Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
elamaslakova
8. mar 2014
@viera6 krásne tortičky
elamaslakova
8. mar 2014
@lucula73 krásna tortička
elamaslakova
8. mar 2014
@pipka Tortička je super a ja som akurát rozmýšľala , že ako sa ti to podarilo spraviť ,myslím ten mantinel okolo torty lebo to vyzerá zaujímavo, vidíš aj keď si sa pomýlila je to super 😉
elamaslakova
8. mar 2014
@denisak77 Nádherné tortičky
@pristela Tortičky nádherné
elamaslakova
8. mar 2014
@mysiatkoo Tortička je nádherná
@evicaka
@pppeeetttaaa
@sticker
krásne tortičky
jakelina
8. mar 2014
@mysiatkoo zlatko ty jsi pekla takový dort s dvěma mimoňi na sobě jak stojí, že? Paní mi ho poslala jako inspiraci a chce patrový kolem tří kilo. No tak jsem jí to vymluvila a přímo jsem jí napsala, že ty postavičky na sebe nebudu dávat a přesně že něčí dorty nekopíruji, tak nebude ti to vadit??? Chce tam na boky ty kostičky. Já se s tím budu hrát, aby mi to drželo na sobě a za pár korun s malým dortem. Navíc mám tři další k tomu. :-p
lokalistin
8. mar 2014
@viera6 a preco je zeleny?
viera6
8. mar 2014
@lokalistin ako preco?lebo je na želanie,,, zeleného chceli....uz som robila zlteho,ruzoveho a aj zeleneho 😃
lokalistin
8. mar 2014
@viera6 no ci nepovedali preco zeleny,je pekny nic v zlom, ale mne pripada jak keby sa mal kazdu chvilu dovracat, kedze by mal byt zlty a ozelenel 😉 😉 ale z tvojej strany super prevedenie,len ta farba mi absolutne nesedi
pipka
8. mar 2014
@elamaslakova dakujem 😉 noo cokotransfer, len teda z vlniek su stlpiky :-N 😃 :-p
viera6
8. mar 2014
@lokalistin lebo ze maly ma rad zelenu 🙂 ja som cakala,ze povedia modreho :-p
pipka
8. mar 2014
@luciahromadkova mas ty pravdu..co tam po tom ze to nie je dokonale, ked uz je to s prepacenim "zozrate" :-N :-N 😃 ded 😃 o s mojim braskom sa na tu cokoladu vrhli jak keby sto rokov sladke nejedli :-N :-N 😃

nas dedo je taka sladka riťka, on a cokolada...sa luubia naveky 😃 a cim viac percentna, tym lepsie 😉 takze mantinely padli za vlast ako prve :-N 😉
jahody zhora cele Tomasko objedol...a my ostatni sme teda slusne zjedli klasicku tortu :-N 😃 😉
viera6
8. mar 2014
@lokalistin 😉 este aj presne ich chcu,,, malo co mozem zmenit akurat tak farbu aku chcu...
pipka
8. mar 2014
@luciahromadkova a skore uzdravenie celej rodinke 😉
bimbas
8. mar 2014
ženušky prosím poradte, idem prvákrát robiť s čokotransferom a teraz neviem , idem ho dávať na vrch torty veľkosti plechu, mámpoliať najprv tortičku a na to čokotransfer, alebo naopak naliať čokoládu na fóliu nechať vytuhnúť a potom preniesť na tortu??

PROSIM PROSIM poradte
pipka
8. mar 2014
@potapka08 musis pisat sem do temy, lebo v receptoch ti nik neodpovie 😉
ak chces krem, ktory mozes davat pod potah..je uplne jedno ci je to K2, smartflex alebo pravy marcipan, musi obsahovat vacsi podoel masla nez cohokolvek ineho 😉
lebo slahacka, mlieko, puding ci tvaroh ti potah roztopia, takze uuurcite MASLO! 😉 😉 😉
pipka
8. mar 2014
@bimbas B je spravne 😃 😉
teda poloz foliu farbou nahor, polej ale nie vriacou roztopenou cokoladou a ked to mierne stuhne, ze to uz netecie, tak to otoc a prenes na plech, a nechaj najlepsie v chladnicke uplne stuhnut 😉
potom len stiahnes foliu a hotovo 😉
zdeni.r
8. mar 2014
Ahoj holky, tak já taky přispěju dortíkem.. osobně se mi moc nelíbí ty kytičky na klučičím dortě, ale co už, paní je chtěla, má je tam 🙂 jinak sem fakt samouk, amatér, ale hrozně mě to baví 🙂
lokalistin
8. mar 2014
@viera6 prevedenie super,ale tie farby mi fakt absolutne nesedia
bimbas
8. mar 2014
@pipka dakujem krásne ste zlatá, lebo ja by som to isto urobila naopak 😕
zuzkaasd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipka
8. mar 2014
@bimbas nevykat prosim 😃 😉 a teda polievat nie vriacou cokoladou 😉 strc do nej prst, musi to byt teple ale nie palit 😉 aby to to neroztopilo tu farbu 😉
lucula73
8. mar 2014
@viera6 vierka,pekná zbierka spongebobov 🙂
janka22201
8. mar 2014
@bimbas keby si to urobila naopak,isto sa urobia vzduchové bublinky-ako sa to stalo prvý krát mne,síce len na zákusku,ale aj tak ma to štvalo,tak som sa tešila,celá kuchyňa zababraná a výsledok nafigu 😃
lokalistin
8. mar 2014
Kocky, ako by ste robili toto ako tortu? aby to vyzeralo aj ako dute?dakujem za kazdu radu
staankaa1
8. mar 2014
nase zatial iba druhe dielo:-)
elamaslakova
8. mar 2014
@lokalistin to má byť koleso,alebo len ten akože rám ? Našla som niečo takéto
zuzuz1
8. mar 2014
@pipka ahoj prosim ta ked uz pises o tej cokolade, mozem sa aj ja nieco oyptat? mam doma asi cca 92% cokynu a skusala osm na nu transfer...skusala som aj aj (aj dat foliu na coko aj naopak coko na foliu a stuhnut v chlade) stuhlo, krasne som vzor otlacila ale ked som dala coko dnu aby som ju prilozila na tortu (chceli to byt mensie trojuholniky poprilepovane na boky torty)za ani nie 1 minutu sa mi coko tak povolila ze som do nej mohla pisat prstom...co sa to dokelu stalo?? davala som bez tuku aj s tukom, mohlo to byt tym ze cokyna je uz stara? dakuejm za odpoved zuzana
zuzuz1
8. mar 2014
@lokalistin ja by som klasicku okruhlu tortu trochu vydlabala (akoze tie prazdne miesta a tie vycnelky nadrobila puncovinou trochu,.. a teda disky stireborne a "medzipriestor" cierny.,..
pipka
8. mar 2014
@zuzuz1 no to tazko povedat...ja davam len 52% nu, aj s cerou, ale vzdy v zaruke... 😉 ci to je percentami alebo zarukou...tot babo rad =-) :-S :-| fakt netusim 😉 mne sa to nastastie este nestalo.

Začni písať odpoveď...

Odošli