Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca_p
7. mar 2014

baby, SOS potrebujem poradit. na mrte sa mi sekol parizan. co s tym? 100 razy som ho robila, teraz, ked chcem, aby bol na 100% sa mi sekne. co s tym? 2 smotany + 200g cokolady+ 2 PL kakaa.

ozaj, este ako robite zelatinovu jogurtovu plnku? ja ked som tu roztopenu zelatinu so 4 PL lyzicami kremu zamiesala do zbytku kremu, tak mi tam vznikli zelatinove slize. dik za kazdu radu

janka22201
7. mar 2014

@mojmacik daj si do vyhladavača angry birds torty-je tam toho kopa,práve sme ich pozerali so synom🙂

mysiatkoo
7. mar 2014

@jakelina @pipka @janka22201 @lokalistin @anibas @maya30 @bubobubina dakujem babule sladke, aj vsetkym pacitkovacom

Zanet postup nemam 😒 sla som z hlavy a fotila som len mimozemstana a jeden medzistupen pred definitivou

Majka bola malicka - 18cm priemer

a frcim k cokolade - neplanovany posun na nocnu pomoooooc to bude peklo 😝

lamps
7. mar 2014

ahojte sladké žienočky, ja pridávam len tak poskromne tiramisu tortu, chceli ju len čokoládovú. Ja po dnešku nechcem čokoládu ani vidieť 😠 😠 😠 zababrala som si ňou celú kuchyňu, dnes som bola za "šikovnú" a tiež pridávam foto našej Terezky s tortušou

muffinka8
7. mar 2014

@lamps krááásne 🙂 a Terezka je nádherná 😵 😵

muffinka8
7. mar 2014

No aj ja prispejem 😅
- sovičková je pre 3 súrodencoov (slniečko má svoj význam).
- Kvetinková s bižu kamienkami.

lamps
7. mar 2014

@muffinka8 tie tvoje tortičky accccch, krásne a ďakujem 😵

sulaiovamaja
7. mar 2014

Pridavam aj ja moju dnesnú, ale ked tak pozerám na vaše torty tak sa nemam cim chválit ☹

sticker
7. mar 2014

@mimcak Teda, nato že si robila tú čiernu z MMF, tak klobúk dolu, vážne!!! Perfektne sa ti podarila 🙂 A ten acidkový je teda ťažký... Posledné srdce, ktoré som pridala tak vážila skoro 5 a pol akurát tam bol ešte jeden plát bledého.... Neskutočne je ťažký.... To je pre Žanetku dobré, ona sa stále "sťažuje", že má ľahké tortuše tuším 🙂

muffinka8
7. mar 2014

@mimcak sa ti nejak zapáčilo robiť tie 3D 😀 😀 😅 ale skvelé sú obe 😉

pipka
7. mar 2014

@mojmacik neviem ci to ma meno, ale ja som robila okrem malych aj jedneho takeho velkeho 😉

bubobubina
7. mar 2014

@lamps andrejka krasne ich mas, a Terezka je krasne slniecko 🙂 inak vrch tej coko okolo kvietkov si zrezavala nozikom? vyzera to super 🙂

lamps
7. mar 2014

@bubobubina ďakujem 😵 😵 😵 orezávala som skalpelom

pipka
7. mar 2014

@lamps naaadhera 😵 😵 😵 aj tiramisu aj Terezka 😵 😵 😵 mnam 😎

teraz tu sice mam aj ja v chladnicke pre nas na zajtrajsiu Tomaskovu oslavu...ale aj tak ...ja mam snad stale chut na sladke 😀 😀 😝 😅

lunija
7. mar 2014
zuzka7512
7. mar 2014

orechový korpus,čokoládová plnka šlahaná nad parou a banány...

anibas
7. mar 2014

@evala777 pekný víkend prajem 🙂)) Tortičky suprové 😵 😵

sikag
7. mar 2014

dobojovane 🙂 dalsie monsterky
@pristela dakujem za rady pri pivonii, nemusela som lepit 🙂 bolo to v tom drotiku, stacil trosku pevnesi a pekne drzi. a samozrejme inspiracka od teba 😉 len si musim kupit nejaku peknu praskovu ruzovu, lebo toto co som namiesala je strasny des 😒
@lamps ta tiramisu vyzera vyborne! mnaaam. ta biela krajka to je krajka alebo biela coko? a davala si aj ceru alebo len cistu coko? vyzera vyborne
a dcerku mas krasnu, uplne mi sedi k tej figurke 😀 😀

lamps
7. mar 2014

@sikag ďakujem, je to biela čoko a áno dávala som aj ceru, tak od oka 😉

jakelina
7. mar 2014

@maca_p a zkoušela jsi nahřát??

maca_p
7. mar 2014

baby, fakt potrebujem poradit, co so seknutym parizskym. este raz uvarit by pomohlo? 😲

maca_p
7. mar 2014

@jakelina akurat to tukam 😉 .
tak idem ho zohriat a necham do rana vychladit. hadam.....

jakelina
7. mar 2014

@maca_p mně se srazill jednou z bílé čoko a už to nešlo zachránit, možná kočky poradí jinak. 😝 Někdy je to i šlehačkou, jak je málo tučná, tak se krém srazí 😝

lamps
7. mar 2014

@maca_p skús krém trošičku zahriať v mikrovlnke alebo doň vlej trošičku rozpusteného masla a vymiešaj

maca_p
7. mar 2014

@jakelina lidlova sa mi nikdy nesekla, no az teraz 😝 ...

arletty
7. mar 2014

@muffinka8 tie su kraaasne 🙂

mimcak
7. mar 2014

@muffinka8 Ďakujem 😉 Tak toto boli ľahké 3D ,len okrúhle korpusy to bolo ľahké. a ten klobúk ten som drobcovi nedokázala vyhovoriť. Bol síce ľahký,ale tu čiernu zarábať. 😝 @sticker Ďakujem aj tebe no dala som čiernu do cukríkou už pred roztopením,ale poviem ti cudzím by som tu tortu určite nedala,mne sa to nepáčilo nebolo to také pekné ako napr.so smartom,ale chcela som vyskúšať. Takže ak sa nič nezmení tak ma bude čakať jedna torta kde potrebujem čiernu hmotu,ale MMF určite robiť nebudem 😝 ,ale objednám radšej hotovú čiernu.

mimcak
7. mar 2014

@muffinka8 krásne tá kvetinková je 😵 😵 😵

mimcak
7. mar 2014

Baby ja idem zajtra na stretko do PO na kurz a neviem či sa viac tešim na ten kurz,alebo nato,že konečne po 7 rokoch vypadem na celý deň z domu a bez detí. 😝 😀

mimcak
7. mar 2014

@lamps krásna a tá postavička ako si vtedy písala,úplne vystihuje Terezku. 😉 .Dokonalé