2014

@mia114 @jakelina no tak nakoniec som to dala dole, nedalo mi to 🙂 vyrovnala som to kusom hmoty, ako pisete a vyzera to lepsie 🙂 ale to ako sa mi strasne lepi hmota na tom druhom poschodi absolut nechapem. Normalne mam zozadu komplet mokry potah a to samozrejme ze mam pod nim maslo s korpusom. Som tam nabachala akoze oblaciky nech to nie je take okate, ale teda nechapem to 😕 Neskor pridam aj normal foto, hadam budu spokojni, hlavne oslavenkyna teda 🙂 Inak a uhadli by ste co to bolo za temu? 😉

jakelina
22. feb 2014

@mamcas to ti asi udělala lednice, vzadu to bývá vždy vlhké, já pouštím v lednici ventilátor a to je super, vůbec se mi to nerosí, ani v létě. Jako když vyndám vychlazenou do tepla ano, ale nevlhne v lednici

jakelina
22. feb 2014

@mamcas jak se podíváš na tu fotku z lednice, tak to máš vzadu úplně zmrzlé na té stěně lednice a od toho ti vlhne i ten dort

mamcas
22. feb 2014

@jakelina a co mam s tou ladnickou urobit? Ja viem ze je to kvoli tomu, ale co s tym? Ked to nemrzne tak tam zas voda steka...

jakelina
22. feb 2014

@mamcas dej tam polystyren a nebo karton a je to

pristela
22. feb 2014

@mamcas holkaaaa, šikovno na zadnu stranu chladnicky dat karton, vlozku od vajec, polystyren, hocico, rozober krabicu a ten karton opri v zadu o zadnu stranu!!!!!! neskutocny risk mat tortu v chladnicke bez tohto, presne ako píses, torta sa zacne topiiiť , a treba to kazat tak robit aj zakaznikom !!!
Vies preco sa ti prepadla ? Nieje to ze si davala nerovnomerne, ale ked zatlacis, slamku so spajdlami, alebo co davas, tak ked ich zatlacas treba sa presvedcit ze si zatlacila naozaj az na dno torty, mne sa vela krat uz stalo ze som myslela ze je dole a potom som este skusila siiiilno zatlacit slamku a ona sa este o pol cm abo 1cm posunula dole 😕 😕 😕 takze treba sa uistovat aj tri krat ze sa este neposunie dole, este je moznost ak davas len spajdle bez slamiek ze ta spajdla prepichne tu podlozku hore ktoru ma drzat, aaalebo ak davas len slamky bez spajdlí a davas ich nejak malo, ze sa slamka pod tou vahou prehne.
Ono ja obdivujem holky co nevystuzuju, ze trebars smart je stuhnuty ako kamen tak netreba, leenze smart po hodine vonku z chladnicky uplne zmakne, a ludia maju tie torty aj pol dna vonku na teple

pristela
22. feb 2014

Moja posledná veľryba 😀 😀 😀

dendy1
22. feb 2014

Ako sa to robí, aby tá poťahovacia neurobila na bokoch torty také záhyby ?

maya30
22. feb 2014

@pristela juuj ci je krasny, uz aj si ho ukladam 😵 😵 😵

jakelina
22. feb 2014

@pristela dort je úžasný, Nemo jak živý 😉

jakelina
22. feb 2014

@dendy1 natahovat směrem dolů a rukou uhlazovat

maya30
22. feb 2014

kocky tak tento tyzden poodovzdavane...takisto som zabudla ze mame prazdniny, tak som krasne cely tyzden trcala v kuchyni od rana do noci a deti pred pc a pred telkou, babka strazila 😒 bolo toho moc moc moc...ta trojposchodka mala svoju premieru aj dernieru zaroven, ledaze by mi za nu ponukali majland, normalne som zobrala lieky na ukludnenie tak som sa bala ci prezije prevoz, drzalo to pokope len na dobre slovo...skladala a zdobila som ju od 18 do 2 rano 😝 Ostatne neboli take narocne ale zase vela modelovaciek a tortuchy velkeee...smolkovia su taki nepodareni, nepodobaju sa, ale torta bola do detailu nadiktovana a to uz nie je ono...dame obedik a padame s deckami niekam von konecne 😵

mia114
22. feb 2014

@pristela perfektnyyy🙂

mia114
22. feb 2014

@maya30 perfektne a krasne vsetky🙂)

jakelina
22. feb 2014

@maya30 ty jo, nechápu, fakt to nechápu, jak to stíháš. Já bych jenom ty korpusy pekla dva dny 😝

pipka
22. feb 2014

@pristela dokonalyyyyyyyyyy 😵 😵 😵

pipka
22. feb 2014

@maya30 boze zena...kolko ty mas ruk? 😕 😕 😅 😅 😅 😝 uzasneeeeeee 😎

ale teda ze od 18.00 do 02.00 tak to by u mna nehrozilo...to teda leda bych nemala deti a bola doma cele dni a od nudy sa zrala 🙄 inak si to neviem predstavit 😒 😅 😖
mas moj obrovskyyyy obdiv 😎

ja mam po jarnych prazdninach tri a uz teraz som z toho na prasky, ze ako to popri robote zas budem stihat 😝 😅

pipka
22. feb 2014

nastastieeeee ja som si jarne prazdniny s 15 vykricnikmi zaznacila, ze nic nebrat !!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀
tak ja mam volno a v pondelok rano vyrazame na hory 😎
sice ideme s krstniatkami, a akurat mladsia tam bude mat narodky, aale tak smotanova piskotkova to bude musiet istit 😅 😀 😀

evicaka
22. feb 2014

@maya30 necháápem..... všetky torty úžasné!!!! klobúk dole pre Tebou...

tlap.ka
22. feb 2014

@chvapilu jsou super, jen nevím, jestli je jako úplný začátečník zvládnu 🙂 přesto pokud máte návod, poskytla byste mi ho, prosím 🙂

mimcak
22. feb 2014

@muffinka8 Ďakueeeem 😵 ,veľmi pekne.No a ano presne,dobre pamätáš bola pre tu pani. 🙂 ,čo som ti písala,že sa mi ozvala, dala 3 torty na výber. Tamtie boli také obyčajné,ale chcela som vyskúšať niečo čo som ešte nerobila,preto som volila ten pník. a určite by si to zvládla aj ty. 🙂

mimcak
22. feb 2014

@muffinka8 Krásna ako vždy.akú máš farbu na tých písmenkách? tie kvety robíš na drôtiky. Ja som sa konečne prihlásila na kurz do PO tak sa teším,dúfam,že sa konečne naučím poriadne to drôtikovanie. 😅

mimcak
22. feb 2014

@pristela ten nemo je super.

muffinka8
22. feb 2014

@mimcak taký pekný peň si neviem ani predstaviť a nie to ešte spraviť 🙂
... tú farbu som namiešala. Mala som hmotu svetlo modrú a dala som do nej veľa ružovej aby to bolo také tmavšie a toto vzniklo.
Hej, sú na drôtikoch tie kvety. Je to pre mňa ľahšie takto na drôtikoch ako len tak skladať kvet.

mimcak
22. feb 2014

A ešte jedna čokoládová.chcela ju sestra pre svoju svokru.Tak som si vyskúšala čokoládovú krajku bilu s hnedou čoko .A celkom sa podarila,no jasné,že má chyby,ale páčila sa mi.

mimcak
22. feb 2014

@muffinka8 no tak tie farby si musím zapamätať. 😉

chvapilu
22. feb 2014

@tlap.ka bohužel to nejsou moje dorty a postup jsem zatím nehledala

timuss
22. feb 2014

@ejkula vau...harmonika 🙂)))