Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
29. mar 2014

🙂 zienky pekny neskory vecer zelam, hlavne tym, ktore este vypekaju alebo finisuju s tortuchou (s tortuchami 😅 ) 😵
pridavam moju po dlhsom case 🙂 tento krat som si stopovala cas aby som zistila, ze ako dlho mi trva priblizne jedna torta 😀 taaaakze 1,5h mi trvala priprava na pecenie a celkove pecenie (piekla som na dva krat, kedze torta je puncova), 45min mi trvalo varenie nalevu (plus vychladnutie nalevu) plus dostanie samotneho nalevu do korpusu 😀 kedze nalevu bolo hooooodne aby to malo stavu a hlavne trebalo liat pomalicky a rovnomerne 🙄 necelych 10min mi trvalo kym som vymyslela zavazie na tortu a cele to narvala do chladnicky (podobalo sa to na legendarnu hru Tetris 😅 😀 😀 😀 ), samozrejme, ze torta stala celu noc v chladnicke (plus pol dna kym som bola v praci 😀 ) 🙂 a potom dve hodinky mi trvalo kym som si pripravila podlozku, vytvarovala tvar torty, skocila na WC 😅 , potiahla tortu a dokoncila 😀
plus minus tato torta mi trvala 4,30h 😕 celkom rychlo ne???!!! 😕 sa mi vzdy zdalo, ze mi to trva aj vecnost 😀
mala som inak jednu asi hodinovu prestavku 😅 no to sme nieco dohadovali s @lokalistin 🙂 uz sa tesim na tu tvoju torticku 😵

ps: kolaz som si nemohla odpustit 😅

muffinka8
29. mar 2014

@ajka82 ako chceš tú čokohmotu zamiešať potom do klasika hmoty a tak poťahovať? Lebo ak len čisto čokoláda, tak 300g je málinko, treba ti aspoň toľko hmotnosti koľko aj poťahovky. No a ten kukuričný sirup neviem či je dobrá voľba. Ja som ho použila lebo glukózu som nemala a mne sa s tým nedalo pracovať. Robila som z horkej čoko a šlo to jedine zamiešať do Smartu a potom potiahnuť a aj tak to bolo také akoby mastné trochu či čo. A navyše biela čokoláda sa správa trochu inak ako horká.

ajka82
29. mar 2014

@muffinka8 hej iba coko so sirupom, oni su praveze taki, ze prvu torticku mali potahovanu hmotou a potom uz len s cokoladou, ked videli nejaku ze aj s cokoladou robim, ale viac menej polevu a trasfery... tak oni len pri cokolade by radi zostali, ci poleva alebo potah...a ze ozdoby mozu byt z hmoty, kedze nebudem po kuskoch cokoladu farbit-vlacik doniesli oni taky umely=stojan na sviecky a ja len par stromov, kolajnice k tomu mam dorobit... ja som praveze doteraz vzdy robija s kukuricnym alebo psenicnym sirupom a nemala som problem... iba sem tam s horkou 70% coko -ked som viac nahriala lubila v sebe vyrobit hrudky 😠
a vies co...urobila som zatial z 300g, lebo mam len jeden pohar sirupu doma a nevedela som ako vyda a teraz som "roztrela hmotu na podlozku a vyzera, ze by to mohlo vyjst...sa to chladi...ak by daco, este mozem dorobit zo 100g, na kolko este sirup mam...no uvidime, jak to pojde... ja som si praveze na tuto zvykla a ona ked je chladna tak taka mastna nie je 😉 ale ono asi aj zalezi od znacky cokolady

muffinka8
29. mar 2014

@ajka82 tak potom fajn, keď vieš ako na to 😉 mne sa práveže zdala mastná až keď som ju už vaľkala. A vlastne bez toho aby som do nej nedala Smart som s ňou nevedela nič spraviť. Asi som niekde spravila chybu alebo čo.

ajka82
29. mar 2014

@muffinka8 mozno si chybu neurobila, ale staci len prist na fintu ako s nou 😉 ale moze to byt aj inou cokinou, ja v normal obchodoch nekupujem, len v cukrarskych a "fontanovu"

muffinka8
29. mar 2014

@ajka82 hmm, ... čokoládu som mala 52%

ajka82
29. mar 2014

a sup dozdobit idem... baby akoze ja som vcera pri dorabani poslednej torty normalne zaspala na nohach ☹ 😔 posledne 4 noci som dala dokopy 9 hodin spanku...lebo mi aj deti strajkovali nad ranom o 4-5 ked som sa spamatala, ze aj spat by sa trosku zislo 😖

ajka82
29. mar 2014

@muffinka8 hmmm...ale asi robis rovnako 100g+2lyzice tak nevim... skusit este raz, ci urobi to iste 😝

lokalistin
30. mar 2014

@michaela3011 mnam puncovu by som si dala,ale sak som na diete 😝 no Misi moc sa netes, to ma byt ten Disk a dneska som uz nieco skusala,ale uplny des,vobec neviem ako na to,este zajtra nieco skusim. Inac ani neviem ci som podakovala,ze ste mi tam hodili 2 kusy, mozno este niekedy budem potrebovat 😉, alebo ak nieco pototo 😀

ajka82
30. mar 2014

mala tapetka...torticky a 25 minitorticiek odovzdavane od piatku 😅

daniela09
30. mar 2014

dobré ránko, ja som mala na víkend len jednu tortu, mala 2,8kg, a nám som upiekla veterník na plechu, ideme k našim na obed, tak aby sme neprišli na prázdno

mishulle
30. mar 2014

tak se musim pochlubit, dorty na tak velký byť rodinný akce jsem ještě nepekla a měla jsem z toho strach, ale všichni byli nadšení a v hospodě dokonce říkali, že tam měli hodně svateb a oslav, ale tak krásný dorty ještě neviděli a nevěřili, že je dělal někdo bez cukrářskýho vyučení, tak to jsem se pochlubila a zas běžim 😉

vendullka
30. mar 2014

Kochám se kochám a přidávám jeden dortík, který byl pro mého malého miláčka 🙂

sikag
30. mar 2014

@jper no myslim si ze do 1.5 sa asi nezmestis, moja posledna vazila cez 4kg. ale ak to velmi chcu mozes skusit spravit nejaky kolac bez plnky a ovocia (napriklad brownie alebo muffinove cesto) na plech a z toho to vyrez + navrch puncovina aby to bolo trosku 3D
tuto je postup http://tortyodmamy.sme.sk/content/fotopostup-na...

maya30
30. mar 2014

@zdeni.r tak ja si este predtym trochu orezem tie najvacsie hrbolky, zalejem cokoladou, niekedy este aj natenko potiahnem bielou hmotou a zahladim zehlickou a az potom potahujem naostro...tak som robila aj to solarko aj teniskovu lopticku co som davala 2 strany dozadu

maya30
30. mar 2014

@jper taku malu konsku hlavu si neviem predstavit robit...aj moja mala 4kg. Piekla som na plechu 30x30, z toho somvyrezala tvar podla sablony, plnena bola 2x, ale tym ze tam treba nieco dotvarovat puncovinou + hriva a usi tak ta vaha naskoci

jper
30. mar 2014

@sikag @maya30 moc děkuju - no jsem paní napsala, že jí ho klidně udělám, at počítá s tím, že si na něm nepochutná, protože by to bylo víc punčoviny jak náplně. No už nenapsala - variantu kulatý a na něm vymodelovaný kůň se ji tolik nelíbí. Ale děkuju za pomoc 😉

pppeeetttaaa
30. mar 2014

ahojte, zasa krásne tortičky tu pribudli, nestačím ani lajkovať.. aj ja zopár pridám :D čokoládová, modrá je na želanie logo, lienka bola pre moju Adelku, ďaľšia poliata čokoládou pre mňa :D, troll na želanie a srdiečko nechali na mňa.. vybrali si len chuť :D

jper
30. mar 2014

@maya30 máš prosím někde album svých dortů, z těch tvých teda padám na zadek 😉

mysiatkoo
30. mar 2014

ahojte... nestiham vobec, ale vobec nic... jeden den v praci a som KO.... s odretymi usami som stihla pre nasho maleho certa k 3 rokom.. vecer sa snad dostanem k tomu, aby som sa pokoxala vasimi vytvormi

zuul
30. mar 2014

moje

zuul
30. mar 2014

@mysiatkoo je WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAU!

maya30
30. mar 2014

@jper dakujem 😵 vsetky mam na fb, alebo na tortyodmamy, ale tam nedavam vsetky http://tortyodmamy.sme.sk/user/19140/images

michaela3011
30. mar 2014

@lokalistin to som mu kazala, ze nech radsej dva krat to vytlaci 😀 ved ked islo o taky maly obrazok 😉 rado sa stalo 😵

maya30
30. mar 2014

dievcata, nemate nahodou nejake velkonocne inspiracie na torticku, nie detske ? Na nete nic...

tamara2307
30. mar 2014

@ajka82 ahoj, na tu bicykolvu mas nejaku sablonu, ci sama si sa s tym hrala? Velmi vydarena

tamara2307
30. mar 2014

@maya30 mne sa velmi tato paci...trosku ale je detska 🙂

maya30
30. mar 2014

@tamara2307 boze ta je uzasna 😵 dufam ze si ju vyberu...dakujem 🙂

tamara2307
30. mar 2014

@maya30 dufam aj ja, rada by som ju videla v tvojom prevedeni 🙂

mirinecka
30. mar 2014

dobojované s plnkou na tretí raz 😀