Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
8. mar 2014

@elamaslakova no ono to ma byt ta felge,ale sak to by neva to by mohlo byt aj s gumou,ale myslis,ze to mam dat vrch biely a na to skusit tie "ihlice"vymodelovat?

lokalistin
8. mar 2014

@zuzuz1 dik ale asi skor disk cierny a medzipriestor teda biely,aby to vyniklo,teda fakt neviem,ci to dam,aby to vyzeralo realne

lawli
8. mar 2014

@lokalistin ak myslíš duté to ,že cez ten elektrón vidíš pozadie, tak mňa napadá vymodelovať si ten vrch dopredu aby vytvrdol z hmoty o cca 2cm väčší ako bude priemer torty...budeš to mať s tými výrezmi ako dierami....a nasledne by som pod tortu na celú podložku dala tenkú vrstvu marcipánu napr. modrú ,s tým istým by som potiahla vrch torty (teda položila kruh modrého poťahu) , boky by som otočila pásom ako keď niekto robí okrúhlu škatuľu (tou hmotou čo si pripravíš vrch) a dole klasika lem ako okolo tortičky, myslím tu hranu elektrónu vzadu...na takto pripravenú tortičku by som položila pripravený vrch a hotovo... 🙂

vlada111
8. mar 2014

@pipka jeeeej, dávala si masielko do rozvaru, dobre si urobila dievča 😉

vlada111
8. mar 2014

@mysiatkoo úžasný nápad, super

mrka2
8. mar 2014

ahojte dievcata, pridam aj ja svoje, este dnes robim cokoladovu,ale strasne sa mi ju nechce dokoncit... tak aspon tieto a idem mrknut na tie vase vytvory

adrika202
8. mar 2014

@lawli gratulujem k výhre 🙂 🙂 🙂

mrka2
8. mar 2014

@mysiatkoo moja dcera je nadsena z tvojej Zvonilky,ze aka krasna, krasne satky, krasne vsetko 😀 🙂
@pristela vy tam u vas mate nejaku vysoku travu?! my tu ledva nieco... 🙂 krasne torticky 🙂

mysiatkoo
8. mar 2014

@jakelina ....ze sa vobec pytas 😉 a ti mimoni na sebe neboli o nic zlozitejsi ako vedla seba - akurat som si to druhe vajicko nastokla na spajku, ktora pretrcala z toho spodneho a dorobila nohu - len ak sa nakoniec budes xciet na to dat, tak tu spajlovu nohu musis spravit tensiu a dlhsiu, lebo to pod vahou dost sadlo, aj ked som to dako podkladala tusim... tesim sa na foto 😉

mysiatkoo
8. mar 2014

@mrka2 jeej, dakujem 😵

lokalistin
9. mar 2014

@lawli no presne tak som to myslela, diky

ajka82
9. mar 2014

posledna tohtotyzdnova...kym som dnes plnila torticku, moje baby urobili smotanovopiskotovu 😀

muffinka8
9. mar 2014

@ajka82 Ahoj 🙂 mna cca o mesiac caka tiez jedna kde je zaklad krabica - debna. Prosim ta ako si dosiahla ten krasny hnedy povrch, vyzera to uzasne.

jper
9. mar 2014

Jdu na radu, mám udělat dortík, ale nesmí tam být nic s laktózou - jediné co mě napadlo za krém je paříž z rostlinné šlehačky, máte někdo ještě nějaký jiný tip? A rovnou se zeptám na ty kaštanové náplně, kde kupujete to kaštanové pyré a nemáte někdo fotku jak to vypadá, to pravidelně hledám, ale jak netuším ani jak to vypadá, tak se to velmi špatně hledá. Děkuju 😉

jakelina
9. mar 2014

@jper u nás neseženeš, jednou bylo v akci v Lídlu a už není 😒

pipka
9. mar 2014

@jakelina gastanove pyre u vas nie je dostat? 😕 😕 ved u nas to maju v kazdom obchode stale 😕 😉

ja kupovavam rozne, vzdy inde, aj v kauflande, aj v lidli, aj v tescu...
https://www.google.sk/search?q=gaštanové+pyré&s...

mahu74
9. mar 2014

@mrka2 Môžem sa opýtať, ako sa robí ten "vankúšikový" poťah - pri poslednej torte "Ockovi"? ďakujem.

elamaslakova
9. mar 2014

Moja prvá futbalová lopta , váha 4,90 kg , no a to poťahovanie tými päť a šesťuholníkmi mi dalo zabrať ☹

jakelina
9. mar 2014

@pipka fakt ne, já jsem to jedla poprvé a naposledy před víc jak rokem, bylo v Lídlu a od té doby to neopakovali tu akci. Podle mě to nikdo moc nekupoval, protože my to neznáme. Vůbec jsem nevěděla jak to chutná. 😀 😀 😀

maya30
9. mar 2014

caute kocky, konecne mozem dat aj tie moje, dedko so zahradkou je podla zanetkinej @pristela torty, s malymi zmenami, chceli tam tie zajace, no co ja viem.. 😕 na tu s mysami mi poslali fotku, samozrejme od nejakej svetovej cukrarky na ktoru sa nechytam ani za 100 rokov, aj ked som robila co som mohla, vobec nevyzera ako na povodnom obrazku, ale tipujem ze ta aj nieco stala, povedzme ze o 500% viac ako ta moja 😝 Dnes este idem robit tu 1kilovu 😝 a jednu s krtkom, peknu nedelu vam prajem 🙂

elamaslakova
9. mar 2014

@maya30 Niečo prekrásne

ajka82
9. mar 2014

@muffinka8 Ahoj, dakujem 🙂 ja som tu bednicku potahovala bledou hnedou a potom som ju malovala...do trosky vody som rozmiesala praskovu hnedu/kakao(minule s kakaom, dnes nie, lebo oslavenec kakao nemoze) a trochu gelovky hnedej, aby tomu zostal aj lesk a hrubym stetcom kazdu stranu len jednym smerom 😉

mrka2
9. mar 2014

@mahu74 to som len presla radielkom a kde sa mi tie ciary stretli,tak som tam dala gulicku. inak to som nemala v plane,aby to vyzeralo ako vankus... tak to vyzera? 😀 😅 ked chces,aby to vyzeralo viac ako vankusik,tak este pri tych gulkach mozes urobit take ciarky,akoze su tam tie gulky vsite... pockaj,najdem ti navod,lebo ja to neviem tak vysvetlit zrozumitelne,neviem,ci chapes...

mrka2
9. mar 2014

@ajka82 my sme tohto tyzdna tiez mali tu nepecenu piskotkovu.. no niet nad lepsi zakusok! 🙂 male sikovnice! 🙂
po mamine 🙂))

simasa
9. mar 2014

@maya30 Úžasné! Obdivujem Tvoju a Pristelinu kreativitu 😵

simasa
9. mar 2014

@jper Len pozor, nie každá rastlinná smotana je bezlaktózová. Niektoré obsahujú trocha mlieka, alebo srvátku a pod. Ak dodržiavajú naozaj prísnu diétu, treba sa radšej spýtať, či to zloženie je vyhovujúce.

chvapilu
9. mar 2014

krásný den a vkládám dort Florida /2.60kg/ a moc děkuju za pochvalu minulého dortu

mimcak
9. mar 2014

@pristela oooo nádhera 😵 😵

sticker
9. mar 2014

@maya30 Neskutočné niečo!!!! 😕 Tá s myšičkami vyzerá úplne bombovo! Normálne nemám slov 😵