Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
8. mar 2014

@mysiatkoo si aj mala nieco nadiktovane? ci si sa vyblaznila? 😕 😀 😀
ved je uuzasnaaaa 😎 kiezby som ja toto dokazala s cokoladou 😅 😉

pristela
8. mar 2014

Holciny pridavama idem konecne na tu erikovu nieco vymodelovat 😖 utekam , v noci vas popáčidlujem uz konecne 😀

mysiatkoo
8. mar 2014

@pipka nemala nic, zadanie bolo bez potahu, pre architekta a cokoladova (sak len taka jednoduxa (jaaaaj keby vedeli co nervov ta cokolada stoji - 4 by som potiahla kym bolo toto hotove) ... a kedze sa mi na vrxu nepodarila dokonala rovina, tak som skusala somariny - najprv cokoladove listky, kvietok...nic mi tam nepasovalo, az o 2hej ma osvietilo ze takto by to slo... ale s takym stiahnutym zadkom som este nesla odovzdavat 😀 😀 a nebyt @pristela psyxicky zaxranca, tak neviem,ci by sme nemali ku kave 😀 😀 😀 - tymto verejne dakujem za zaxranu mojho zdravia 😵

lokalistin
8. mar 2014

@pristela jej ta havova je super samozrejme aj ostatne
@mysiatkoo perfektna je

jakelina
8. mar 2014

@pristela krásné a ten hafinko je úžasný

janka22201
8. mar 2014

@pristela nádhernáá,milujem takéto farebné tortičky...a ten psík,nemám slov 😵

denisak77
8. mar 2014

Konečne dobojované a myslím to doslovne,fakt to bol boj.Vôbec sa mi nedarilo ,niekedy mám také dni ,že nič sa mi nedarí,potom som nervózna a ledvác to dorobím a vtom zlom čase prišla ešte návšteva keď som robila TOMA a Jeryho,musela som to odložiť dorábala som v noci a v tom strese som zabudla nakolíkovať hlavu a dnes keď si došli pre tortu spodná časť total zvlnená,vidno to aj na fotkách,ale už nebol čas prerábať,lebo si prišli ráno pre tortu.No hrôza,ani sa nejdem viac rozčuľovať,idem s mladším synom hrať badminton na ukľudnenie.Čaute.

lamps
8. mar 2014

@pipka Janka, moc ďakujem. Chcem ju vyskúšať pre nášho Filipka, on žiadnu tortu nezje ani zákusky nemá rád, maximálne punčový zje. Len tu mu zas vadí, že je ružový 😀 😀 😀 😀, že to ako pre babu 😀 😀 😀 😀. Podľa receptu sa mi to zdá akési komplikované, no uvidím, vyskúšam. Tortu asi nebudem ani poťahovať. Recept som si vytlačila dokonca aj s tvojou fotkou

evicaka
8. mar 2014

@denisak77 krásne všetky 🙂

pipka
8. mar 2014

@lamps ja som sa toho tiez baaala jak cert kriza 😅 😀 😝 ale nebooj, naozaj to absolut nie je zlozite, len to tak z toho receptu vyzera..ale ja som to dala klasika na platy, spodok biely, stred ruzovy a vrch biely 😉 a tusim na 5 platov mi to vyslo...a uuuplna pohoda. Chutila aj nam a potom aj ked som ju robila na zakazku mi ju vychvalili 😉

a ved poleva nemusi byt ruzova...das trosku gelovky a moze byt aj cierna 😀 😀 😀 alebo akakolvek ina 😉

pipka
8. mar 2014

@mysiatkoo uuuuplne ta chapem moja 😅 😅 😅 😉
ja len poondiaty cokotransfer som teraz robila a aj to len pre nas..cize mohla som sa na to vy...aale aj tak ma to serka, ked sa nedari 😝

a to klasika...dve decka za zadkom, a fuuurt by do vsetkeho rypali, oni akoze "pomahaju" ..ale to tak mne do hrobu leda 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅

a taaak som sa na ten cokotransfer tesila, ked som ho objednavala, ze ake to bude krasne...no nerozstrihala som si ho zle?!!? 😠 😠 😠 🙄 😝 miesto na dlzku som strihala na vysku a tym padom nemam vlnky ale cosi neidentifikovatelne 😝 😝 😝

aale tak uz je to jedno...zjeme aj tak 😅 😀 😝

pipka
8. mar 2014

no konecne posledna...pre nas, takze nic moc 😅 😝
motiv na vyslovne zelanie mensieho oslavenca a jahody a cokolada na zelanie starsieho oslavenca 😀 😉
Moj brat mal minuly tyzden narodky a Tominko vcera meniny..tak mame dnes spolocnu oslavu 😎

je cokoladova a mascarpone s jahodami 😉

lucula73
8. mar 2014

ahojte,jediná,mali byť na nej motýle nič viac,tak som to takto vymyslela 😉
motýlikovú krajku mi požičala Vierka , @viera6, moc ďakujem ešte raz 😉 😉

isabel11163
8. mar 2014

Ahojte šikuľky pozerám tie vaše tortičky a len žasnem aká nádhera.. potrebovala by som poradiť..som totálny amatér upiekla som 3 torty za môj život aj to také obyčajné s čokoládovou plnkou 🙂 teraz idem piecť priateľovi na meniny a veľmi by som chcela skúsiť potiahnuť tortičku fondánom..kúpila som si v obchode ten od DR Oetker biely..dúfam že sa s ním bude dobre pracovať..tortička bude s čokoládovou plnkou a poťah bude biely..len to čo mi ostane z poťahu by som potom chcela zafarbiť na červeno a vykrojiť srdiečka..len neviem čím ten fondán zafarbiť keď nemám tie farbičky či nie je niečo v domácnosti čím by to šlo.. a ďalej sa chcem ešte opýtať že keď nemám hladítko či sa mi to podarí aj rukami uhladiť na tortičku ? ďakujem baby moc možno sú to pre vás otázky ako od blondíny ale ja som fakt amatér pozrela som pár videí a článkov ale to čo som našla mi vo všetkom nepomohlo..ďakujeeem 🙂

lamps
8. mar 2014

@pipka si moja cukrárska opora 🙂 🙂 🙂 🙂 asi to pôjdem vyskúšať, ale vôbec sa mi nechce, netuším, ako ju ozdobím, aby nebola ružová 😀 😀 😀 😀 ach, tí chlapi. A to môžem byť rada, že som sa vyzula s poťahovanej torty, lebo mi zahlásil, že by na nej chcel vesmíru loď, dal mi na ňu aj presný opis 😀 😀 😀 😀 😀 skoro ma rachlo. len pri počúvaní, nieto ešte modelovať takú vec

simasa
8. mar 2014

Ahojte babule, zdravím a po dlhšej dobe prispievam tortičkou...

lamps
8. mar 2014

@isabel11163 ahoj, no väčšina z nás sú amatérky 😉 asi ťa nepoteším ten marcipán od Dr. Otker-a je totálne na nič, je ho v balení málo na jednu tortičku a zle sa ním poťahuje. Zafarbiť ho by bolo najlepšie potravinárskou farbou. Tortičku treba pred poťahovaním krásne dohladka obmazať maslovým krémom, aby sa poťah na nej netopil a bol krásny rovný. Poťah môžeš uhladiť aj obyčajnou "lopatkou" na torty, ale žehlička na marcipán nie je drahá záležitosť, dá sa kúpiť aj u číňana a je to super pomôcka

ajka82
8. mar 2014

@lamps ak @isabel11163 pise o fondane a ze bude biela torticka, mozno kupila fondan a nie marcipan... no s tym veru skusenosti nemam, len som ho obzerala v obchode, ze co este nevymyslia 😅 ...jedine co viem s istotou povedat, ze 1 balenie stacit nebude na jednu torticku.
isabel z domaceho asi nicim na cerveno nezafarbis...ale skus skocit do drogerky (101 je pri nas, kde su isto aj farby potravinarske) tam maju aj praskove farby, niekedy je vidiet aj v tescu... tu si rozrobis v troske vode na hustesiu kasu alebo v bielom alkohole a zafarbis hmotu aj tym 😉 ...ostatne ako ti lamps pisala

isabel11163
8. mar 2014

@lamps ale tie vaše výtvory sú také úžasné že je ťažko veriť že ste nejaké amatérky 🙂 🙂 ale ja nemám marcipán ale fondán od DR Oetkera.. tak dúfam že ten nebude taký zlý ako marcipán :D tú farbičku si kúpim dúfam že tu u nás sa niekde zoženie..ešte keď spomínaš to mazanie tortičky kúpila som si plnku ktorú zmiešam len s mliečkom a práškovým cukrom môže sa dať aj maslo ale nemusí..mám ho radšej dať aby sa mi ten fondán netopil ? ďakujem 🙂

ajka82
8. mar 2014

@isabel11163 do vnutra torticka mozes dat krem aky chces, len potom po povrchu torticky je dobre dat maslo s cukrom vyslahane, pripadne pridas odrezky z korpusu, nutelu, alebo kakao... fondan drzi prilepeny na torticke a na masle sa ti neztopi

ajka82
8. mar 2014

mozem ist naspat do kuchyne, angry birds modelovat, kedze vcera vecer som pri detoch odpadla a o 3 rano som sa len presunula s detskej do spalne 🙄 baby maju zabavku, sedia pri klietke s andulkou a ucia ju rozpravat 😀 dnes doobeda ju dostali, tak ich to este bavi...ale dufam, ze sa o nu budu starat ako slubili 😉

lamps
8. mar 2014

@isabel11163 aha, prehliadla som, že máš fondán a nie marcipán. Ale tortičku by som určite obmazala maslovým krémom so zvyškami korpusu a farby mávajú aj u nás v drogérii, tak možno sa ti podarí kúpiť

muffinka8
8. mar 2014

@isabel11163 aj ked do kremu das maslo, fondan sa ti bude topit', neriskuj. Nechaj maslo ohriat na izbovu teplotu, pridaj praskovy cukor podla chuti, kakao alebo trochu nutelly pre este lepsiu chut a tym ponatieraj tortu.Zaroven tak vyrovnas vsetky nnerovnosti.

isabel11163
8. mar 2014

@ajka82
@lamps
@muffinka8 baby veľmi pekne vám ďakujem za rady 🙂

vendullka
8. mar 2014

Krásné odpoledne přeji, kochám se vašimi krásnými výtvory a přidávám svoje víkendové dortíky 🙂

pipka
8. mar 2014

@lamps tak mu ju sprav zltuuuu 😉 alebo tmavomodru ako vesmir..a hore vesmirnu lod 😉

viera6
8. mar 2014

prajem krásny víkend sladulienky a dakujem za všetky pacitka za lizankovu torticku 🙂

pridavam vikendove pre zubnu sestricku a po 3x spogenboba tento krat v zelenom 😅

viera6
8. mar 2014
luciahromadkova
8. mar 2014

@pipka ty sa netrap, akurat som rozmyslala co to mas na boku, vyzera to dobre... ja torty nedavam ani nahodou, tento tyzden ma urad ☹, zabil, mala som take stavy, ze davam vypoved.....
mame cela rodina taku chripku, este aj sam je chory....

elamaslakova
8. mar 2014

Dievčence pridávam jednu moju tortičku , zajtra pridám druhú ,lebo aby ju nevidel oslávenec a už by to nebolo prekvapko a idem sa potešiť vašimi výtvormi a hlavne nabrať inšpiráciu