Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzka7512
12. apr 2014

@dadenka1 ja som objednávala z fb dortováni...objednávajú to z číny a stála 5 €...prišla mi asi za 3 týždne... 😉

govinda
12. apr 2014

@jakelina no ja mam 2 abecedy, ale zle sa mi s nimi vykrajuje, tie pismenka nie a nie vypadnut a ked ich vyberqm, tak ich vzdy trosku zdeformujem. Tie tvoje vyzeraju krasne.

elamaslakova
12. apr 2014

Dievčence pridávam moje dnešné , jedno je srdiečko na narodeniny bez čísla a druhý výtvor sa tvári ako steak - mega, aspon tie pásiky od grilu sú ako ozajstné :D

lenuliatko
12. apr 2014

@mariann2 ďakujem pekne za odpoveď. ASpoň som už vygooglila, čo to ten extruder je. Zrejme to robí rezance ako lis na cesnak a potom čo? Reže sa to na rovnako dlhé kúsky a lepí na macka na telo? Tak to už je ozaj pekná piplačka.

lawli
12. apr 2014

@pipka ďakujem za prianičko ,potešilo 😵 😵 😵 😵 😵

dadenka1
12. apr 2014

@zuzka7512 @nika1985 @sany2 @mirinecka @jachin @torticka40 @sisika
veľmi pekne ďakujem za pomoc... niečo z toho vyberiem..

lawli
12. apr 2014

@daja55 Jasne že sa podelím ,či je lepší mi už ale budeš musieť napísať ty 🙂
Piškót : 600g polohrubej múky , 150g praš. cukru , 150g smetolu , 10 PL mlieka , 2ks vajíčka , 1 KL sódy bikarbóny , štipka soli ....zamiesim si cesto ,rozdelím na 9 rovnakých častí a vaľkám na potrebný priemer a hrúbku cca 1-2 mm...navaľkanú časť si preložím na plech (pečiem na plechu naopak ktorý jemne posypem hladkou múkou) a až na plechu si priložím napr. misu ráfik a podľa toho orežem...zbytky krajom mám tak 1cm + - ...z tých zbytkov ale nazbieram ešte na 2-3 ďalšie platy ... teda tak ako bolo v tejto tortičke 12ks

lawli
12. apr 2014

Pridávam svoju tortičku ....inak kočky, krásne tortičky ste napiekli 😵

lucula73
12. apr 2014

no baby,ja som nepiekla nič,ale nestačím tu zírať,všetky všetky tortušky sú nádherné,krásne..... 🙂 🙂 🙂

@pristela prosím ťa,to sú aké kvietky na tej 30kovej torte?tie ružové?akou vykrajovačkou sa robia?ď.

elamaslakova
12. apr 2014

@lucula73 Podľa mňa sú to ibišteky a ja tie lupienky robím obyčajnou vykrajovačkou slzičkou

lucula73
12. apr 2014

@elamaslakova vidíš,to ma nenapadlo.......ďakujem 🙂

grasie
13. apr 2014

@govinda @daja55 @mrka2 kočky a ja som myslela, že každý si všimne, že to tak nemalo byť a moc ďakujem za pochvalu a laiky, aj ostatným kočkám 🙂

zz134
13. apr 2014

babulky tak pikladam moju prvu lienku ...prosim vam dajte mi know how ako tym lienkam robite oci...ja som extruderom urobila tu linku ale za nic na svete sa mi nedarilo urobit pekny kruh:( stale to bolo vajco ale nieco podobne...napadlo ma ze to obtocim na pohar a necham stvrdnut ale uz som nemala cas...ako to pls robite vy?dakujeeem

jakelina
13. apr 2014

@zz134 já si vykrojím kolečko, přilepím na dort a pak to obtáhnu tou linkou, tak to jde líp 😉

lucula73
13. apr 2014

@zz134 tak ako ti napísala jakelina...........ja nalepím kolečko,potom tenkým štetcom okolo neho trošku navlhčím a potom z toho extrudera dokoola lepím tú linku 😉

halienka
13. apr 2014

Ahojte babulky, tak ja tento týždeň len dve, trojposchodka pre švagrinkú na narodky, povedala, že sa nechá prekvapiť tak to nechá na mňa, tak som si vyskúšala jednu od Antonely de Maria, ktorú už dlho obdivujem, no ale tie pivoňky musím ešte riadne trénovať 😝 som sa potrápila hlavne pri tom zväzovaní, dala som to teda na hrubší drôtik ako si mi @muffinka8 , ale aj tak sa to všelijako hýbalo tie lupienky. Inak je trochu krivá, bo veď to poznáte, keď to ide do rodiny, tak to flákamééé 😀

muffinka8
13. apr 2014

@halienka ono sa to stále bude trochu hýbať, jedine ak by to bolo stiahnuté páskou až tesne k lupienku, ale aj tak, lebo tie lupienky sú sami o sebe dosť veľké, drôtiky tenké tak to proste nebude na mieste.

mrka2
13. apr 2014

ahojte, pridam svoje tohtotyzdnove, sa to nejako nakopilo a uz som musela veru aj jednu odmietnut 😔

mamcas
13. apr 2014

Ahojte žienočky 😉
Mám za sebou perný týždeň a som strááášne rada, že je za mnou a nie predo mnou 😝 Torty dokopy štyri, na tej prvej som aj extrúder zlomila a otlak som mala na palci z toľkého tlačenia 😖 (ani mikrovlnka valne nepomáhala). Jaj a skúšala som na to tú bielkovú polevu a skončila celá v koši 😝 Neviem ani ako to má presne vyzerať a škaredo mi to tie vlasy robilo, tak vlnkovato, tak som sa na to dala tým extrúderom. Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktoré mi poradili čím to je robené 😅
No a k tomu som robila necelých 150 koláčikov, takých zdravších 🙂 T
akže veľký obdiv všetkým čo všetko stíhate a neumierate od únavy 😅

nika1985
13. apr 2014

ahojte baby musim sa pochvalit konecne sa mi podaril chlebik asi na 5pokus je uplne jednoduchy bez miesenia a dolezite je ze je super tesim sa z neho ako z prvej vydarenej torty 😉 🙂vykradli nam obchod v dedine nas jediny aj tak tam nic nemaju tak uz tam aspon nemusim chodit

adrika202
13. apr 2014

kočky,prosím nejake inšpi na velkonočne torty,niečo ine ako ujo google ponukne 🙂

jakelina
13. apr 2014

@nika1985 vypadá super, to máš pečené v hrnci??

zuul
13. apr 2014

dievcata moje + zakusok 🙂

zz134
13. apr 2014

@lucula73 @jakelina dakujeeem, nabuduce budem mat krajsie oci🙂

jakelina
13. apr 2014

@zz134 není zač

nika1985
13. apr 2014

@jakelina dakujem ano v tom smaltovom ciernom tak bolo v recepte

ivankaberrynka
13. apr 2014

@sisika ten postup je skvelý, podľa neho aj idem robiť, len tam nie je recept :(

ivankaberrynka
13. apr 2014

@jakelina už som si kúpila penové cukríky. Na skúšku som urobila z 30g cukríkov podľa receptu na MMF a je to fantastická poťahovka za super cenu 😅

jakelina
13. apr 2014

@nika1985 já ho taky peču v tom hrnci a je super křupavý 😉

sisika
13. apr 2014

@ivankaberrynka ano,prepac-ja som si az po tretom precitani uvedomila ze hladas recept a nie postup 😉
To je tak,ked citam narychlo...
Ja peciem stale mramorovy korpus,je super pevny a nadherne vyzera ked sa rozkroji,ma recept zo 4 vajec.
Ak by si mala zaujem,napisem ti.
Drzim palce nech sa kabelka podari 🙂