Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
26. feb 2014

@michaela3011 :D ma to v tuto vecernu hodinku pobavilo ked si tvoj drahy myslel ze akemu milemu sa prihovaras :D no davalo by to logiku ked si sa k nemu prihovarala nech pekne narastie a vydrzi az do konca a neklesne ani po tom :D 😀 😀 aaa som sa pobavila diky moc a mozem ist spat :D
a este k teme ja odkedy som zacala piect na 150s a dlhooo tak v pohode si naraz upeciem tak ze prerezem na 4 korpusy a mam pokoj nemusim na 2x piect je to super setri to cas 😵

njonja
26. feb 2014

Dievcata, pridavam muffinky do skolky mojho maleho..🙂 cokoladovo- bananove a mrkvovo-jablkovo- orechove...a zelam zaroven krasny vecer a prijemne pecenie🙂

michaela3011
27. feb 2014

@dm1 trdlo 😀 😀 😀 😅 😀
inak ja peciem na 170 🙂 😀 prave som bola skontrolovat korpus a drzi si svoju vysku 😉 😀 sicko vporaaaadku 😎 😀

lokalistin
27. feb 2014

aj ja som prave dopiekla a myslim, ze zostane jeden plat aj pre nas 😉

pristela
27. feb 2014

Holky ja peciem na 150 zvacsa hodinu a pol skoro stale odkedy som zacala piect,korpusy ani nepadaju a nemam ani sopky, a tiez ani neotvaram pocas pecenia ruru, ani som nevedela ze sa to moze 😕 mne vzdy mama aj svokra vravela ze kolac sa nesmie otvarat ked sa pecie bo splasne a aj tak vzdy bolo, takze ja sa toho drzim aj pri tortuchach, no ako citam pri nich je to asi ine 😀

vierka0
27. feb 2014

@njonja bozemoj, to je nadhera, wooow

dada2007
27. feb 2014

@michaela3011 😅 😅 😅 😅

jakelina
27. feb 2014

@pristela taky jsem to doma slyšela, ale já fakt otevřu troubu i čtyřikrát a posunuju korpusy v troubě výš a níž a nikdy nespadly, já jich mám v troubě najednou co nejvíc, někdy i pět a dva třeba nahoře a dole tři malé a ve víc řadách nad sebou. Dvířka se nesmí otevírat u odpalovaného těsta.
Já peču i s ventilátorem a v pohodě a někdo si na to stěžuje, prostě asi sto lidí a sto různých postupů. Možná i každá trouba je jiná, ta moje jakmile otevřu dvířka, tak zastaví ten ventilátor, aby ten teplý vzduch nevyletěl všechen ven a některé trouby to nemají. Co jsem měla troubu předtím, tak ta foukala pořád, jestli byly dvířka zavřené nebo otevřené. 😒 😒

jakelina
27. feb 2014

@njonja moc krásné a ty košíčky jsou boží 😉

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina xcem tvoju ruru ! 😝 😀 😵 ja do tej svojej uz nerisknem dat ani 2 naraz 😀

muffinka8
27. feb 2014

Mne padali korpusy len keď som robila 26cm a viac ... boli strašne ťažké tak preto, takže som začala dávať menej oleja ako malo ísť aj vody a potom už to bol ok.

muffinka8
27. feb 2014

@saminka ja s nimi netrieskam. Nechám to tam už lište chvíľu obschnúť a potom z druhej strany do nich trocha pichnem špáradlom a vypadnú.

jakelina
27. feb 2014

@muffinka8 no já nedávám olej vůbec a nebo na 6 vajec dvě lžíce, to asi bude i tím.

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina mne ani nejde o to,ze by splasli, ale vedla seba 2 formy nevtrepem - to som skusala s 2ma 23jkami a ani omylom a dat ix do 2 vysok tiez nehrozi, lebo jedno by mi zhorelo zospodu a druhe zhora - alebo by sa mi nalepili ... neviem preco, ale je strasne mala a teplovzdux v nej korpusom nerobi dobre... ale kym sluzi, budem ju lubit 😝 😀

sisix
27. feb 2014

Ahojky, všem. Prosím pěkně, před dlouhou dobou tu byla diskuze o nové formě na dortík. Byla to myslím silikonka a měla díru uprostřed a dávala se do ní naplň. Stála cca 1000,- Jak se jmenuje ta forma, případně odkaz na ní. A jestli někdo použil .... jak se s ní pracuje, na co dát pozor. Děkuji

mysiatkoo
27. feb 2014

@sisix myslis ZILA formy?

sisix
27. feb 2014

@mysiatkoo super, děkuji. Jak dělám ten kurz cukrářský, tak máme praktické a každá musíme upéct dort a tím se prezentovat, tak přemýšlím čím oslnit a získat papír. 😀

mysiatkoo
27. feb 2014

@sisix tak vela stastia 🙂

sisix
27. feb 2014

@mysiatkoo děkuji snad to klapne.

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo mně taky nevejdou dvě 23 vedle sebe. Dám vždy větší a k tomu třeba 16 cm. Tak to různě kombinuju. Já fakt nemám problém. Běžně peču korpusy a u toho upeču třeba tři plechy plátů na roládu a nebo nějaké buchty a nebo koláče co peču pro nás. Často u toho peču cookies, to dělám skoro každý týden i dvakrát, muffiny, štrůdly atd.. Právě když mám péct jenom jeden korpus, tak jsem z toho nemocná, co bych k tomu do trouby ještě přidala 😀 😀 😀

muffinka8
27. feb 2014

@jakelina ale ja robím len mramor, alebo čokoládový kde ide tiež olej ... a proste keď je to už z viac ako 6 vajec musím dávať menej

michaela3011
27. feb 2014

ja peciem na 170 necelu hodinu alebo hodinu 😀 , ako som uz pisala, teraz som si nastavovala rafik na 23x32cm a piekla som z 10vajec (M) a na 10vajec som dala 2PL oleja a 2PL vody... vyrastol na 6,5cm 😀 rafik mam extra vysoky (ako pisali na krabici) 5cm 😀 takze eeeeesteze som si vysku rafika prisposobila s papierom ako som este od mojej matery odkukala 😀 a to som si vzdy myslela, ze to tam dava preto, aby si nezaspinila rafik 😀 😀 😀 vsak ked sa clovek neopyta, tak ani neviiii 😀 teraz nepotrebujem ani vysoky korpus, tak som spokojna 😵

jakelina
27. feb 2014

Holkyl hlavně, že se každé podaří a způsobů jak je upéct je hodně. 😀 😀

pristela
27. feb 2014

@mysiatkoo ja mam teda take klasicke elektoricke rury @jakelina Majka uz ma vysokú ja len strednu s maturou 😀 😀 😀 😀 ale do oboch zmestim vedla seba 26cm a 23cm napr., tiez vzdy natrieskam kolko sa da do nej , len ja mozem len na jednu priecku, skusala som aj na viacerych ale upieklo to desneee a take sopky ako strach 😝 😝 a ani s ventilatorom nemozem korpusy 😉 , nuz zalezi od rúr

mysiatkoo
27. feb 2014

no ste ma tou debatou vyprovokovali dokoncit asi pol roka rozpisany postup ku korpusu 😀 😀

janninka
27. feb 2014

Ahojte baby, rada by som sa aj k vam pridala, ste vsetky velikankse sikulky, mate kraaasne do detailov prepracovane torticky 🙂 Ja som este len zaciatocnicka, takze moje torticky maju k tym vasim poriadne daleko, ale budem sa snazit zlepsovat 😕 Na ukazku moje torticky....

jakelina
27. feb 2014

@pristela já právě mám většinou nastavitelné ráfky, tak ty musím dát do plechu na alobal, ale když dám klasickou formu, co se může položit přímo na mřížku, tak to mi taky vejdou i dvě větší. No jak píšu je to kolikrát boj, jak to do té trouby cpu hlava nehlava, nahoru dolů a přehazuji. A trouba mi přijde na pohled malá, tak se kolikrát divím, co všechno tam naskládám 😀 😀 😀

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina a to tam dam jeden, potom vyslahas dalsi a dolozis ho tam ci ako?

janninka
27. feb 2014

Chcela by som od vas radu, ja zatial peciem len pre rodinu, ako ste sa vy dostali k tomu ze peciete na objednavku aj pre cudzich? Rodiny zase nemam tolko, ze by som mohla piect torticky casto a chcela by som sa v tom viac rozvijat 😀

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo ano, přesně tak to dělám. Kolikrát šlehám postupně i pět nebo šest korpusů, nejdřív světlé a pak mramor a nakonec čokoládové. Já v míse ušlehám jenom vajíčka s cukrem a zbytek surovin přidám v jiné míse, tak ji ani nemusím mýt, hned tam naklepu další vajíčka a přidám cukr a šlehám a mezitím si dodělám ten první korpus a šup do trouby. Taková pásová výroba 😀 😀