Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
2. mar 2014

@heni79 ďakujem. Toto ešte nie je ono, ja sa stále chystám na tú ganage, lebo nie som spokojná s hranami. Len nikdy nemám čas na to :(

jakelina
2. mar 2014

@maya30 zase se opakuji, luxus. U té šikmé vyzkoušej v počítači změnit pozadí a pak to krásně vynikne. 😉

sticker
2. mar 2014

@vlada111 Nádherná tortička!!!! Tak neskutočne "čistá", rovná.... ! 😵
@lucula73 Ja mám presne ten istý problém 😒 Baby vždy píšu, že dávajú aj kúsky korpusu, no ja to môžem zašľahávať akokoľvek, aj tak to nemám vždy hladké ☹ Teraz som tak dala maslo, cukor, nutelu a korpus a nebolo to ono. Tak netuším, kde robím chybu 😒

sticker
2. mar 2014

@maya30 Také množstvo tortičiek!!! 😕 😕 😕 😕 Neskutočná šikulka!!!! A ten smajlík s ružičkami to je perfektný nápad, s dovolením si ju uložím do inšpirácií, keď sa naučím robiť také ružičky, možno ju skúsim 🙂

sticker
2. mar 2014

@akzuzs Prosím ťa, ako robíš sunqickový korpus ako to nie je tajomstvo. 🙂

elamaslakova
2. mar 2014

@vlada111 Nádherná tortička, ja si tiež tak podobne robím nákresy

elamaslakova
2. mar 2014

@maya30 prekrásne tortičky všetky, niečo úžasné

eliska22
2. mar 2014

@maya30 to sú tak nádherné torty, že waw 🙂 a tá ježibaba nemá chyby, vlastne celá torta 🙂

eliska22
2. mar 2014

@vlada111 krásna práca, ale to ty vždy 😉

lucula73
2. mar 2014

@sticker no tak musíme ísť na školenie k pristele 😀

@vlada111 nádherná a to pozadie k tomu úplne perfiš 🙂

a ďakujem ešte raz za páčitká........všetky vaše torty sú nádherné,neskutočné.......nejdem ani menovať už,lebo zabudnem niekoho 🙂 🙂 🙂 🙂
peknú nedeľu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maya30
2. mar 2014

@pristela aha jasne, ona nie je nicim potiahnuta...tak to by neslo 😀 vsak tebe ganache netreba, aj tak ich mas rovne 😵
@muffinka8 dakujem 😵 to je za tento tyzden - po-1, ut-1, št-1, pi-3, sob-3, ned-2 😅

@halienka 😵 postavicky som robila cez tyzden, strigu asi hodinu a ti krpci po tristvrte hodke, lebo boli dost malicki a to sa aj horsie robi...no a zdobila som vcera, asi 2 hodiny 🙂

@vlada111 nemas na co ziarlit, verim ze ty by si ju spravila lepsie, tym ze tu pernikovu chalupku chceli zvnutra a vsetky inspi boli na chalupky zvonka tak som len improvizovala a ta izba sa dala podla mna aj lepsie, ale uz som videla ze som za danou vahou, tak som to uz viac nezdobila

@jakelina dakujem 😵 ked ja taketo srandy v pc neovladam...ale mam novy fotak a ked sa s nim naucim tak to cierne pozadie zahodim a budu fotose ine 😉

Aj ostatne kocky, velmi pekne vam dakujem za pacitka aj komentare, potesili ste ma 😵

akzuzs
2. mar 2014

@woman04 no poviem Ti sama som bola prekvapená že to tak dobre vyšlo ale ku podivu to bolo sakramensky jednoduché.
@sticker to je klasický mramorový korpus čistý bez kakaa a do korpusu som pridala trochu vanilkovej esencie a potom keď som ho plnila tak som ho šťavila sunqickovým sirupom. No a do plnky som pridala trochu sunqicku len spodný korpus NESMIE byť veľa našťavený len trocha lebo by to pretekalo spod fondánu
MOC a MOC ďakujem za pozitývny ohlas na moje buchty. Strašne potešilo 🙂

muffinka8
2. mar 2014

@maya30 ježkove oči 😲 😲 ty si superžena 😲 ja toľko zvládnem za 1,5 mesiaca 😀 😀 a to si hovorím, že viac by sa už nedalo 😀

akzuzs
2. mar 2014

@maya30 fakt pekné si perfektná toľko a v akej úžasnej kvalite. Klobúk dole

akzuzs
2. mar 2014

@mirka100911 tie postavičky no nemaju chyby

lawli
2. mar 2014

@vlada111 ďakujem krásne Vladi 😵
@maya30 vďaka ,hladkám ich poctivo pred poťahovaním tak sa mi tie tortičky potom oplácajú 😀

katrin21
2. mar 2014

baby, super pomoc !!!!!
robim puncovy rez, taky mozno trochu iny recept, mne velmi chutil, peciem od 12r reku skusim.... v zivite sa mi plnka nesekla, ani nad parou robene... a dnes ano !!
Som nestatna, lebo nemam doma ani druhe maslo :( a ked aj kupim, tak kym zmakne tak bude vecer :(
ide tam krem vajcia s cukrom nad parou cele sa slahaju a potom sa to zmiesa s maslom.....
Neviem ci som sa ponahlala a bola pena este moc tepla ( zdala sa mi ale uz studena), alebo maslo bolo chladnejsie, ale zrazilo sa to :(
Co s tym???? Da sa to zachranit????? picla som to do chladnicky, ci to potom znova nevyslaham, ci?????

5 vajec v prdeli, nehovoriac o dalsich 15tich co su v cestách,tak nechcem to vyhodit ... co s tym mam robit?? poradite?

lawli
2. mar 2014

@maya30 a ty že ich koľko napiekla...nie si ty chobotnica? Koľko máš rúk ?? 😀 😀 😀 a všetky do jednej dokonalé...sánka dole šéfe... 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
2. mar 2014

@katrin21 dej i s miskou do mikrovlnky na chvilku a pak znova prošlehej

zuul
2. mar 2014

dievcata moje a moja 3rocna oslavenkyna 🙂

nika266
2. mar 2014

@mirka100911 ahoj krásna tortička,naš malý je zbláznený do koní, tak neviem či nebudem tvoju tortičku kopírovať,s dovolením si ju ukladám 🙂

adrika202
2. mar 2014

@denisak77 heh..zazračné tabletky nemám a spavať chodím tak o polnoci 🙂 mna zabíja to pečenie a plnenie a to že mám len jednu chladničku ,tak išli torty ako na páse ,dorobila som ,odfotila a volala nech si po nu pridu :D ale už zvolním trošku ... lebo moje malé dieťa si vo štvrtok sadlo do krabice a kričí na mna ,že mami ja som torta 🙂 chuda moje male ,a k tomu bol este chorý,sople hadam aj z päty tahá a do toho teploty..tak som bola len dva dni v robote ...takže viac casu na pečenie... teda na ukor maleho z čoho mám desné výčitky...

evala777
2. mar 2014

ahojte, pridávam svoje, slovenská vlajka bola na želanie a druhá je svadobná 🙂

katrin21
2. mar 2014

@jakelina mikrovlnka sa u nas nepouziva.... ale nasla som na nete, ze roztopit maslo a horuce tam prislievat trosku a fakt to pomohlo, krasne sa to spojilo 🙂 jupiii

jakelina
2. mar 2014

@katrin21 chce to něco co to nahřeje a nebo můžeš šlehat nad parou

katrin21
2. mar 2014

@jakelina citala som na nete, ze niekedy je to nahrievanie horsie.... zalezi asi aka plnka je to..
Mne pomohlo to horuce maslo, po kvapkacha krasne sa to spojilo...

mimcak
2. mar 2014

Ahojte tak pridávam konečne svoje. Ten nákladak mi pridal pár sivých vlasov 😠 , minnie mouse som dostala podobný obrázok., inak zvláštny pocit,lebo tomuto dievčatku som robila pred rokom krstinovú a toď už má rok 🙂 😵 No a ten biliard bol objednaný včera o 11 hod. a dnes o 10.30 ho už brali. Takže má chyby,ale bol pre kámošku ,tak som ju už pri objednávaní upozornila,že aby nečakala zázraky pri takej rýchlosti. 😀 . Urobila som vínimku,že tak naposlednú chvílu,lebo to bolo pre jej otca a viem,že on robí na družstve a nikdy nevie dopredu kedy bude mať voľno. A majú len takú malú rodinnú oslavu. 😝

janka22201
2. mar 2014

@vlada111 ja sa už s koníčkami nejaký ten rôčik nehrávam 😀 ,ale kebyže teraz takú tortu dostanem tiež by som bola šťastná ako blcha 😀 ,kráásna je 😵

anibas
2. mar 2014

@maya30 Excelentné !!!!!!!! Ty máš doma koľko chladničiek ??? 😀 😀 😀 😀

ikula2
2. mar 2014

@katrin21 tak uz aj to vyber z chladnicky nechaj v izbovej teplote a potom do mikrovlnky ako ti radili asi tak 10sek podla toho kolko mas plnky. Uz si ju nemala dat do chladnicky :(, hlavne ju z chladnicky neslahaj lebo uz ju potom neopravis, to mam odskusane 🙂.