Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
21. mar 2014

@mimcak super se ti vydařila, i celý dortík!

mysiatkoo
21. mar 2014

@mimcak super sa ti podarila ta korytnacka 😉
@mamcas ta je milaaaa 😵
@jakelina ty si trdlo 😝 😀 😀 perfektne a mimoni maju uuuuzasny vyraz! 😵

pupickova
21. mar 2014

Holky prosím, řekněte mi, jak to děláte, že ty dorty máte tak dokonale rovný? Já to prostě takhle nevyrovnám ani kdybych na sobě uzly dělala ☹

jakelina
21. mar 2014

@mysiatkoo jejda, děkuji. Mně by se líbila vyšší, ale už takhle jsem přešvihla váhu o půl kila. Původně měl mít dort jenom 2,5 a má skoro tři 😒

jakelina
21. mar 2014

@pupickova čokoláda na potření místo krému 😉

pupickova
21. mar 2014

@jakelina ? čokoláda ? jak se to dělá?

mysiatkoo
21. mar 2014

@jakelina no jo no, tiez sa mi stava, ze xcu po mne nizku tortu... ja to ale takto neviem 😝 ... dnes som odovzdavala jednu tortu, na ktoru som dopredu dostala krabicu, aby sa im tam vosla...co myslis, vosla? 😝 😀 ... ale zlozila som hlavicku a asi na milimeter mi to tam sadlo...

jakelina
21. mar 2014

@mysiatkoo no právě, já bych raději upekla čtyřikrát plněný dort o průměru 18 cm, než takový nízký. Ale oni to chtějí, že se to líp krájí, já to chápu.

jakelina
21. mar 2014

@pupickova rozpustíš čoko ve šlehačce a pak tím potřeš dort.

pupickova
21. mar 2014

@jakelina to slyším prvně 🙂 a neteče pak ta potahovka?

jakelina
21. mar 2014

@pupickova ne, dává se hodně čokolády do jedné šlehačky. Jak to ztuhne, tak je to jako čokoláda tuhé.

pupickova
21. mar 2014

@jakelina a na boky dortu to taky drží?

blancagon
21. mar 2014

Tak tieto su pre moju švagrinú,teda mám dosť 🙂 žienky ako to robíte aby ste neprišli o chrbticu?ma bolííííí 😠

mimcak
21. mar 2014

@florentina , @mysiatkoo Ďakujem Vám kočeny 😵 😵 😵 to si od Vás cením 🙂

mysicka3703
21. mar 2014

Babule prosím s čím mám potriet čierny fondan aby bol lesklý, lebo je taký moc matný ďakujem 🙂

jakelina
21. mar 2014

@pupickova jasně že drží

jakelina
21. mar 2014

@mysicka3703 olejem

pipka
21. mar 2014

ajojte krasky moje 😉
ledva zijeeem, ale mam hotovo 😎
zatial pridavam len prvu monsterku a druha golfova 8 kilova opacha caka zajtra na denne svetlo na nafotenie 😅 😎 😉

denisak77
21. mar 2014

@aduskatt a ty máš akýy E-shop,neviem,asi som troška mimo 😝

aduskatt
21. mar 2014
denisak77
21. mar 2014

@aduskatt dik,idem pokukať

mysicka3703
21. mar 2014

Šikovnice, tak toto je ona!Moja úplne prvá torta, ktorá vznikla aj za pomoci Vaších rád. Viem že sa musím ešte toho veľa učiť, ale som spokojná - úprimne čakala som horšie 🙂 V pravej ruke bude krtko držať ešte sviečku 🙂

mimcak
21. mar 2014

@mysicka3703 to vážne ,prvá? No blahoželám vydarila sa ti super. No myslím,že nám pribudne dalšia tortičkárka. 🙂 Super len tak ďalej. 😉

ajka82
22. mar 2014

par torticiek na zajtra a potom este jednu na nedelu hadam zvladnem, lebo chceli ist baby opekat 😅

muffinka8
22. mar 2014

@ajka82 vidím, že ani tu sa nespí 😀

ajka82
22. mar 2014

@muffinka8 tak nejak...ale za posledne 2 noci som spala spolu 5,5hod a teraz tomu tiez moc nedam 🙄 😅 tak uz radsej idem. dobruuuu 🙂

mysicka3703
22. mar 2014

@mimcak Áno čestné skautské 🙂 Ďakujem veľmi pekne 😉

mysicka3703
22. mar 2014

@ajka82 wááw tie sú krásne, tá šmolková má úplne dostala 🙂

mysicka3703
22. mar 2014

@chvapilu Prosím ta mohla by mi povedať ako robíš tie čokoládové gule na torte harlekýn?Strašne je krásna! Ďakujem 🙂

chvapilu
22. mar 2014

@mysicka3703 je to strašně jednoduché dáš jsi nafukovací balonek naplněný vodou do mrazáku,pak jsi rozpustíš čokoládu nej z lídlu 52% ničím neředit.zmrzlou kuličku jsi položím na skleničku a nanáším čokoládu libovolné proužky tak aby se spojily-ta okamžitě tuhne a pomalu otáčím až je kulička celá spojená a nechám odkapat zbylí led a je to hotovo,držím palce at se zadaří,