Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
14. mar 2014

holky jen prosím, čekaj mě ty dorty pro dědu, hodinu budou v lednici v restauraci a po zkušenostech některých z vás mám strach, jak můžu co nejvíc zabránit rosení z mý strany? krabicí?

jakelina
14. mar 2014

@mishulle ano nebo polystyren

sikag
14. mar 2014

@teodorie tak skus urobit tu krabicu z cokoladovych mantynelov, dovnutra daj teda potah akoze naskladana latka /to mozno zvladne 🙂 ) a flasu daj origos

sikag
14. mar 2014

@stanilka kym ju neminies 🙂 alebo kym ti nestvrdne

mishulle
14. mar 2014

@jakelina jako na stěnu lednice nebo zabalit do polystyrenu?

nikita308
14. mar 2014

@martinka1981 Ja by som ho brala aj naživo... 😀 😀 😀

pipka
14. mar 2014

ahojte babulky moje, nestiiiham ani dychat 😅 😀
ale zijeeem, to je podstatne 😉 😉 😉 dnes mam dve, len jednu este neodovzdanu, tak padam nafotit a potom pridam 😉

zatial ježurka na zelanie 😎

vlada111
14. mar 2014

@pipka tá ježica je úžasná. To si koľko robila tie pichliače 😕
A biely papier sa minul? :D

lamps
14. mar 2014

@pipka tá je rozkošná 😵 😵 😵

pipka
14. mar 2014

@vlada111 ani sa nepyyytaj 😅 🙄 😝 😀 asi tri hodiny som sulala 😝 😝
som sa ušúúúlala k smrti ...uz som mrtva 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅

a biely papier... 😝 som bola rada, ze som voobec nejaky doma nasla 😅 totiz povodne som to chcela davat na uplne inu podlozku, leeenze ja mienim..a moje milovane deti menia 😝 😝 😀 😅

pipka
14. mar 2014

@lamps dakujeeem 🙂

jakelina
14. mar 2014

@mishulle dozadu na stěnu

jakelina
14. mar 2014

@pipka zlatko ježeček je nádherný, já jsem taky měla nachystanou podložku na dort a malý si na tom hrál s autem a udělal na tom rýhy, tak já honem šup dort na podložku se zeleným papírem, i když původně měl být bílý. No někdy to je zoufalství, já jsem už taky unavená, ale jdu si lehnout a pokračuji zítra. Dnes už to nedávám.

lamps
14. mar 2014

@pipka čo tam po papieri hlavne, že ježurka je krásna

pipka
14. mar 2014

@jakelina ja som mala kupenu original taku ako drevo..leenze moj milovany synacik...( akoze milujem ho najma ked spi 😀 ) si z nej spravil garaz..a celu mi ju dolamal 😝 taaakze nudzove riesenie bolo obalovat karton a jediny papier co som doma mala bol tento..a z druhej strany je tmavomodry a tiez leskly...takze 😝 😅

muffinka8
14. mar 2014

@pipka ježkove oči, to ako dlho si robila tie pichliače 😲 😲 ale rozkošná je ježko slečna 🙂

pipka
14. mar 2014

no a tu je druha 😉 a mam viiikend 😎 😎

booze ja milujem piatky vecer, ked deti uz zaspia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎
uz sa psychicky idem chystat na zajtrajsie volby 😅 😀

pipka
14. mar 2014

@muffinka8 zlatik...vyse tri hodiny 😅 😅 bud som ja nemozna, alebo je to taka piplacka 😅 😀 😝
moja Hanka mi povedala, ze narobila si sa "jak sviňa " mami, žeee? 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😝 nuz reku...pravdu mas dieta moje, ani nevies aku 😀 😀

jakelina
14. mar 2014

@pipka moc hezký i druhý. Já mám tento víkend tři a ještě jsem v týdnu dělala pro našeho Eliáška. Samé takové co už jsem dělala víckrát, tak u toho třískám hlavou o stůl, abych neusnula a už fakt jdu zalehnout a raději ráno přivstanu 😝

jakelina
14. mar 2014

@pipka není nad upřímnost dětí co 😀

lucianak
14. mar 2014

Ahojte, robila som dnes korpus a celý stred mi vypukol.... vyzeralo to ako mount Everest v tej rúre... 😖 neviete prečo? Robila som zo 7 vajec naraz.

pipka
14. mar 2014

@jakelina dooverne to poznam 😅 😝 ja budem mat taky vikend 29-teho...uz teraz mam z toho vyrazky 😅 😀
najlepsie keby som aspon na dva dni mohla dat niekam deti...ale kto ich chceeeeeee??? 😕 😅 😅 😀 😀 😀

jakelina
14. mar 2014

@lucianak vysoká teplota pečení asi 😉

stanilka
14. mar 2014

@sikag dakujem. aj som si myslela 🙂

jakelina
14. mar 2014

@pipka já mám svých dost, nechej si je 😉 Pro mě jenom stres, přijedou po týdnu z kolejí a Matyáš přijel z lyžáku, tak plná koupelna prádla na vyprání, oni jenom stojí u lednice a nebo se hrabou v hrncích co by snědli a já u toho mám dělat dorty. 😲 😲 No někdy psycho 😝

lamps
14. mar 2014

@jakelina Majka a nebývaš ty u nás? je mi to nejako nápadne povedomé u nás to funguje podobne - len by jedli a ja len periem, vešiam .... brat sa mi smeje, že čo viem stále prať (on je ešte slobodný), že či sa pokakávame 😀 😀 😀 😀

jakelina
14. mar 2014

@lamps tak jediné co mě na tom těší je, že v tom nejsem sama. 😀 😀

adrika202
14. mar 2014

@grasie je to foto na fondane ,teda jedle fotky 🙂

lamps
14. mar 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
14. mar 2014

@jakelina tak teda ja neviem co robime..ale ja mam "len" dvoch ale tiez stale periem a vesiam 😝 😝 😅 😅 😅 😀 a teda potom zehlim...a nadaaavam, lebo mne to pripada, ze cely zivot nerobim ine len toto 😅

a tiez do toho tortya do roboty este 😅 😝