Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
26. mar 2014

Baby, mám tortu na nedeľu. Plánovala som plniť v piatok doobeda (ráno). Bude to veľký rozdiel keď ju naplním už vo štvrtok večer (okolo 21 vej)? Čiže o 12 hodín skôr? Plnka je čokoládová zo šľahačky a mascarpone, plus banány.

nika1985
26. mar 2014

@sikag dakujem pekne ta vyzera super nieco teda vymyslim uz som nasla aj kopu inych ale asi sa z dovolenim necham inspirovat touto je krasna a teda spravim bielkovu polevu a zafarbim ju

molka
26. mar 2014

@halienka kedysi som čítala, že čokoládu treba pred strúhaním veľmi jemne nahriať. Skúsila som to a naozaj sa strúhala dobre. Hlavne hoblinky sa tak dajú robiť úplne krásne. Je pravda, že budeš mať ruky zababrané od čokolády, ale aspoň si neušpiníš kuchyňu.

tertery
26. mar 2014

@jakelina Ahoj moc díky, za odpověď, na tebe jsme sázel, že poradíš 😉 . Tou punčovinou myslíš nějaký krém?

sticker
26. mar 2014

@adrika202 Prosím ťa, keď preberáte tie fotky... Ja som si tiež teraz dala z natortu robiť ale priamo že na fondán som tam nenašla... Vždy ma hodilo normálne do tej ponuky s oblátkami... Ale objednala som, prišlo mi to v euroobale, na nejakej fólii nalepené a teda ide to divne dolu.... Až zajtra to budem robiť, ale už teraz sa bojím, či sa mi to dobre odlepí... A chcem sa ťa opýtať, potrela si aj odspodu, aj zvrchu? Lebo naposledy sa mi riadne fotky zvlnili a ja netuším prečo ☹ Mám pipingel, tak to je hádam v poriadku.. Moc ďakujem 🙂

pipka
26. mar 2014

@muffinka8 napln kludne uz vo stvrtok vecer 😉 ja som plnila prave teraz na piatok vecer odovzdavam alebo v sobotu rano 😉 zajtra a v piatok budem zdobit, tak aby som to stihala, musim plnit uz teraz.

muffinka8
26. mar 2014

@pipka 🙂 🙂 ok 😉

adrika202
26. mar 2014

@sticker ja odspodu nepotieram ,prave preto že sa to vlni..len z vrchu potriem a potom to starou kartou bankomatovou stiahnem dolu aby sa mi to nelesklo len aby tie farby ožili 🙂

sticker
26. mar 2014

@adrika202 Hmmmm, žeby som to skúsila..... A to sa prilepí len tým, že ju potriem zvrchu? Nejako mi to nejde do hlavy 😒 No bojím sa veľmi.... Už som to skúšala rôzne a nevyšlo mi to, tak je zo mňa bojko normálne 😀

jakelina
26. mar 2014

@tertery punčovina je krém s korpusem. Pak se to potře ještě krémem co může pod potah.

tertery
26. mar 2014

@jakelina Tak,že jako rozdrobit korus do krému a udělat takovou modelínu? To je hustýýýý, to mě nenapadlo, díííky a pod potah nemůže puding a šlehačka, že? Moc díky ;)

michaela3011
26. mar 2014

@lokalistin drziiim ti sicke to tie moje styri palce co maaaam 😵 inak ked som sa pytala, ze co mi treba keby som chcela oficialne robit torty, tak mi bolo povedane iba "ausbildung" 🙄 ze bez toho si jednoducho neskrtnem... ked som si zhanala narychlo pracu, tak tiez sme skusali vsade posielat zivotopisy a ten moj uz od zufalstva aj do nejakej cukrarne posielal 😅 no ani muuuu a ani buuuu 😒 nic, ziadna odpoved... uz aj rozmyslam, ze zacnem opät studovat 😕 bo v mekaci to uz nevidim ruzovo odkedy mame novy system a po dnesnom dni za kasou 😅 😀 normalne ze migrena

adrika202
26. mar 2014

@sticker a nejdes davat žiadny lem okolo ? lebo v tom pripade ti netreba prilepit foto ,udrži ju lem 🙂

lokalistin
26. mar 2014

@michaela3011dakujem, zlato uz si nazad? siknem ti zajtra na fb ten obrazok aky potrebujem, ja uz som tiez raz do jednej pisala a tiez ani buu ani muu, tejto som napisala,nech mi da prosim vediet aj ked sa rozhodne proti, zatim nic-mne ten mekac tiez uz ide riadne na nervy, predovsetkym, ked sa stale stazujem,ze chcem viac robit, ze potrebujem minimalne tych 360€ a tento mesiac zase 280€ ja jednoducho nevyjdem z toho 😝

lokalistin
26. mar 2014

@michaela3011 vid hore

jakelina
27. mar 2014

@tertery ne pudink a šlehačka pod potah nemůže. Dej jenom máslo s cukrem a nebo ganache

tertery
27. mar 2014

@jakelina Ganache? :D

tertery
27. mar 2014

Holky mám ještě dotaz. Potřebuju na bílý marcipán malovat hnědé pruhy, mám gelovou barvu hnědou...mám ji třeba nějak rozmíchat? a pak štětcem natírat? ředit ve vodě asi ne v alkoholu?

petkaa28
27. mar 2014

@tertery riedit iba v alkohole.. Vodou si potah akurat tak rozpustis....

ludkas31
27. mar 2014

dobre ranko, idem k vam zasa po radu...kupila som si extruder ....som sa tesila ako budem s nim z lahkostou mat krasne rovnake spagatiky...lenze hops....nejde to, aj ked sa mi podari troska vytlacit hmotu tak je to take strapate ako keby...co robim zle? poradi niekto? vdaka dopredu

mishulle
27. mar 2014

holky moc prosím, čím kreslit obrys na dort? ředěnou prachovkou nebo můžu jedlym fixem, mám strach aby se ten fix v ledničce nerozpíjel

ajka82
27. mar 2014

baby man slam trafi... pisem na dresy, team a cisla a moje pismo jak na 1. stupni na zakladnej skole :( este aj chlap ked dosiel rano do kuchyne pozrel na to, tak sa ma pytal, ci ma nenaucili pisat a ze ci nemam sablonu :( no na 0,5cm pismenka veru nemam 🙄

aduskatt
27. mar 2014

@ajka82 no keby si skor kricala, by som nalozila mojmu chlapovi do tasky a si si mohla skoknut, by som ti minisablonku pozicala

aduskatt
27. mar 2014

@mishulle ja kreslim jedlou fixou

mishulle
27. mar 2014

@aduskatt moc děkuju

aduskatt
27. mar 2014

@mishulle za malicko🙂

ajka82
27. mar 2014

@aduskatt no dakujem, len ja by som sa bala aj tak, ze vedlajsie pismena rozmazem, ked budem prikladat ☹

ajka82
27. mar 2014

lepsie to uz asi nebude...ze som sa ja na to dala...vcera som si vykydla na polovicu ciernu farbu, ked som do nej nechtiac drgla 🙄 😖 kokooos baby a ja som si urobila sumar... a ze minitorticky a 7 toriet tento vikend 😅 a navsteve co pride gratulovat som rano zajednavala puncaky a gastanove rezy u nas v cukrarni 😝 🤐 budem rada ak chlebiky pre nich stihnem 🙄
ked ma tu uvidite, tak ma vyzente makat

jakelina
27. mar 2014

@ajka82 to znám, já jsem minule na narozeniny dělal zmrzlinový pohár, neměla jsem čas nic upéct 😀 😀 😀

jakelina
27. mar 2014

@tertery stačí dát do vyhledávače a najdeš recept. Je to čokoláda se šlehačkou a tím potřu dort.