Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
28. mar 2014

Konečne dokončená,5kg tortucha ,mramorák,ovocie,pribináčik straciatella a čokokrem,boli spokojnýýýý a ten pocit keď si berúú tortu a mám pokoj 🙂 🙂 🙂

zdeni.r
28. mar 2014

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Mám dělat dort ve tvaru ptáka z angry birds, jenže zrovna tenhle má obrovskej zobák a já nevim, jak bych ho na dort přidělávala.. chtějí dort tak pro 15lidí.
Napadlo mě, udělat ho z burizonové hmoty, co myslíte? má s tím někdo zkušenost?
díky za nápady!

evvina
28. mar 2014

Dnešní výtvor. Ale od rána se nemůžu otoči, byla jsem na injekci a stejně me bolí každý pohyb. tak jsem ráda že to mám za sebou.

pipka
28. mar 2014

ahojteeeeeee
tak mam dobojovaneee, ale teda vily a princezny uz nieeeeee 😅 😅 😅 😝 😀 vytrapila som sa teda statocne 😝 😝

vsetky maju plus minus 4 kg, vsetky su s veela ovocim a pribinakom 😉
Barney zhora je speci pre Pristelku @pristela ze teda ten moj nie je zdaleka taky kraasny ako jej, ale moj ma aj chvost 😀 😀 😀 😎

grasie
28. mar 2014

@pipka ale to trápenie stálo za to, perfektné sú obitri 🙂

pristela
28. mar 2014

@pipka počuj, keby niesi moja žena!!!!!!!! ale tortuchy krasne 😀 😀 😀

ja mala tento vikend len jednu , huraaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 aj tu som robila ted uz štvrtý krat taku istú 😝

pipka
28. mar 2014

@pristela sak este ze som 😀 😀 😀 😀 a dakujeeem 😵

pipka
28. mar 2014

@grasie moooc dakujem 🙂

evicaka
28. mar 2014

Ahojte, ja som teraz mala akýsi medicínsky týždeň, obidve tortičky sú pre medičky... obdivujem a teším sa na ďalšie fotečky od Vás 🙂 🙂 🙂 (moje postavičky sú katastrofa, ako si to nejde. musím skúšať a skúšať...) ☹

denisak77
28. mar 2014

Prikladám tohotýždňovky a čokoládovú minulotýždňovku.To bol zasa týždeň,pani som ubrala min.30 rokov,ale aspoň bola sranda keď došli pre tortu.Pani prišla s dcérou aj s manželom,celá výprava a bavili sa ako som ju omladila,bola spokojná so svojim novým výzorom.No čo už ,ja tie postavičky neviem.Torta pre dvoch ,neznášam tieto kombinácie,macko Uško,už ani neviem koľký a štvorce poschodová bola podľa poslaného obrázku,čiže nič moc a nechceli nič zmeniť.

pipka
28. mar 2014

@denisak77 ta cokoladova je dokonalaaaaa 😵 boze aku chut na nu maaaam 😅 😝 😎

reruna
28. mar 2014

Po dlouhé době jsem pekla ségře na křtiny, ale na vaše se nechytám, to jsou skvosty, co dokážete!
Mramorový korpus, lesní ovoce a tmavý mascarpone krém, naše nejoblíbenější kombinace

sisika
28. mar 2014

Tak teraz uz aj ja viem ake to je ked vecer zazvoni telefon:" Ahooj,nemohla by si prosim iba taku jednoduchu na zajtra? "
Aaale,mohla,skusila,nakupila,upiekla-a som na seba hrdá 😉.
Zadanie bolo-dvom stavbarom k meninam...

sisika
28. mar 2014

A toto som zmákla-musela som dat tenky potah aby som za zmestila pod 3kg.

sticker
28. mar 2014

Baby môže mať na oblátku vplyv aj teplota v chladničke? Lebo ako som ju brala odo mňa, tak sa mi na krajoch mierne začínala vlniť, vychádzala mi z toho orámovania, dali sme to do chladničke k oslávencovi a teraz mi volala kamarátka, že oblátka sa úplne vyrovnala, že je úplne rovná... Tak toto je jediné, čo ma napadlo, že iná teplota v chladničke ...

mia114
28. mar 2014

ahojte, moja dnesna torticka

katarinka1231
28. mar 2014

@blancagon jéééj, aj ja som skoro takú istú robila dva tyzdne dozadu 😉

sulaiovamaja
28. mar 2014

@blancagon aj ja 🙂

sisika
28. mar 2014

@mia114 krásne farby,krásna torta. Smiem sa spytat ake su to farby? Čaka ma duhova torta,no zatial sa mi tak pekne farby nepodarili...

timuss
28. mar 2014

@denisak77
ak môžem mala by som otázku....čítala som tu, že tá čokoládová guľa sa robí tak, že sa dáva voda do balóna, nechať zamrznúť, odstrániť balón a potom na tú ľadovú guľu sa strieka čokoláda a potom sa voda nechá odkvapkať...dobre si to pamätám? lebo už to bolo dosť dávno a nie som si úplne isté, ale rada by som to vyskúšala 😅

mia114
29. mar 2014

@sisika dakujem, farby mam rozne zelena progel rainbowdust lime green, ruzova taktiez ta ista pink, modra sugarflair sky blue, zltawiltongolden yellow, cervena sugarflair extra red. 😉

jper
29. mar 2014

Prosím o pomoc, je nějaká finta, jak se ten střed vykrajuje a celkově jak to udělat? Tak za půlhoďky se chystám jít potahovat a trochu se bojím at to nepokazím. Foto je inspirace z netu - mooc děkuju za rady a pomoc 🙂

chvapilu
29. mar 2014

@jper já jsi něčím kulatým jakou velikost potřebuji udělám náznak a pak podle pravítka kosticemi udělám rýhy a pak nožen prokrojím.Bála jsem se toho a nic to není

chvapilu
29. mar 2014

@timuss jo jo přesně tak dám jsi do balonku vodu nechám zmrznout -rozehřeji jsi čokoládu /52%/ nic nepřidávám .potom jsi zmrzlou kuličku ledu dám na štamprdli stříkám cik-cak čokoládu a pomalu otáčím až mám vše spojeno nechám odkapat a je to.

jper
29. mar 2014

@chvapilu zlatá děkuju!!!!!!!! Hned ukládám😀 😀

adrika202
29. mar 2014

pridávam aj ja posledné dve tohtotýždnovky,este teda na zajtra muffiny ale to je raz dva 🙂 prvá je pre slečnu čo chce byť modna navrharka a angry už neviem kolka v poradi vtákova :D krásny slnečný víkend tortarečky :D

sisika
29. mar 2014

@mia114 ahaa,dakujem ti mia-tak kam sa ja hrabem s mojim praskovymi z drogerky 😉. Ale raz si kupim aj tieto,lebo su naozaj krasne,sýte a ta torta hned inak vyzera.

denisak77
29. mar 2014

@timuss áno,presne tak to robím aj ja

maya30
29. mar 2014

ahojte, konecne mam po neviem akej dobe volny vikend huraa 🙂 tento tyzden som robila tortu na 10. vyrocie solaria, solarko som robila podla foto z burizonovej hmoty a chceli tam aj vyrobky ktore ponukaju, nakoniec som robila len 2D flasticky s obrazkom na fondane, aj tak som vahu presvihla o 3 kg 🙄 Este nemam info ako to dopadlo, tortu mali hotovu o den skor, tak ani neviem ako im prezila v chladnicke, som zvedava, malo by to byt aj v reg.novinach 🤐 Ostatne taka klasika, teda okrem auta nestastneho, jaj ci ich nerada robim, ale aj tak sa vzdy niekto najde 🙂 kocky zelam vam krasny vikend 😵

maya30
29. mar 2014

@zdeni.r jasne urob z burizonky a napichni na dve dlhsie spajdle, aby ti ten zobak na torte dobre drzal 😉