Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

olinka306
5. mar 2014

@muffinka8 este raz dakujem

jaroska
5. mar 2014

@nika1985 neurazila som sa,a už vôbec nie preto,že mi neporadili ako ja chcem!!!Nahnevalo ma len,že som sa niečo odvážila spýtať,a hned ma tu "napadnú" takými slovami,že či som vôbec už niekedy niečo piekla a ak hej,tak načo sa pýtam atd.Ale nechajme to tak,už to nejdem viac rozoberať,aj takto som už niektorých ľudí svojimi otázkami nechtiac rozčúlila!!!Nemala som sa asi vôbec nič pýtať!!!Takže téma ukončená(z mojej strany) 🙂

mamiaigi
5. mar 2014

@muffinka8 tak to je super nápad a jahôdky davas teda mrazené? Nie je vtedy krém moc riedky?

janka22201
5. mar 2014

@sticker ja mám plech 25x36 tam robím mramorák z 8 vajec 2PDP ,plech je vysoký 6cm a je plný,občas sa obávam či neprekypí🙂 ,do okrúhlej 26tky zo 4 vajec 1 pdp a tiež plný,korpus má 6,5cm,vždy pekne rovný.Podľa rád skúsenejších🙂 pečiem už len na 150 okolo 1h.Ešte PDP kupujem akékoľvek 12g,raz som sa obabrala v lidli kupila som vanilku 8g,tak neviem či neexistuje PDP menej gramový🙂

anibas
5. mar 2014

@jaroska malé priemery pečiem naraz - zväčša mramorový korpus a prerežem na 3 pláty, väčšie rozmery - hlavne štvorcové formy pečiem po plátoch 😉

muffinka8
5. mar 2014

@jaroska ježkove oči ... toľko rád si dostala ... škoda reči ... nejedna z nás ti povedala čo a ako 😔

muffinka8
5. mar 2014

@mamiaigi rozmixujem ponorným mixérom na kašu 300-400g, niekedy sú ešte také polomrazené. K tomu pridám ostatné suroviny a sypem ten Crem Ole, a podľa toho koľko ho dám tak to mám husté aké chcem.

sticker
5. mar 2014

@mysiatkoo Recept mám od tej kočky, čo má tuším na dortomanii rozpísané aj miery na rôzne veľkosti korpusu. Takže pripravím podľa toho, na striedačku do formy kde naspodu mám papier na pečenie, boky nepotieram a ani som nedávala papier. A dávam do rozohriatej trúby na 150 tú hodinku. Fakt neviem, čo robím zle. Inak keď som dala piecť k mojej mamine do trúby, ona to mala za 30 min. hotové a som jej vysvetľovala, že mramorák musí piecť hodinu a ona nechápala, že čo tak dlho bude v tej trúbe to cesto, že sa vysuší. Ona ho mala hotové za 40 min. lebo skôr som jej to naozaj nedovolila vybrať.
@janka22201 A teda ja keby dávam do 26 zo 4 vajec, tak neprerežem možno ani na raz 😅 😝

muffinka8
5. mar 2014

@sticker ja keď robím väčšie korpusy ako 22cm tak nikdy nedávam toľko oleja ani vody ako podľa receptu treba na takúto dávku, lebo potom je korpus ťažký veľmi a sa mi prepadne v strede 🙄

janka22201
5. mar 2014

@sticker ja som ten mramorák prvý krát skúsila, že málo vajec a oplatí sa 😉

sticker
5. mar 2014

@muffinka8 No vidíš a mne sa zatiaľ neprepadol v strede nikdy ( klopem radšej na hlavu 😝 ). A robila som teraz acidkový korpus a teda ten je ťažký! Oproti tomu je mramorový pierko 🙂

jakelina
5. mar 2014

@lucianak tak na tom puzzle by to mělo jít dobře a nenechávej vůbec uschnout, hned ztenči 😉 sNemáš zač děkovat 😉

muffinka8
5. mar 2014

@sticker ja do 26 robím zo 6 vajec mramor. Možno bude problém v rúre. Skús piecť na vyššej teplote. cca 180°C ... ja tak musím piecť u mojej mamy a tiež my nenarastie vysoký, ale zas na tie 3 razy sa dá prekrojiť.

jakelina
5. mar 2014

Děkuji všem co mě podpořili, vážím si toho. Jste zlaté 😉

olinka306
5. mar 2014

co poviete na potahovku roll decor icing

sticker
5. mar 2014

@muffinka8 Vyššiu teplotu sa bojím. Ja musím mať formu podloženú v trúbe, inak by mi odspodu zhorela 😒

anibas
5. mar 2014

@sticker na 26cm je podľa mňa málo zo 4 vajec, daj 6 vajec a suroviny ako na 5 vajec

anibas
5. mar 2014

@olinka306 veľmi mäkká, ale čisto na poťahovanie stačí

mysiatkoo
5. mar 2014

@sticker a mas rovnaky problem aj s inym druhom korpusu alebo len s mramorom? vyrastie a zase padne alebo vobec nevyrastie do 6-7cm vysky?

mishulle
5. mar 2014

holky moc prosím, už jsem dělala růže několikrát a pokaždé jiným způsobem, ale teď si chci nechat fakt mooc záležet pro babičku s dědou, tak prosím @pristela,@jakelina a další co děláte ty úžasné růže, jaký je váš postup?

olinka306
5. mar 2014

@anibas aha dakujem ja by som potrebovala niejaku nie drahu a aby bola aj na tvarovanie

muffinka8
5. mar 2014

@sticker tak to bude aj tou rúrou 😕

aduskatt
5. mar 2014

@olinka306 skus Smartfelx velvet

mishulle
5. mar 2014

ještě se zeptám nepekl jste někdo dvojsrdce? potřebuju zjistit z kolika vajec, když kulatý 25cm, 6cm výška mám z 5 vajec, dvoj srdce z 10 nebo radši 12, chtělo by to i vyšší, tak těch 8 cm. díky díky moc

olinka306
5. mar 2014

@aduskatt dakujem za radu 🙂

mishulle
5. mar 2014

@olinka306 taky doporučuju smartflex velvet, nedám na něj dopustit 😉

olinka306
5. mar 2014

@mishulle dakujem 🙂
@aduskatt dakujem urcite skusim nemate overenu stranku odkial by som mohla obiednat 🙂

mishulle
5. mar 2014

@olinka306 já mám leda v cz, uvidíš, holky určitě znají i na SK, myslím že objednávají z mnamuela.sk

aduskatt
5. mar 2014
mishulle
5. mar 2014

@aduskatt mohu se zeptat i tebe, jak děláš růžičky prosím, koukala jsem někdo začíná kužílkem, někdo roličkou, někdo dělá z koleček, někdo rovnou navlíkáním květů, někdo lístky vkládá do sebe, někdo jen na sebe a teď se v tom vyznej, jak udělat tu nej nej