Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
24. mar 2014

@mimcak ale aka zrucnost 😀 😀 to len maliar natierač čiernou , ne maliar umelec 😀 a mne sa to zdalo najlahsie riesenie, lahsie ako sa trafit vyrezat presne tvar tej tvaricky

mimcak
24. mar 2014

@pristela 😀 ked ja som skúšala maľovať a mne to furt robilo šmuhy.

sticker
24. mar 2014

Baby prosím vás, hľadám oblátku obrazovku tabletu, mobilu a našla som to iba natortu.sk Písala som im ohľadne veľkosti ešte včera a odpoveď žiadna... Nemáte náhodou skúsenosť, že aká je to veľkosť, či klasická A4? Alebo neviete, či to nemajú aj niekde inde? 😒

pristela
24. mar 2014

@mimcak kup tu ciernu z drogerky rozrob v alkohole ale nie aby to bolo riedke take hustejsie a hlavne roztopene tie krystaliky , natries raz pockas chvilu , schne to hned a pak este raz pretries a ziadne smuhy nebudu , ved vid na tej foto u mna, a stetce mam na to uuuplne obycajneee z papiernictva

mimcak
24. mar 2014

musím ju zajtra pozrieť,lebo už som pozerala a nikde nemali čiernu,ale zajtra skočím ešte do jednej teta drogerie ,kde som ešte nebola tak uvidím či budú mať.

mimcak
24. mar 2014

@sticker skús im zavolať ja som už tak pár krat volala a vždy poradili. Alebo si nájdi obrázok tablet aký ti vyhovuje a daj si urobiť na jedleoblatky.sk a daj si rozmer ,aký potrebuješ.

sikag
24. mar 2014

@mysiatkoo ahaaaa no nejak som zneistela a zdalo sa mi ze ta biela bola zaliata hnedou, ze nevytrcala 😉 tak idem skusit, drz palec

teeruska
24. mar 2014

Přidávám svůj výtvor...

teeruska
24. mar 2014

@lawli Můžu se zeptat na cenu toho dortu s Nemem?

sticker
24. mar 2014

@mimcak Ja som to riskla a objednala.... 😒 Dala som do poznámky, že by som chcela A4 tak uvidím.

abriela
24. mar 2014

@akzuzs ja robim mmf. Cukor davam vzdy podla potreby. Zvycajne den pred potahovanim vyberem mmf z chladnicky. Vtedy je ako skala. Pred spracovanim ju zohrievam v mikrovlnke. Kedze mikrovlnku nemas, zohrej ju vo vodnom kupeli. Zmekne a obcas este pridavam cukor.
@maya30 nadherne torticky
@mysiatkoo perfekny konik

sikag
24. mar 2014

@mysiatkoo dobojovane 🙂 islo to celkom fajn, este ju dozdobim a vecer sem hodim foto. ...no ale stastie ze bola skusobna, lebo tooolko chyb 🙂 dakujem za rady

sikag
24. mar 2014

baby mam par balickov marshmellows - biele haribo chamallows barbecue - ktore uz nepouzijem, lebo si uz hmotu nezarabam, nechce niekto? poslem gratis 🙂

mishulle
24. mar 2014

holky co pracujete s mléčňákem, potřebuju radu, dostala jsem nabídku od místní cukrárny dělat pro ně růžičky z mléčňáku, ale já mám zkušenost s růžema jen ze smartflexu, je to velkej rozdíl v práci?

pipka
24. mar 2014

@pristela ahaaaa, tak jasne, si ospravedlnena 😉 tak ti pisnem zas moje cislo, aby si mi mohla zalubene sms-ky v noci vypisovat 😎 😀 😀 😀

pristela
24. mar 2014

@pipka ooooo, paraaada , bo uz som vsetkym chlapom co mam v mobile popisala zalubene a uz nemam komu 😀 😀

pipka
24. mar 2014

@pristela tak ale ryyychlo skopiruj a posli aj mne 😅 😀 😀 😀

pristela
24. mar 2014

@pipka nemožem! červenala by si sa !

pipka
24. mar 2014

@pristela mna uz len tak hocico nevyvedie z miery 😀 😀 😅 😀

iva466
24. mar 2014

@anibas Přeji Dobrý den,moc krásný dorty ,můžu se zeptat pokud sdílíte,těsto na marcipán?

dajna11
24. mar 2014

moje víkendovky vo velkom zhone.....myška a dvojszla 😀 😀

lucula73
24. mar 2014

ahojjte dievčatá,
nemáte niekto takú tortu uloženú,ako minnie leží?jna vrchu okruhlej torty.....a som takú niekde videla,mala akoby podopretú hlavu a neviem ju nájsť........
ďakujem.
L.

jachin
24. mar 2014

@dakota14 burizónová hmota, napr. aj podla tohto receptu:
http://www.tortysnov.sk/recept/burizonova-hmota-8
alebo vo vyhladávači si nájdi inú, niekde je nazvaná aj hmota z ryžových cereálií, ale u nás je to klasika z burizónov...

muffinka8
24. mar 2014

@jakelina Majka, prosím ťa, ty skladuješ korpusy v chladničke. Môžem si korpus na nedeľnú tortu (teda budú ju jesť v nedeľu, odovzdávam v sobotu) upiecť už v utorok večer a dať vychladený do chladničky vo fólii? Či je to veľmi skoro?

mrka2
24. mar 2014

@mysiatkoo juuj, tak ten je zlaty... konicek 🙂

akapulko
24. mar 2014

@lucula73 ja mam ulozene toto ak ti to pomoze🙂 😉 😉

jakelina
24. mar 2014

@muffinka8 mně to přijde hrozně brzo, já peču den před tím než krémuji dort. Většinou ve čtvrtek a dorty odevzdávám v pátek a nebo sobotu. Ale možná má někdo zkušenost, spíš bych ho asi zamrazila a pak použila, když musíš péct tak brzo. 😉

mishulle
24. mar 2014

já peču středa, čtvrtek promažu, pátek potáhnu, sobota jíme

muffinka8
24. mar 2014

@jakelina no ja tak, že ak je oslava v sobotu, tak odovzdávam v piatok, plním a zdobím vo štvrtok a pečiem korpus v stredu večer. Ale teraz by som piekla 3 korpusy rovnakej veľkosti v jeden deň a to neviem či by som stihla 😕

mysiatkoo
24. mar 2014