Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. apr 2014

@rachel36a to nevadí, máslo tam může být

vehuhu
10. apr 2014

Ahojte pekarky, chcela by som upiect tortu manzelovi na meniny. korpus by bol red vlevet a krem by bol mascarpone s jahodami. Chcela by som ju potiahnut potahovkou ale niekde som citala, ze mascarpone a potahovka sa nemaju velmi radi :( ake mate vy skusenosti? keby som tu tortu este potrela maslom, to by pomohlo?? dakujem za rady 😉

lucula73
10. apr 2014

@vehuhu ahoj,ano,pod poťah može byť iba maslový krém.ak nemáš taký,tak len vymiešaj maslo s trochou cukru,prípadne lyžicu nutely do toho a tým obmaž celú trotu,aby si po bokoch prekryla aj ten mascarpone krem......a potom ak to trochu stuhne,možeš to potiahnuť 🙂

rachel36a
10. apr 2014

nervy... dnes dve torty, 20 ks parížske , 20 ks medový krémeš a ovocné rezy a nám netečie voda.... sa zbláznim, už sa v kuchyni nepohnem a to nehvorím o tom, že sa mi sekol krém a prihorel puding... 😠

lokalistin
10. apr 2014

@pppeeetttaaa ja som teraz robila ten disk mal 6,2 kg priemer 27,5 a robila som 1,5 davky, ale mozes dvojitu podla toho ako mate radi, ked zostane skusis pre vas ja kupujem nugat v nemecku tak neviem skus kaufland

jakelina
10. apr 2014

@rachel36a ty jo, tak to je na prášky 😝 😝 😝

vehuhu
10. apr 2014

@lucula73 dakujeeem za radu....dam iba maslo, nebudem miesat nutelu, lebo chcem krem mascarpone s malinami...juuuj moja prva torta to bude...som zvedava...ked uz nebude dobre vyzerat nech je aspon dobraa

kristinka83
10. apr 2014

baby, neviem, ci to tu niekde je, nerobili ste niekto malu tenisku? nemyslim celu tortu v tvare tenisky ale iba na vrch tenisky take male ale nie detske, chcem sa pokusit urobit muzovi - chodi behavat.. ..

pppeeetttaaa
10. apr 2014

@lokalistin aha.. lebo ja mam robit poschodovu a ma mat cca 6 kg.. ale ja davam 3x korpus a 2x plnka tak to uz si viem odhadnut ake priemery mam urobit.. chcu nugatovu s bananom.. korpus im je jedno tak som rozmyslala ze vanilkovy a ten mensi by som orechovy ked som videla tvoju tortu :D a v nemecku to bezne v obchode dostat? muz by mi mohol kupit a doniest.. len ked on chodi vacsinou do lidla a neviem ci by siel keby ho poslem inde..ale tak snad :D

lokalistin
10. apr 2014

@pppeeetttaaa no v lidli asi nie skor v tych drahsich obchodoch ja kupujem v edeke,ale maju aj v rewe alebo tengelmane

lokalistin
10. apr 2014

@pppeeetttaaa ja som ho pre nas robila tiez s bananmi,lebo moj frajer najradsej banany,ale dala som aj visne aj banany a mne najviac pasuje k orechovemu korpusu

pppeeetttaaa
10. apr 2014

@lokalistin jej bombova si uplne.. :D moc mi to pomaha.. takze odporucas orechovy korpus, nugat a banan.. a mam dat aj lekvar ci pri tom banane ani ne? ja som skor na ovocne torty, tieto cokoladove a nugatove mi moc nechutia tak potom aj sa mi tazko hodnotia, tak ale coko s bananom (bez lekvaru) si chvalia tak ho dost robim.. ale na tuto nugatovu som fakt zvedava.. :D dufam ze ho zozeniem.. este raz moc dakujem

anda1980
10. apr 2014

Zienky, dobry mam recept na karamelovu plnku, 300g cukru upalit na karamel, zaliat dvoma slahackami a na druhy den vyslahat? dakujem pekne

aduskatt
10. apr 2014

...sa vytesujem🙂) mam na krstinove torticky novu hracicku🙂

aduskatt
10. apr 2014

a este foto🙂

pipka
10. apr 2014

cafte sladulienky moje, tento tyzden len jedna tak som si oddyychla 😉

pipka
10. apr 2014

@aduskatt jeeej to je ako sablona na vyrezanie? ci to ako umelu budes na torty davat?

aduskatt
10. apr 2014

@pipka zo zrkadloviny vyrezana plastova na tortu🙂)) som neodolala🙂 tam , kde si davam do eshopu vyrabat zrkadlove cislice a pismenka robia aj toto🙂

pipka
10. apr 2014

@aduskatt jaaaj cize to mas jeden kus akoze pre seba? 😉

aduskatt
10. apr 2014

@pipka mam to aj v pozicovni a da sa aj objednat🙂 ale tuto jednu mam aj pre seba na torticky🙂))

janka22201
10. apr 2014

...konečne som sa dnes odhodlala na čoko tortu s krajkou z bielej čokolády ala Myšiatko a Sygak(prepáč ak som to zle napísala🙂má milión nedostatkov,je to len taká piadi tortička pre nás,no aj tak som šťastná,že sa mi to otlačilo,jupíí 😀

akapulko
10. apr 2014

zienky mrkajte dufam ze nas take nieco bude obchcadzat🙂 😀 😀 😀 😀 http://www.dailymail.co.uk/news/article-2292677...

anika44
10. apr 2014

Prosím vás, chcem upiecť neterke tortu potiahnutú marcioúánom, neviete mi poradiť nejaký dobrý recept? Koľko asi budem potrebovať poťahovacej hmoty na obyčajnú okrúhlu tortu priemer cca 25cm? Akými farbivami je najlepšie farbiť hmotu?

grasie
10. apr 2014

dievčatá ,prosím, nemáte nejaký typ, trik, vychytávku ako vymodelovať krpaté pohárky na šampus? nejaká som dnes večer gramblavá, hrám sa s tým už hodinu a nedarí sa mi

anika44
10. apr 2014

Ahojte, poprosím vás o radu idem robiť neterke tortu, z Tformaxu si chcem objednať nejakú poťahovaciu hmotu K2, gelovu farbu Wilton tmavoružovú a lepidlo. Bude mi stačiť 1kg hmoty na malú okrúhlu tortu? Vybrala som si ti správne?Hodí sa tá hmota s tou farbou?

rachel36a
10. apr 2014

kočky prosím poradte, mám na túto svadobnú ešte niečo pridať, myslím nejaký ornament na bok, ja mám rda strohé jednoduché torty ale prvá svadobná tak nech sa páči... ešte nie je dorobené meno, sa mi zlomilo písmenko, tak musím vytlačiť nové

tamara2307
10. apr 2014

@anika44 ta farba sa hodi ku kazdej hmote, ale lepidlo ti bude zbytocne 🙂 teda, neviem presne na co ho potrebujes, ale na 90% si vystacis s vodou. Kilecko hmoty bude na potiahnutie stacit, aj na nejake ozdoby zvysi.

tamara2307
10. apr 2014

@rachel36a ornament by som tam nedavala, tiez mam rada jednoduche

timuss
10. apr 2014

baby PROSÍM!!!!! osvedčený recept na orechovú plnku? nie taký moc maslový, aj keď maslo v nej môže byť...
robila som vanilkový pudingovo-maslový krém a do toho som zamiešala mleté orechy a roztieklo sa mi to ☹ ☹ ☹ ☹
skúšala som to prvý krát, dočítala som sa na torty od mamy, že sa to tak dá, ale mne sa to roztieklo...no nedala som opražené ale len normálne orechy, tak možno tam bola chyba... ☹ ☹ ☹

jakelina
10. apr 2014

@timuss já dělám karamelový krém z másla, karamelového salka, šlehačky a k tomu dám mleté opražené ořechy lískové, ale můžou být i normální vlašské.